Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Bubu, FELICITARI!!!

Slava Domnului pentru asa veste, sa fiti sanatosi, si tu si bb, sa duci sarcina cu bine la termen!

Slava Domnului pentru ploaia de gravidute! Multumim Maicutei Domnului ca binecuvanteaza burticile!

Aveam un sentiment ca daca intru pe forum (desi e tarziu si mai am de facut ordine prin casa) gasesc o noua graviduta!

Doamne ajuta sa auzim tot asa inca vreo saptamana, doua, ca testele se pot face si in post!

Cami, stii de Infancol? E un medicament pt colici care se ia din Anglia, am prietene la ai caror copii a dat rezultat. La alta prietena s-a rezolvat de cand bea ea ceai de fenicul, anason si chimen parca (cele 3 plante pt alaptare).

Anadomnica, tu chiar nu glumesti cu trenuletul! Tine-o tot asa, ia lista cu tine, ca e greu sa lasi aspirantele aici fara o sefa de grup!

18+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

seara buna gogosici mici cu burtici ... acum daaaa...aveam o lista plinaaaa ochi de gravidute

felicitationes dragutelor , sarcina usoara fiecareia dintre voi , 9 luni de vis ..

va multumesc despre experientele povestite ... housepoket , nu va lasa DD , e trimis de El , si sigur o sa-l aibe pe micut in grija

am primit azi un telefon de la cumnata mea , care plangea si spunea ca toate analizele lui vladut sunt bune .. saraca nu mai putea ... s-a minunat si dr (caci aseara piticul incepuse iar cu temperaturi si alte cele) ...face in continuare tratament si sa speram sa va fi perfect

fetelor cred ca 29 , a fost cel mai "productiv" capitol ...sa o tinem tot asa ..sa ne tragem una dupa alta ..Doamne Ajuta!

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetelor!

In cateva ore au aparut inca 3 gravidute!!!!

Felicitari noilor gravidute si sa aiba bebei sanatosi!

Anaomaria, imi cer mii de scuze, dar nu am PM. Ori nu l-am citit, ori le-am dat delete fara sa-mi dau seama, ori n-am primit!

Fetelor, citind povestea lui noce (iarasi) am inceput sa ma gandesc cand a fost exact data conceperii bebelinei mele. Stiti doar ca se calculeaza data probabila a nasterii si nr de saptamani dupa ultima menstruatie, dar dupa ziua exacta a conceperii nu. Doar daca stii exact.Si ce credeti fetelor?????? M-au luat toate emotiile cand m-am gandit si am dat inapoi calensarul, ce am facut in saptamana aia, cum era sotul acasa, etc. Pe 8 septembrie, de Sfanta Maria!!!!!!!!!!!!!!!!
Mi-au dat lacrimile de emotii!!!!!
Pe 25-26 august m-am intors de la manastiri, si imediat pe 8 am ramas insarcinata! Si intr-o zi sfanta!!!!!!!!!!!!! Si e si fetita!!!!!!!

As vrea sa scrieti si asta la inceput de capitol!

Eu fara sa stiu asta am spus ca daca voi avea fetita se va numi " Teodora Maria" Teodora - inseamna "dar de la Dumnezeu" si Maria- numele atat de sfant si curat in semn de multumire pentru Maicuta Domnului. Ma jur fetelor ca de la inceput am simtit ajutorul ei. Si la semnatura am asta, de cand am ramas insarcinata.
Problema e ca sotul meu vrea neaparat "Maya".Am citit pe net ca inseamna tot "Maria" si nu pot pune Maya Maria, doar Maya Teodora.

Cum o vrea Maicuta. Doamne fetelor ce bucuroasa sunt!!!!

Astazi am fost la spovedit si impartasit si uitati cum Dumnezeu mi-a luminat mintea sa-mi aduc aminte o asa minune.

Astazi bebelina mea a miscat foooaaarrrte putin, nu vreau s aintru in panica caci Maicuta ne protejeaza.

Auleu v-am zapacit, dar sunt prea entuziasmata!

pupici dulci

26 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

felicitari noilor gravidute. sa aveti sarcina usoara si bebe sanatos in burtici.



asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

laura, teodora maria...sau maria teodora... e superb...... bataie la sot, zau.....

maicuta domnului va iubeste, ai vazut....
sanatate multa.


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133694
va salut cu drag si va rog sa va lasati ochisorii sa citeasca la topicul de mai sus..........



asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Nu v-am mai vizitat de mult timp dar n-am rezistat invaziei de gravidute din ultima vreme!

FELICITARI din tot sufletul gravidutelor (nu va enumar ca nu vreau sa uit pe careva)! Sa fiti sanatoase si sa aveti sarcini la termen!

Doamne Ajuta, sa se scurteze din ce in ce mai mult listuta cu aspirante!







Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

"Deci, sa ne-ntelegem fetele, biletele sunt pe baza de si se distribuie in toate colturile tarii." Anadomnica, chiar nu vrei sa dai niciun bilet () si la export???

Cami_antonia, printesei Antonia sa treaca colicii!

georgia_c, sanatate multa nepotilor!

maria08,







Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata, fetelor
Felicitari noilor burtici.
Eu iar o sa dispar pana luni, cel putin, ca mi-a fost firg ieri si ma doare tare burtica. Sa va rugati pentru mine si bb.


10+
Vine puisorul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Bubu: Felicitari!!! Sa va aiba Bunul Dumnezeu si Maica Domnului in paza!!!
Pogonici:Bine ca s-a rezolvat pana la urma si nu mai stai stresata. Poate de luna urmatoare va intarzia cu un motiv temeinic!!
Stuart:

Mergi la inceput