Mamici si bebici din Pitesti 6

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

mirela multmesc din suflet. Am chefuit 3 zile, a primit multe jucarii si hainute si dulciuri in toate incaltarile, atat acasa cat si la mama, de la mos.
felicitari pt poezia lui rares. Eu nu stiun nici macar cand fac serbarea la gradi, asa ca vacanta saptamana asta-viitoarea, nu prea cred cas or sa ia. Sper sa poata participa si parintii la serbare, ca si la noi e prima si sper sa nu facem rost de vreo raceala pana atunci. Ieri am vazut ca facusera si bradul si pusesera globulete si beteala si pe hol.
Cat despre vazutul lui Mos Craciun mi se par normale emotiile tale.La noi aseara s-a costumat cumnatul in Mos. Erau pe la mine si nepotii de 3,5 respectiv 1,5 ani si tuturor le-a fost cam frica. Fiemea a prin prima curaj si i-a cantat, dar apoi cand nu a lasat-o pe ea sa ia sacul s-a suparat rau si a inceput sa planga. nici nu a vrut poze cu Mosul...Dimineata cand o duceam la gradi zicea ca ea nu mai vrea sa vina Mos Craciun si nici cadouri.
Asta este...
Sa-mi spui si mie cum a iesit serbarea

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ce mai faceti fetele? Cu totul in zapada?
Unde faceti sarbatorile?
Nimeni? Nimic?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Si vadau si un mare ca sa mai treceti si pe aici!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

am luat vacanta la gradi asa ca stam in casa si facem prostii cat cuprinde. pe afara nici nu vrea sa iasa. abia l-am scos zilele trecute prin curte, cu greu s-a lasat convins sa iasa la zapada. i-am tras pe amandoi cu sania pana ce am obosit, apoi am facut un omulet mic de zapada. noroc cu tati ca a venit de la serv cu "forte proaspete" si a facut unul mare cat caisul ca sa le faca lor pe plac.
la serbare nu am prea inteles cum a fost pt ca d-na era ocupata si nu mi-a dat detalii. a participat la un concurs, dar nu am inteles ce si cum, cert este ca i-a dat o cordeluta cu cornite de reni lui si la inca alti 3-4 copii care au mai participat. din pacate rares nu mi-a dat absolut nici un detaliu nici despre serbare, nici despre concurs, nici daca a cantat sau a spus poezia. zice ca i-ar fi filmat una dintre educatoare insa deocamdata nu am intrat in posesia filmului. cred ca dupa vacanta ni-l da. SPER EU! sunt tare curioasa cum o fi fost. oricum a fost incantat de mos, nu s-a speriat. tot ce mi-a povestit este ca avea barba mare si alba si ca era gras si avea curea la pantaloni ca sa nu ii cada burta!!! a primit niste bomboane kinder aranjate frumos intr-o cutie si o cocolata mare, un mos craciun mic si 2 batoane de cereale kandia puse intr-o masinuta din carton rosie. a fost tare incantat de ele si chiar ne-a shocat ca ne-a servit pe toti din ele inclusiv pe rebeca careia nu i-ar da nici un cap de ata (el care nu da absolut nimic la nimeni!!!!) si zicea ca el e mosu' si ne daruieste la toti bomboane!!!
normal ca il asteapta in continuare pe mosu' si mereu ii comanda cate ceva, adik tot ce vede la tv in reclame: masinute, roboti, cai, dgragoni, tractoare, pistoale etc etc etc

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea.
mirela pana la urma tare frumos v-ati jucat afara. Ericai ii place zapada , da se baga in ea pana la gat.
si ai vazut ce bine s-a descurcat Rares la serbare.
Cat despre reclamea si Erica vrea tot ce vrea rares+dulciurile +papusile

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Fetelor nu cred ca mai apuc sa intru, asa ca va doresc din toata inima CRACIUN FERICIT, cu sanatate , noroc si liniste sufleteasca, multe impliniri si bucurie alaturi de cei dragi!


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Craciun Fericit, multa sanatate si numai impliniri de acum inainte.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ralu da nu ne-ai spus cum e cu doi. Cum e Erica?
Fetele ce faceti? Unde faceti Revelionul?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

La multi ani! si un 2010 plin de fericire implinire si sanatate!
Azi am fost cu fi-miu cu sorcova si pot sa spun ca am baiat mare: a cantat (cam incetisor de este drept) dar a fost tare fericit si la anul vom merge si cu colindul mai mult, nu doar pe la rude si cu steaua si cu sorcova sa simta si copilul sarbatorile si sa urmeze traditiile. Cel mai fericit era insa sa deschida usa si sa dea el bani la colindatori. pacat ca anul acesta nu au mai venit copii cu plugusorul, se pare ca aceasta traditie a cam disparut de la oras. In schimb am urmarit de la fereastra si capra si ursul iar rares a fost tare incantat, ca zi de zi imi cerea bani ca sa arunce pe geam ca vine ursul sa danseze.
ce sa mai, iata ca trecu si anul asta. Asteptam cu totii ca noul an sa ne aduca mai multe lucruri bune si mai ales mai multa sanatate ca acest sfarsit de an ne-a adus numai vremuri urate, viroze si raceli peste raceli.
Va pup si numai bine in noul an.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Fetelor va doresc un 2010 mai bun, plin de sanatate si fericire, impliniri si noroc!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput