Sezatoarea canadiana (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Noapte buna si va dedic 2 piese superbe din creatia unui artist la care visez sa ajung la un concert:

http://www.youtube.com/watch?v=DtnwethO15g
http://www.youtube.com/watch?v=wNIy5ZifdBo&feature=related


Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ktrinel , m-am gandit la voi, haide poate totusi ajungti maine.

Diana
, si eu ti-am trimis PM.

Abia astept sa ne vedem maine, mai ales ca A VENIT VACANTAAA.

We placut la toata lumea,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Am intrat pe forum sa va zic ( cu cititul sunt in urma, dar cu stirile la zi ) :
Deci, a nascut Crinia joi dimineata la 9.30 o fetita de 4.3 kg.
Am fost seara asta la ei acasa si mama si fetita sunt bine, in perioada de adaptare cu alaptatul, programul, fac cunostinta cu tati si fratiorul cel mare.
Inca nu i-au hotarat numele, oscileaza intre cateva variante, care mie mi se par toate frumoase.
Mai revin cu noutati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Mikion, felicitari pt absolvire, nu semeni cu un nene, ci cu o tanti mai serioasa, asa, ca doar e absolventa, nu ? I-a revenit cu Marc pofta de mancare ?

Nelia, si pe noi ne suna diverse organizatii caritabile, dar cel mai revoltator mi s-a parut cand m-a sunat de la politie, ca sa donam bani. Pooooftim ? La politie? Bai scuza-ma , dar au salarii destul de mari iar mie mi s-a cam acrit de toata lumea care vrea sa fie ajutata cumva...pai mie cine-mi doneaza cateva mii acolo pe an ? Ca eu de cand am venit in Canda, numai dau bani inapoi bani la taxe, niciodata nu am luat un sfant !

Try, am vazut si eu Vicki cristina...si mi s-a parut interesant, sfarsitul cam brusc, dar ma rog, asta e Woody Allen...sincer, pe Penelope si Bardem ii prind mult mai bine filmele lui Petro Almodovar, care-mi plac ff mult, ultimul care l-am vazut a fost Volver, care e socant, induiosator, brutal si real.
A, si am vazut si Changeling...inca ma bantuie...faptul ca e dupa un caz real, e si mai infricosator parca.
Si deja mi-am facut lista sa vad restul filmelor de la Oscar, sper sa fie mai bune decat cele de anul trecut care au fost prea sangeroase.

Monicutza, dar nu iti primeste amandoi copiii la aceeasi gardi ? Trebuie sa-i desparti ?

Almo
, info despre amenajari interioare iti da Ritah, care si-a amenajat casa...in ultimul timp nu am mai vazut-o pe forum, cred ca e ocupata cu amenajarea celei de-a 2 lea case.Stiu ca pusese pe prima pagina un link cu magazine dec onstructie din zona Tornoto.

Daiopri, imi place de mor cum ii spui lui bebe, auzi martisorul ! Exact asa a fost si David al meu, numa ca luna lui martie la noi a tinut 5 luni !!!

Apropo, voi ati facut martiosare ? Noi ne-am apucat, deja am primit si din Romania, Ioana ca in fiecare an va duce la scoala si va explica copiilor ce inseamna...ei ii voi lua un lantisor cu medalion care se desface sa-si puna o foto in el, iar lui David creioane de colorat ( de alea rotunde ca un ou) si o tablita de desenat.

Margott, bine ai venit, si eu tot din Kitchener! Ca si Maru, Crinia si Sofronica ! Pe unde stai ? Heritage? Unde este ?...unde mai pui ca pe baiatul meu tot David il cheama...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ktrinel

un pupic si un bratz de frezii pt Donia, cu care am ratat-o cu gratie...nici nu indraznesc sa ii ma mai adresez personal, iti spuneti voi


Mey, io am venit fuguta sa colectez!
Na bine ca ai supravietuit febrei! Mai lasa si tu vorba cand esti bolnava, ca trimitem niste energie pozitiva si te punem pe picioare mintenas!

nelia sa vedem cat ma tine

Laura, deci sunt bine fetele? Multumim pentru noutati si spune-i Criniei ca o asteptam cu povesti!





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Ica, uite mai postez ce-am scris pt Cami acum o vreme, cu specificatia ca mall-ul e f. mic si e imposibil sa nu gasesti corabia cu pricina.

''versiunea drept si perpendicular a ceea ce a scris Rox este: sortie Van Horne, faci dreapta pe Van Horne si mergi tot inainte, fo 10 minute, poate o idee mai mult. La Cavendish faci dreapta, pret de 3 minute mergi inainte, molul e pe stinga, vis-a-vis de biblioteca.
Din amintiri, corabia este la intrarea din spate, vezi si tu unde-i aria cu restaurantele si tarabe si in capatul ei''

CGE, eu sper tare sa vinda biletele acolo, nu vad de ce nu le-ar vinde...

Ideea e ca pe R. il doare in git. Dat medicamente si p[us comprese de aseara, pare in forma, dar daca in ultimul minut zice ca nu se simte bine... Dar nu crez.

Pupici,
pe ma tirziu.
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Felicitari Crinia !


Simona, merci, eu m-am trezit cam tarziu si n-as fi vrut sa va ratez

Ktrinel, ma bucur ca ai aparut, bine ca a trecut febra, desi nu cred ca a fost usor.

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Felicitari, Crinia! Refacere usoara, laptic mult si un bebelus papacios si somnoros iti doresc! Abia astept sa vii sa ne dai detalii, poate ne arati si niste poze. Dar ce fetita voinica ai crescut tu acolo!!! Sa va traiasca si sa fie sanatoasa si voi pe linga ea, sa o cresteti frumos!

Noi ajungem pe la 3 si un pic, si, surpriza, Octav a renuntat la seminarul lui de yai si s-ar putea sa vina si el sau macar sa ne aduca el. Ca eu ma gindisem ca vin pina la urma doar cu Agata, daca sta el cu piticii, ca sa pot si eu sa stau de vorba cu voi... inca nu stim, vom hotari la prinz, ca ne adunam pe-acasa ca sa mincam si sa plecam din nou. Oricum, sper sa gasesc acea corabie si sa mai fiti si voi pe acolo pina ajung eu!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Crinia, sa iti traiasca printesa!
La multi ani, martisor, bine ai venit in lumea noastra!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Ktrinel ma bucur ca ati trecut de toate si mai ales, m-am bucurat mult sa te vad ieri, cu toate ca prea mult timp nu am avut...dar gasim noi odata momentul ala! Pentru mine e o bucurie sa te vad, ai o lumina speciala in ochi
Multumesc de aprecieri la adresa baiatului! Dupa ce-ai plecat, l-am rugat sa coboare cu mine in subsol sa ducem niste cutii la gunoi sa nu ramina acolo pina luni. Am coborit la subsol cu liftul, am intrat in labirintul ala de-acolo, iar el cu un aer superior imi spune:
I bet this wasn't in the job description! I-am explicat ca multe nu erau in "job description" dar le faci ca n-ai incotro, asta-i viata!

Din pacate eu nu pot ajunge azi la corabie, ca Alice are inca febra, o febra ciudata rau, nu urca peste 37.7, dar nu coboara sub 37.2, cu toata Tempra pe care i-am dat-o. Dupa-amiaza mergem la Tinytots. O simbata de vis!

Olga, ma bucur mult ca esti acasa, te poti relaxa, odihni! Mie mi-a placut mult perioada asta pe care-am stat-o acasa inainte sa nasc. Faceam ce aveam de facut prin casa, dar in ritmul meu, nu ma alerga nimeni, mergeam zilnic sa-l iau pe baiat de la scoala, pe jos, dar era frumos afara si eu n-aveam contractiile tale! Ai grija de tine !

Felicitari Criniei pentru comoara ei! Wow! 4.300g asta da copil! Are greutatea alor mei la o luna

Donia, la multi ani! Sper ca am inteles bine! Tot ce-ti doresti sa se implineasca!

Ange tu pe cit esti nascuta, pe 10, parca... Pestisori dragalasi!

Week-end placut va doresc!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput