Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

daca zicica te-ai interesat la gineco te cred pe cuvant. insa tot nu mi se pare normal ca dr de fam sa refuze sa iti dea concediu de acum.

Vine bebica .... +30
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

mersi Deea si anda...mie dr ginecolog mi-a zis k o sa nasc pe 20 mai prin cezariana datorita placentei praevia si dupa calculele mele ar fi ok sa iau in sapt 30-31 ..
initial pana sa ajung la dr de fam am vb intai cu ginecologul si i-am explicat situatia ...adik eu sunt in somaj si tre sa intru in prenatal pana mi se termina somajul si omul a inteles si a zis ca imi da el sa nu am probleme
culmea e ca eu cand am fost la dr de fam cand am vazut cum imi vorbea imi venea sa o ciufulesc nu alta si cand a vazut k placenta e praevia ea linistita k nu e grav atunci de nebun a zis ginecologul sa fac repaus ,bey de nu ma apucase crizele...si cand mi-a zis ca abia in sapt 32 sa iau prenatalul m-am lamurit si cu asta plus ca ii cerusem sa imi dea carnetul gravidei si nu domne k tre sa completeze date si sa merg la asistenta ...in concluzie intrasem calma si am iesit la 360 de grade

Anca..
27+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

deci cea mai buna solutie ca sa nu iti mai consumi si alti nervi cu alte ocazii: schimba dr de fam. poate gasesti si un dr de fam care sa fie si pediatru, adik sa-l poate lua si pe bebe in club cand se va naste.

Vine bebica .... +30
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

anda..sincer cand a auzit si iubi si tata ..au zis k mai bine schimb dr de fam sa stiu o treaba sa nu cumva sa imi faca vreo surpriza si sa aflu k din cauza uneo dr sa nu beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului
da am sa caut o dr de fam care sa fie si pediatru care sa se ocupe si de bebe cand se naste ...sincer acu numa sa imi fac nervi nu am chef da na se gasesc unele zuze sa te streseze

Anca..
27+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Anca,

Dupa cum zice si Anda, nu consider ca e normal sa nu primesti concediu de la dr. de familie. Si eu iti recomand sa o schimbi cat mai repede. Daca nu te poti intelege cu ea acum, cum va fi dupa ce vine bebe?

Totusi, daca ai vb cu dr. ginecolog si a zis ca iti da el nu cred ca are rost sa iti faci griji si mai ales... nervi. Am si eu o colega care este si ea insarcinata si are o groaza de probleme cu dr. de familie. De cate ori merge pe la ea, iese ca un pachet de nervi gata sa explodeze. Femeia aia parca nu vrea sa inteleaga nimic...

Nu uita ca acum trebuie sa depunem si mai mare efort sa ramanem calme.

Deea, 31+ cu bebel mic Darian Rafael

Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

ma bucur ca sunt in asentimentul fam tale. sa ai spor la cautat si sa gasesti cat mai repede un alt dr.
io am un dr de fam.... el e terorizat de mine saracu. plus ca am si nr lui de mobil si cel de la cabinet si cel de-acasa si mai e si vecin cu socrii mei. deci nu scapa de mine, orice ar face.
deea tu ce faci azi in prima zi de concediu? alex, tu?
io sunt racita si ma misc din pat, la calc, la bucatarie si invers.

Vine bebica .... +30
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

da asa e Deea..mai bine schimb acu dr decat sa imi faca alate probleme cand se va naste bebe,plus k pe urma nu mai am eu timp sa umblu sa caut dr asa ca mai bine acu
uff saraca prietena ta ...e nasol sa iti faci nervi din cauza lor. asa ca incerc sa fiu mai calma decat sa imi fac nervi din cauza dr.
uff anda..esti racita nasol
eu stau in pat k altceva nu am ce face

Anca..
27+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Anda,

Eu ma bucur de vremea frumosa de afara, multumesc de intrebare.

Ma tot plimb prin curte si parca nu imi vine sa cred primavara chiar isi arata fata. Sper ca s-a terminat cu vremea urata.

Aerisesc camera de vreo 2 ore si nu imi vine sa mai inchid geamul

Imi pare rau ca esti bolnavioara, insanatosire grabnica iti doresc!

Uite o sa te simti mai bine!

Deea, 31+ cu bebel mic Darian Rafael

Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

anda..sper sa te faci bine si ai grija de tine
si eu sper sa se mai incalzeasca ca m-am saturat de frig ...la noi e cam innnorat dar in weekend a fost o vreme super !

Anca..
27+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna ziua dragi albinutze !!! o de la mine si o urare din inima sa aveti o primavara calda si sufletul senin

Carla de abia astept sa imi vad si eu puiul scotand perlute si ... nu stiu numai cand ma gandesc o ia inima razna ... doamne parca nici acum nu imi vine sa cred ca voi fi mamica IDEEA ERA : Felicitari pt istetica ta si sa fie sanatoasa

Bebe Beca esti foarte frumusica si burtica la fel sa ai grija de tine

Yioanna aceeasi parere cu a fetelor : esti o mamica sexy cu o burticuta mumoasa

ely ce hainute frumoase mi-ai facut o pofta eu inca nu imi fac curaj sa la cumpar

happymum o primavara plina de iubire sanatate si fericire si stii tu ce iti mai urez nu ? spor la treaba

maria mie imi place berea fara alcool si beau asa o data pe saptamana dar.... acelasi lucru drumuri drumuri la baita

am cam uitat ce am citit dar revin ... eu nu pot sa ma odihnesc deloc toata noaptea ma foiesc si sunt asa de obosita tare imi doresc sa dorm si eu ca lumea dar.... asta e numai bebe sa fie bine

burticilor eu nu mai rezist la munca mor pe scaun atatea ore pe la 15 mi se face rau burta spate coloana toate ma dor oare pot sa ii spun medicului de familie sa pot sta acasa habar nu am ....

dupa 15 ma duc si eu la ginecolog sa mai vedem ce mai face Razvan Andrei si cum creste cred ca se va face fotbalist cum isi doreste tata ca da cu picioarele de ma dor ficatii

gata cam atat va pup pe toate si sa aveti o saptamana usoara



25 + cu (dupa UM)
26 + cu (dupa Dna Doctor)

http://www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/

Mergi la inceput