Mamici si bebici din Pitesti 6

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Multumesc mult pentru urari!Sunteti niste dragute!
Sorana eu merg la Dr. Delia Badalan,vis a vis de Sp. Militar.Are cabinetul la parterul ultimului bloc turn cum vi dinspre L-uri spre centru.E dr. foarte draguta si foarte buna.Eu am avut dezastru in gura.Nu e foarte ieftina dar are materiale foarte bune.S-ar putea sa o cunosti, pana sa isi faca cabinet privat a lucrat la Sp. de pediatrie .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetelor.
Am si eu o intrebare: ce luati piticilor de 1 iunie?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Anca noroc cu tine ca mai tii subiectul asta pe primele pagini.
Eu nu mai am timp deloc, sunt prinsa cu copii, cu fata fac fizioterapie ca are coloane putin stramba, este f greu cu dusul la spital zilnic, Rares cand vine de la cresa e dezastru, acapareaza 2 oameni mari, este f capos, trebuie sa fim f atenti la el si nu il scapam din ochi ca nu stim ce are de gand niciodata (vrea sa ia fata in brate, trage de ea, o rasuceste, se urca pe ea...pe motiv ca se joaca).
Si eu trebuie sa ajung la dentist, eu am o dr la care merg de vreo 8-10 ani dar nu este grozava, numai ca m-am obisnuit cu ea si nu ma face sa astept.
Saptamana viitoare voi incepe si serviciul si sunt disperata ca fata mea nu accepta biberonul si nu vrea decat tzitzi de la mami, am incercat sa ii dau lapte de la mine inclusiv cu seringa si nu vrea.
Pot sa ma laud in schimb ca am o fata cuminte, parca e un vis, spre deosebire de Rares care oboseste 3 oameni odata, se trezeste noaptea si acum, se culca numai dupa 11 seara, cu mii de rugaminti si certuri in final...In ce priveste somnul de pranz...Nu mai spun ca de multe ori il sare cand este acasa, desi la cresa doarme fara nazuri.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank eu i-am comandat niste carti...jucarii oricum primeste saptamanal, iar daca e ziua cuiva lasa ditai buza "vreau si eu cadou, e si ziua mea" si uite asa se alege mereu cu cate ceva nou.
Tatiana stii ca se spune ca al doilea e mai cuminte. Nu mai stai cu ea pana la 2 ani acasa sau ramane mama ta sa te ajute?
Ana a invatat destul de multe intr-o sapt de la gradi, poezioara, cantecele, degetele, cuvinte noi si frumoase etc. Mai face ea cate o prostioara pe acolo, dar am observat ca toti fac, doar vin din mediul familial unde sunt rasfatati nevoie mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Tuturor puiutilor! Sanatate si noroc! Sa fiti cuminti, sanatosi, frumosi si destepti! Mamicilor sa va bucurati de ei, sa fie tot timpul alaturi de voi si sa va umple inima de fericire!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Tamina eu mai prind cate un pic de timp la serviciu ...ca dupa ce ajung acasa...
Multa sanatate Mirunei! Ma bucur ca ai o fata cuminte si sper sa te obisnuiesti repede cu serviciul. Lasa ca faci tu fata. Pe vremurile astea important e ca ai unde sa te duci
Maya si eu ii cumpar tot timpul cate ceva, da nu chestii scumpe. Acu ii iau cartile Adevarul, inainte enciclopedua Disney. Ma rog chestii mai ieftinute. Ma uitam sambata la carticele intr-un market...toate peste 30 ron...de unde atatia...Si are magnet doar la jucariile scumpe.
Felicitari Anei pt progresele de la gradi

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Am intrat sa va urez un week-end placut!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor! anca multumesc frumos pt urari. esti o draguta ca nu uiti niciodata sa feliciti pe toata lumea!
eu nu am mai avut timp nici sa respir pt ca am fost ocupata cu mutatul si facutul curateniei la noua casa, iar acum sunt la apartament sa fac curat pt ca l-am zugravit si vreau sa il inchiriez. oricum din 3 mai ne-am mutat la curte la socri, la etajul nostru cum zice rares, si acolo nu avem deocamdata internet. asa ca doar aici pot sa vin sa intru si sa va mai citesc pana cand il voi inchiria, ca dupa aceea.... oricum trebuie sa il inchiriez pt ca suntem in criza de bani. amenajarea etajului la casa ne-a dus mai mult decat de programasem noi initial mai ales ca a trebuit sa luam si mobila si electrocasnice.
a fost f mult de munca cu mutatul asta incat daca ar fi sa mai fac o data pasul m-as gandi de 2 ori inainte. a trebuit sa smotruiesc la ferestre, parchet. mobila, gresie si faianta de nu mai am unghii la degete. ca sa nu mai zic ca am carat la jucarii, haine si la pantofi, lenjerii, paturi, plapumi, la oale, cratiti, sticle si borcane cu dulceturi, compoturi, muraturi etc etc etc, va dati seama cate se strang intr-o casa de om in 6 ani de zile de cand ne-am casatorit si am locuit in apartament.
am facut "n" drumuri ca sa caram totul din apartament la curte si nu am reusit nici pana acum sa despachetez totul si sa le asez in noua casa. parca nu isi mai gasesc locul multe din ele, desi teoretic suprafata locuibila este mai mare decat cea de la apartament, asa ca noroc ca avem mansarda goala pt ca acum este pe post de depozit in care am pus 15 saci cu te miri ce in ei. si nici nu cred ca le voi gasi locul prea curand.
rebeca a facut ieri 1 ANISOR si i-am facut o prajiturica si un tortulet ca sa sufle in lumanarica. am serbat in familie fara prea mare fast pt ca a picat in cursul saptamanii, dar vom "recupera" acum in weeeknd cu gratare de mici si bere. oricum o petrecere mai mare vom face cand ii rupem turta insa nu am stabilit clar o data.
rebeca este tare vorbareata, gomgane in limba ei nonstop, ii place muzica po****ra la nebunie, topaie imediat ce aude muzica, fata de rares care nu o suporta si stinge tv. este disperata dupa rares sa se joace cu el, sa fie bagata de el in seama, unde este el se duce repede si ea. se cearta cu rares cand nu ii da si ei jucariile, si pe noi ne cearta si ne bate cand nu ii convine ei ceva. este innebunita dupa copiii din parc sa se joace cu ei si alearga cat o tin picioarele.
am avut norocul sa inceapa repede sa mearga. de la 11 luni merge singura in picioare, fata de rares care abia la 1 an si 3 luni a mers singur. de mancat mananca f bine, aproape orice, este destul de "facuta" nu se poate numi copil slab.
rares in schimb a mai slabit un pic, dar nici el nu se poate numi copil slab. cred ca mananca f bine la gradi pt ca acasa nu prea pune gura pe nimic (mai mult miez de paine goala si dulciuri, dar incercam sa nu ii dam f mult). dar la camin zic d-nele alea ca mananca tot din farfurie. tind sa cred ca au dreptate pt ca la cat de putin manaca el acasa ar di trebuit sa fie un schelete. el abia in weekend mananca la masa de pranz mai consistent un pic, in timpul saptamanii insa refuza. este disperat dupa vitaminele efervescente. cred ca bea cate 2-3 sucuri din alea pe zi.
mari progrese de la camin nu se vad. este f rusinos. abia spune cate o poezie sau un cantecel. desi imi dau interesul sa il invat si sa le repete el nu vrea sa coopereze. le zice f incet abia aud eu, mai mult mutmurate, si uneori se prosteste, se grabeste si nu pronunta cum trebuie sau sare peste versuri... deci nu ne prea putem lauda la capitolul aceste. este drept ca l-am dus dupa pasti doar si il iau la 13 acasa pt ca el nu se mai culca dupa-masa de cand a implinit 2 ani.
pe rebeca inca nu o prea accepta in viata lui. nici macar nu a pupat-o ieri de ziua ei si nici La multi ani nu i-a cantat. de fapt rares in afara de mine nu pupa pe nimeni. ba chiar se supara cateodata cand este pupat si incepe sa planga sa i se ia pupatul inapoi dupa obraz. nu stiu de ce pt ca el a fost pupat si rasfata de toata lumea inca de mic. iar faptul ca inca nu isi acceptA surioara cu care ar putea sa se joace impreuna de acum nu ma prea multumeste. am facut toate eforturile sa o placa si sa se joace impreuna cu ea insa el tot nu vrea. ba mai mult, cand il cert f tare ca o tranteste pe rebeca si o loveste el se duce la el in camera si inchide usa si se joaca acolo de unul singur mult si bine, fara sa o lase si pe rebeca sa intre. iar rebeca sta si plange ca disperata pe la usa sa o lase si pe ea inauntru, iar el nici nu se sinchiseste sa ii deschida. chiar nu stiu ce metode sa mai adopt in privinta asta...
va pup pe toate si incerc sa va mai scriu cand pot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea!
Imi pare rau de atitudinea lui Rares fata de Rebeca, da las' ca se da el pe brazda. Nu-i place sa imparta rasfatul. Hai ca mai aveti putin si te mai linistesti si tu.
toate fetele care umbla in loc sa dea raportul pe aici.
Unde mergeti in concediu?
Eu o sa duc capra la mare, da prin august. Afara nu-mi permit asa ca ramane tot mamaia.
Week-end placut!


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Prezent la raport

In concediu mai pas, anul acesta, doar la munte cateva zile, ca la mare nu mai poate burta
Mirela imi pare rau ca aveti de furca cu Rares, sper sa-si revina si s-o accepte pe surioara lui.

Acum sa v-o spun pe Riana...ne-a innebunit, se enerveaza si ne scuipa, da in noi, obiceiuri capatate de la gradi. Cand e cuminte este un copil adorabil, in rest nu te poti intelege cu ea, bazaie tot timpul ca vrea aia ca vrea ailalta...faza e ca face numai cu noi doi asa, cu bunicii nu(poate ca ei ii canta in struna si de aia)...iar eu zic ca nu i-am permis sa faca orice. Chestiile astea se intampla doar acasa, in rest zici ca e cel mai cuminte copil. Sper sa-si revina, ca ma face cu nervii.Offf, greu mai e cu copiii astia.

Am pus si cateva poze noi, ca de mult nu am mai umblat la album.
poze noi

Raluca mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput