Colectia de toamna - iarna 2005 (230)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza,

Maria sa stii ca exact asa am patit eu cu andreea cand avea vreo 2 ani,a ragusit asa dintr-o data fara nici un alt simptom(muci,febra)...si a tinut vreo 5 zile apoi si-a revenit.I-am dat doar pastilute de homeogene9(sunt homeopate).cred ca se pot da si la copiluti asa mici ca Ana,dar ma gandesc sai le pisezi cumva sa nu le inghita direct.
Sanatate!
Noki frumoasa Sarah & rochita !Ma topesc toata dupa fetite imbracate in rochite de genul asta...sunt asa scumpe...mi-a amintit de serbarea de Mos Craciun de la Andreea de la gradi.

Coraliadpn 01.06.2009; si Andreea(14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Multumesc. O sa-i iau si pic de vit. C (spre rusinea-mi, inca n-am avut asa ceva prin casa ).
La Homeogene ma gandisem si eu, dar nu cred ca homeopatele mai au efect daca le inghiti, parca trebuie musai supte. Sau ma insel ??

Multumesc mult de incurajari, sunt cam stresata sa las copilul asa, si netratat si fara imbunatatirea starii cu zilele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Multumim de aprecieri.Da, rochita este cea de la botez, ii vine fara probleme la spate, ba mai este si loc de bagat 2-3 degete. Noi avem 13 kile.

Chiar vorbeam cu Lavi acum vreo luna pe tema laringitei. Sa va zic cum a fost la noi: anul trecut, ca si anul asta de altfel, EU am facut laringita, complicatie la ceva raceala anterioara. Am fost la doctorul meu din copilarie, actualul doctor bun al Sarei si m-a pus obligatoriu pe antibiotic. Anul asta idem, am luat Klacid. A zis ca laringita e ceva f periculos si cu care nu te joci, ca se poate comlica urat. DAR situatia este putin alta, adica eu fusesm racita ianinte si asta era o complicatie a bolii. Dupa antibiotic mi-a trecut in 2 zile.

Acum...nu stiu ce sa zic. E ciudat ca nu are niciun alt simptom in afara de raguseala. As merge si eu de incercare inca vreo zi-doua maxim cu vitamine C si ceaiuri caldute, dar daca nu trece, m-as mai gandi la varianta antibioticului.

Asta in conditiile in care stiti ca eu sunt contra medicamente si doctorul meu nu da niciodata antibiotic fara motiv serios.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

neata!
vazut poze sarah - frumu
problem

am de scris o scrisoare oficiala in engleza, cineva pe care nu-l cunosc, am vb doar 1 data la tel. si nu ne-am inteles ca vb o engleza cu accent imposibil. e de la politie.
acu' io cum ii scriu?
cu dear sir si sincerely yours la sfarsit sau e alta formula mai neutra?


helppppppppppppppppp

(nu m-am mai corespondat oficial decat cu oameni pe care ii cunosc relativ, sau care mi-au scris ei primii, si nu mi-am pus pb pana acum)

EDIT: cuiva pe care nu-l cunosc... m-am tampit de tot



c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

scz: maria, cu laringita chiar nu stiu ce sa zic.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Cora...corespondenta de genul asta fac zilnic...daca nu il cunosti pe tip,dar stii cum il cheama macar ii spui Dear Mr.X si la sfarsit best regards,sau daca nici cum il cheama nu stii ii zici Dear Sir si la sfarsit tot cu best regards poti sa inchei.

Coraliadpn 01.06.2009; si Andreea(14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria m-am mai uitat pe net - trebuie antiinflamator (nurofen).
E periculoasa daca e insotita de tuse latratoare si respiratie dificila - se poate sufoca. In cazul asta: expunere la aer rece si mers la medic. (asa ceva a avut Nati, am fost la dr Stanciu de urgenta, a primit aerosoli cu dexametazona; fara antibiotic).

Daca aveti aparat de aerosoli incercati si binecunoscutii aerosoli cu ser fiziologic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Da da..."best regards" rules!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sarumana
best regards n-am trimis la nimeni pana acum . da orice lucru are un inceput.

chiar ma gandeam ca port o corespondenta cam informala, dar se cam practica in domeniu, ca nici ceilalti nu-s prea formali sau asa ceva.


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap, eu una toate mailurile de la servici + alea de rezervari de cazari prin strainatate le termin cu best regards. (cam asta-i toata corespondenta mea in engleza )

Sincerely yours suna naspa in romana, dar la ei inteleg ca suna firesc. Totusi pt ca suna naspa in ro mi-e peste mana sa-l folosesc.

Unde-i bb_alinus sa ne pove de formulele super-politicoase de la francezi?!

Mergi la inceput