Mamici si bebici din Pitesti 6

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani Mariilor si Marinilor, cu fericire , noroc si sanatate!


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetele.
Ce faceti? Sunteti bine?
Au iceput piticii gradi?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Feteleee! Unde umblati ca am ajuns pe pagina 3!
Ralu cum merge?
Care mai merge la gradi?
Noi am inceput saptamana trecuta, da azi e prima zi in care ramane si la somn, asa ca am mari emotii. Inca sunt ceva probleme de adaptare, dar cred ca vom trece peste ele.
Voi ce le dati copiilor pt imunitate?
Calciu le dati?
pe toata lumea!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Da am vazut ca ai ajuns singurica pana la pagina3 bravo!!!

Noi suntem bine ;la bucuresti!!!
Eu am inceput scoala si da m_am adaptat cu succes
Cei mici sunt bine astazi a iesit Primul dintisor sunt asa de fericita!!
Gwendoline e la gradi si ii palce foarte mult!!

Gwendoline si Kylian

Dariana,mamica de Gwendoline(16.06.2005) si Kylian (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dariana felicitari pt primul dintisor. De asemenea felicitari si pt printesa ca-i place la gradi.
Chiar dc ma lasati singura pe aici eu tot pe toata lumea.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Felicitari Dariana pentru dintisor...ai baiat mare, ce mai. Nici nu stiu cand a trecut timpul.

Noi suntem bine...pitica e o scumpa, nu-mi imaginam ca o pot iubi atata (mereu mi-am facut griji in legatura cu sentimentele pentru al doilea copil)...doarme foarte bine noaptea, da trezirea doar pentru papa si pe urma somn. Riana nu manifesta nici o urma de gelozie, vrea sa o pupe mereu, sa o tina de mana, sa o mangaie...cred ca se vor juca foarte frumos cand va creste Erica.

Anca intrebai de calciu si imunizare...eu ii dau de luna asta Osteocare, 10 zile pe luna si Bronhovaxom pentru imunizare...dar nu stiu ce efect are pentru ca de vineri a inceput sa tuseasca...azi am vazut ca n-a mai tusit si nici nasul nu mai curgea. Poate a scapat mai usor de data asta, nu de alta dar nu reusesc deloc sa o tin departe de Erica,oricat de mult i-as explica.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ralu si eu o sa-i dau osteocare si broncho vaxom i-am dat deja prima tura de 10 zile terminata ieri, da aseara avea muci. Azi parca nu mai avea cand am plecat la gradi. Cat despre a o tine pe Riana departe de Erica cred ca e imposibil.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor! va pe toate!!! in sfarsit mai dau si eu un semn de viata! sa stiti ca nu v-am uitat, doar ca nu am avut net la curte, unde ne-am muta din mai dupa cum stiti. abia joi ne-am pus net asa ca am fost dornica sa va caut si sa va citesc. ma asteptam sa gasesc pagini intregi scrise cu ceea ce ati mai facut dar stupoare!!!! voi aproape ca ati si uitat sa mai dati pe aici. daca nu ar fi anca sa va traga pe toate de "limba" s-ar fi inscris de mult sub asta cred. sper ca pe viitorul apropiat sa indreptati treaba asta.
noi suntem bine, ne-am adaptat destul de bine la curte. desi ma asteptam ca, copiii sa isi gaseasca tot timpul cate ceva de lucru prin curte, totusi se plictisesc destul de repede si trebuiesc dusi in parc de 2 ori pe zi. rebeca este o adevarata domnisoara acum, are 1 an si 4 luni, este destul de bine facuta la cele 11kg pe care le poarta cu mandrie, are putin par in cap motiv pt care lumea zice ca e baietel. de vorbit nu are nici un interes sa vb, zice f putine cuvinte fata de cat zicea rares la varsta ei, dar danseaza si canta in legea ei, isi plimba putinele papusi in carut, le leagana, le da sa bea laptic insa se joaca si cu masinutele lui rares. doarme destul de bine si mananca orice. nu am probleme cu ea in privinta asta. este un copil f ascultator si intelegator. mai are si ea toanele ei, mai ales cand este bolnavioara, dar in rest este oste ok. rares are deja 3 ani si merge la camin de la 8 la 16. semestrul trecut spunea poezii, cum nu mai vrea deloc. a devenit extrem de neascultator si bataus, o impinde pe rebeca si o tranteste nonstop. nu stiu ce sa ma ai fac cu el. am incercat toate metodele: cu vb buna nu merge, il cert, il bat, il pedepsesc.. tot la fel face. de mancat mananca numai ce vrea si cand vrea. este f razvratit.
va astept si pe voi sa mai povestiti despre voi

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea.
Mirela ma bucur mult sa aud despre voi ca sunteti bine si ca ai o fata cumintica si papacioasa. Cat despre nazdravaniile lui Rares...cred ca gradinita ii incurajaza. Erica de cand e la cresa tot imparte palme in toate partile si musca...Tu ce mai faci? Cum te descurci? poate pui si niste poze.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mirela, ce frumos de voi la curte...Eu as da un an din viata sa ma mut la curte, sa ma spatiu, sa tin copii toata ziua afara, sa nu mai am vecini, dar sa am si conditii
Anca, ptr tine, ca ne mai tii pe primele pagini.
Eu mai intru pe aici sa vad ce mai fac pitestencele si puiutii, dar rar apuc sa scriu cate ceva.
Noi suntem cu cresa, muuult mai bine ca anul trecut: deja nu mai plange decat rar cand intra in clasa. Tot cu niste muci si Rares si mai ales Miruna, care are si o tuse urata. M-am pus pe ei cu medicamente, le dau si ptr imunitate dar cam degeaba.
I-am facut si eu lui rares 10 zile cu pliculete de broncho-vaxom (mamaaaa ce scumpe), inca nu vad o imbunatatire in ce priveste sanatatea, dar inca sunt optimista si astept ca dupa a doua runda sa vad ceva diferente. In plus amandoi piticii primesc saptamanal oscilo, zilnic septilin si vitamina C si Rares si propolis.
Eu is obosita tare si as vrea sa ma bag in pamant ca strutul, sa nu mai vad/aud nimic vreo saptamana.
Dariana, ferice de tine cu doi copiluti asa de cuminti!!! Eu inca sper ca va veni vremea in care Rares sa o accepte intru totul pe surioara lui si sa se joace frumos impreuna nu sa se crauane continuu pe jucarii si din nimic.
Pupici dragi mamici.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput