PRIETENE FARA TITLU (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,

MONI, sanatate multa, sa te faci repede bine. Vibrocilul ar trebui sa te ajute cu nasul infundat in mod normal. Baga miere si lamaie multa.
Ce dulce a fost Diana la faza cu maieul verde, parca o si vad imbracandu-l pe fratior in verde.
DANIELA, Robert ti-a cumparat si consola Wii propriu zisa? Ca nu e de ajuns sa ai doar Wii fit, iti trebuie si consola dupa cum ziceam mai demult. Da, ai nevoie si de accesorii dar pentru Wii fit era suficient sa ai consola Wii+covoras+Wii fit, evident, restul de accesorii, crosa, racheta de tenis etc sunt pentru jocurile Wii sports si alte jocuri de sport. Insa tu cand vei lucra cu Wii fit, pui balance board-ul pe covoras ca asigura o stabilitate mai buna si asa ai si o durata de viata mai lunga a acestuia.
Vei vedea, o sa iti placa Wii fit-ul, e motivant si te distreaza super bine, tot timpul ti se deblocheaza probe, mi se pare extraordinar de bun. Oricum, se pare ca da rezultate foarte bune, asa ca spor la lucru!
Cu dieta Monti te inteleg, e destul de aiurea, sunt constrangeri, insa si eu mai calc pe alaturi, important e sa nu exagerezi. Eu nu mai mananc paine decat rar, prajituri sau cioco nici atat. Doar cu ocazii speciale, gen aniversari, ma mai scap la tort sau prajituri.
Ca vorbeati de dormitul copiilor in camere. Noi l-am tinut pe Mark cu noi in camera, in patutul lui, normal, pana la vreo doi ani, nu prea ne induram sa ne despartim de el, desi ii facusem si camera lui, tot cu noi dormea in camera. Acum doarme singur in camera lui si isi adora camera. Iar noi ne-am regasit intimitatea si tare bine e, si uitasem cum este. Cand om avea bebe 2 (daca om avea) o sa il culcam pe bebe mic in camera cu noi o perioada, dupa care o sa vedem, il intrebam si pe Mark daca vrea sa stea cu el in camera, daca nu, ii facem camera separata. Nu as vrea sa ii invadez lui Mark universul, isi adora camera si deja are tabieturi, isi aranjeaza el jucariile si cartile cum vrea. Daca bebe2 va fi fetita, le fac camere separate, fiecare cu spatiul si intimitatea lui. Insa e adevarat ca in Romania e super greu, e lipsa de spatiu si e greu ca fiecare copil sa aiba camera lui. Oricum eu nu am avut frati sau surori, insa daca aveam musafiri sau ceva, nu imi placea sa impart camera, de, fite de copil singur la parinti.
In rest, noi suntem bine, ma chinui sa descarc niste filmulete si sa il incarc in drop, insa nu stiu de ce nu mi le incarca, limita sigur nu am depasit-o. Trebuie sa mai sap.
, ma duc sa ii citesc o poveste, ca il culcam de dupa-amiaza.

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Si pentru ca astazi e 1 Martie, va urez din tot sufletul sa aveti o primavara minunta, cu multe bucurii si sanatate! Tot ceea ce va doriti sa vi se implineasca, sa fiti fericite si sa va bucurati de copilasii vostri!

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Salutare

Noi acum am venit de la soacra. Am lasat sec cica. Eu i-am dus flori si bomboane. La nepoata martisor doar. Copii au primit de la buna cate 100 ron de martisor.
Rares a adormit inca din masina si doarme dus si acum, sper sa mai continue vreo ora. Ioana de vreo cateva zile imi face figuri cu somnul si asa ma chinuiam s-o adorm la pranz pana am renuntat, asta se intampla ieri si sa vedeti ce frumusel mi-a adormit copilul aseara fara tarantele, din acest motiv ea acum picteaza cu fetele care ai venit la noi sa-mi aduca flori si le-am agatat rapid sa pot sta si eu putin sa rasuflu.
Bee, rares mai are putin muci dar continui sa-i pun ser si sa-l aspir dimineata si seara. Mai tuseste odata la doua zile dar nu o tuse care sa ma puna pe ganduri. Ioana nu mai are nici ea nimic. Evitam aglomeratiile deocamdata ca dupa antibiotic iminitatea este foarte scazuta si Ioana a fost bonlava rau asa ca nu ma mai risc. Noi am fost mai rau anul asta pentru ca am dus-o pe Ioana in toamna la gradinita, daca n-as fi dus-o sunt convinsa ca nu patzeam asa ceva. Anul trecut a fost floare la ureche, numai cu ser fiziologic in nas ne-am tratat insa anul asta a fost jale, nu stiu ce virus sau ce combinatie de virusi a luat ea de acolo ca dupa ce mi-a tusit toata toamna si mers pe la N doctori care spuneau ca-i "normal" in perioada asta in nov imi face pneumonie si acum de curand stii ca iara mi s-a intamplat acelasi lucru. Nici eu nu ma impacientez pentru niste muci si o tuse banala dar cand se pune diagnostic de pneumonie deja nu mi-e bine. O iau razna.
Anda, m-ai pierdut cu balance bordul ala. Ce naiba-i ala? Imi zise robert ca are si covoras(care-i destul de greu) si normal ca mi-a luat si programul de fitnes, pe langa astea el a mai adaugat si ceva volan, crosa, racheta si alte joculete(transformatoare, incarcatoare pentru telecomenzi etc) Sper ca n-a cumparat o gramada de prostii si mi-o lipsi esentialul. Stai sa vad cat o sa folosesc eu acest sistem. Cred ca-l montez si-l las pe robert sa se joace cu copii iar eu am sa fug la sala ca din cate ii cunosc eu pe copii mei cand or sa apara "sculele" alea in casa or sa fie efectiv calare pe ele sa le pipaie, miroasa, vada..etc. Si n-or sa se plictiseasca ei cu una cu doua...mai vedem.
Si nu in ultimul rand....
VA UREZ SI EU O PRIMAVARA FRUMOASA PLINA DE SOARE SI BUCURII!!

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

SALUTI! NISTE MARTISOARE VIRTUALE SI DE LA MINE:
Nu am noutati,sunt tot cu nasul infundat,mai ales cand ma pun la orizontala e jale.Vibrocilul isi face efectul doar pe moment.N-am mai patit asa ceva.Cica in sarcina e frecvent nasul infundat,nu stiu daca e vreo legatura.DEEA ca tu ziceai,io zic ca beau lichide:lapte,supa,apa,suc,chiar si ceai desi nu imi place.
Diana a iesit azi cu taica-su prin imprejurimi si au cumparat si martisoare.A lasat-o pe ea sa le aleaga.Asa ca pentru ea si-a ales o pisicuta galbena,mie o pietricica stralucitoare verde,la buni o cruciulita (le are cu alesul fata ),iar pentru educatoare si ingrijitoare - un ursulet rosu,un cosar,o potcoava si un ghiocel.Eu ma gandeam sa le duca la toate la fel,dar daca ea pe astea le-a vrut,treaba ei Astea erau la 2 lei dar se gaseau si la 0,5 ,1 ,sau 1,5 lei ...
Acum doarme.Eu cu actele pe-aici.De maine incep iar lucrul ...
BRANDUSA pai bine faci ca o sa o dai in comuna la scoala in ciclul primar,daca e sa invete o sa invete ea oricum.Uite eu am trei nepoti si o verisoara din Bihor,toti au fost la tara in sat/comuna clasele 1-8 si toti au terminat cate o facultate si stau in Oradea acum.Doi au avut tot timpul si burse de merit.
Imi amintesc de cum arata cand eram mica scoala din satul unde stateam mai mult cu vara-mea - satul unde era nora sora lui mami.pai exista doar un hol mare si doua sali! In una era gradinita,in cealalta sala de clasa 1-4 !!! Astia ultimii erau la comun la o singura invatatoare.E un sat mic cu cca 100 de case si nu erau multi copii.Dar aveau si mai au (cred ca nu a iesit la pensie inca) o invatatoare super! Inteligenta si implicata.Cum ziceam clasele 1-4 le-au facut acolo,clasele 5-8 in comuna aflata la 1 km de care apartineau.Si mergeau pe jos copiii,inclusiv iarna.In sala cu gradinita iar erau la gramada si ii primea si vara,aveau program de 4 ore.Am fost si eu cu verisoara-mea acolo,ca ne lasa si pe noi chiar daca eram scolarite,profitam sa ne jucam cu jucariile din zona ,in rand cu nepotii nostrii (de la cealalta verisoara) si ceilalti copii.Imi amintesc si acum o chiuveta din tabla,de fapt un spalator cu apa din rezervor, ca nu exista apa curenta ca acum.Si wc-urile in curte ...

MONI 16s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

DANIELA, dupa cum iti explicam mai demult:
- WII consola este chestia in care bagi toate jocurile, deci asta este esentiala. Uite aici: www.wii.com
Fara consola Wii nu poti folosi Wii fit-ul.
- WII FIT-ul est softul de gym. Uite aici: www.wiifit.com
El contine: un joc (gen DVD care se baga in consola Wii) si un balance board, adica o placa care te cantareste si pe care iti faci tu exercitiile. Asta este pachetul Wii fit. Atentie mare la placa respectiva, adica la balance board: nu lasi copiii sa sara pe ea si nici sa se joace cu ea, numai tu sau Robert o folositi pentru ca este super sensibila si se strica. Deci fara copii pe placa aia.
Eu nu il las pe Mark sa se atinga de ea si stie, de altfel, ca e a lui mami asa ca nu ii da nicio atentie.
- Covorasul ala este folosit ca sa pui balance board-ul pe el.
Restul de accesorii nu iti sunt indispensabile ca sa folosesti Wii fit-ul. Le folosesti pentru alte jocuri de Wii, deci inutile nu sunt. Dar nu ai nevoie de ele pentru Wii fit.
Eu repet: asigura-te ca Robert ti-a cumparat si consola Wii, nu numai Wii fit. Consola este intre 240-249 euro la noi iar Wii fit-ul este intre 80 si 89 deci intreaba-l eventual cat a dat pe ele si asa iti dai seama. Nu cred ca diferenta e prea mare in America.
Si mai spune-i lui Robert sa iti cumpere si o husa de silicon pentru balance board, asa il protejezi mai bine. E ca o husa, costa in jur de 15-20 de euro si imbraci balance board-ul in ea.
Sper ca te-am lamurit, daca nu, mai intreaba-ma

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

MONI, da, asa e, se infunda nasul in timpul sarcinii, eu am suferit la greu de chestia asta, Vibrocilul era cel mai bun prieten al meu desi se pare ca nu este indicata folosirea niciunui tip de picaturi de nas ci doar a serului fiziologic. Insa la mine serul fiziologic era apa de ploaie si nu puteam sa respir sub nicio forma asa ca am ales Vibrocilul. Dupa cum se vede, bebe al meu a fost ok deci nu cred ca e mare lucru.

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA chiar ca te invidiez ca v-ati instalat mai la tara,mai ales daca aveti si padure in apropiere Vara o fi ca in rai pentru copii. Ceva apa curgatoare,vreun paraias trece pe-acolo? Atat ca la voi e campie cred,mai fain era pe unde bantuiam eu,ca era zona mai de deal ...
Vai ca mi-am amintit acum ce fain a fost cand a venit randul nostru de mers cu vacile satului si ne-au trimis pe mine si pe vara-mea Ne-am pus cu noi paine cu unsoare,rosii,niste carti de citit ... Dar n-am apucat sa citim cine stie ce ca a aparut nepotelul in zona si ne-a zis ca a depistat un loc unde-s mure ,wow ce mai mure, cat o capsuna mare era una Faine vremuri.Acum de cate ori mergem pe-acolo,tot pe fuga suntem,nu mai apuc sa dau o raita si prin padure Ultima oara acum 5 ani am stat mai mult - o saptamana - pe-acolo,ce fain a fost.

MONI 16s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA sper sa nu fie de la sarcina si sa ma tina atat
DANIELA iar ai ajutoare ce-ti pasa

MONI 16s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Anda, hai ca m-am lamurit, iti spun eu ce mi-a cumparat cand ajunge acasa in aprilie.
L-am intrebat cat a costat si n-a vrut sa-mi spuna, halal cadou, m-am si luat de el ca nu-i subtil deloc. i-am spus ca de cadou as fi preferat un inel cu diamant la care mi-a zis ca ar fi fost mai ieftin. deci o fi dat ceva banuti pe nebuneala asta a mea!!!!
da Moni, super cu fetele astea. se joaca asa frumos si ma mai lasa si pe mine in pace....Oricum in cursul saptamanii mie mi se increteste parul. Dia ce face? Tu tot conta?
Ingrid tu pe unde mai esti??

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Va dorim o primavara frumoasa!!!!


Uitati aici poze noi , daca aveti timp : http://www.dropshots.com/irinamav


Daniela, of pneumonia asta ! Eu , multumesc lui Dumnezeu, de cind am inceput sa-i dau Bronchovaxom n-a mai racit deloc. A, o singura data a avut un inceput de mucisori si i-amdat imediat Coryzalia (sunt niste pastilute homeopate dulci) si n-a avut muci decit intr-o zi f putin. Si am iesit si prin magazine si prin supermarket. Sper sa scapam si sa nu mai facem de-acu nimic.


Mergi la inceput