Mamici care au nascut la Gine1, Cluj-Napoca

Mamici care au nascut la Gine1, Cluj-Napoca | Autor: IliesClara

Link direct la acest mesaj

Buna

daca exista mamici are au nascut recent la Gine1 in Cluj-Napoca sau vor naste curand acolo, as dori sa ma sfatuiesc cu ele in anumite privinte.
Multumesc

Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Sa inteleg ca nimeni nu a nacut la Gine1 de pe DC?

Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Clara, Ginecologie 1 e pe Clinicilor, nu? Stiu pe cineva care a nascut recent acolo, ii spun de tine, daca o sa vrea sa ia legatura... Numai ca bebele e mic si ii ocupa timpul.

Eu am nascut la Stanca. Super totul.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Scrie si pe topicul "Mamici de Cluj", poate ai mai mult noroc.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu am nascut acolo.Cu ce te pot ajuta???Iti raspund cu cea mai mare placere.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si eu am nascut acolo! GRoaznica experienta! Medicul meu fiind plecat din tara, nu am beneficiat de rezerva, iar saloanele mari sunt sinistre! Mia asa mi s-a parut toata clinica! Eu am nascut in 2007, am inteles ca s-a renovat o parte intre timp! Sper sa fie asa!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Multumesc pt reactie.

Am dus destul de greu sarcina pana acum, cu tot felul de riscuri si amentintari. Multumiri lui Dumnezeu ca sunt in acest stadiu si copiii sunt sanatosi. Ar dura f mult sa insir toata experienta, cert e ca dupa asa o sarcina dusa la pat nici nu ma asteptam sa ii treaca cuiva prin cap varianta de nastere normala. Or Dr mi-a spus ca daca pozitiile fetilor nu vor fi ok cand intru in travaliu, numai atunci se pune problema de cezariana. Asta asa functioneaza?
Nu as fi crezut ca va trebui sa risc pana la ultima secunda.

Am vazut pe parcursul internarilor mele multe doamne care nasteau cu cezariana pt ca facusera FIV si, citez din vbele cadrelor medicale "era sarcina pretioasa". Sarcina dusa f bine, fara probleme de nici un fel, iar la nastere fetusi in craniana, TA normala etc. Cu alte cuvinte nu era nici un motiv pt a nu naste natural... si totusi.
Nu stiu cum sa abordez problema macar sa fiu ascultata.
In medicul meu am f mare incredere, numai ca si el depinde de sistemul in care lucreaza, nu face ceea ce vrea.


Am vrut sa va intreb daca ati nascut careva cu cezariana programata sau de urgenta?

As mai vrea sa va intreb si de onorariile practicate in zilele acestea? Anestezist, medic, moasa etc. Ati auzit/vazut eventual nasteri gemelare despre care sa stiti detalii de acest gen?
Am PM daca va deranjeaza sa scrieti in plen.

Cunoasteti un neonatolog bun pe care l-ati recomanda?

Multumesc anticipat.
Copilasi sanatosi!

Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Buna

daca credeti ca intrebarle sunt mai indiscrete IDul meu de mess este: clara_acs

Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput