Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

baby_boy felicitari pentru Raducu cuminte foc

Joy frumoasa Sofia cu ochi albastri! Ce cuminte a stat ea! Nu pare sa o deranjeze nimic, nici macar apa din cristelnita

Claudina asa stiu si eu ca se incepe cu galbenusul, treptat, un sfert, pana se ajunge la galbenusul intreg. Dar nu mai mult de doua sau trei pe saptamana, pentru ca, contine grasimi si colesterol. Nici adultii nu ar trebui sa consume mai multe. Iar in ziua in care ii dai ou, nu ii dai carne.

Pozici
Mami super happy de Maya
Maya creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

preety ma bucur ca sunteti bine Maya a avut temperatura azi 38, dar a scazut dupa ce i-am dat Panadol. Apoi a dormit 5 ore, fara nici o trezire. Nu mai spun cum stateam sa se trezeasca sa vad daca nu cumva a crescut temperatura.
Fug la baita!

Pozici
Mami super happy de Maya
Maya creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:


Baby boy felicitari pt baietel cuminte si in grafic.ce diploma a primit?



Multumim mult si multumesc Cosmy_b si Angelynna
e vorba de o diploma foarte frumoasa.cu winie the pooh...cu cel mai cuminte copil..au zis ca n-au mai vazut(sunt 3 doctore) bebe sa nu zica el nimic la vaccin. O sa-i fac o mapa in care o sa-i pun toate diplomele..sa le aiba cand va fii mare....amintire
Acum doarme dus

Claudinna multumesc pt. raspuns..o sa caut si eu..sa am acolo..cand incepem cu cereale

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

Citat:


Baby boy felicitari pt baietel cuminte si in grafic.ce diploma a primit?



Multumim mult
Ne-a dat doctora o diploma foarte frumoasa.cu winie the pooh...cu cel mai cuminte copil..au zis ca n-au mai vazut(sunt 3 doctore) bebe sa nu zica el nimic la vaccin. O sa-i fac o mapa in care o sa-i pun toate diplomele..sa le aiba cand va fii mare....amintire
Acum doarme dus

Claudinna multumesc pt. raspuns..o sa caut si eu..sa am acolo..cand incepem cu cereale

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel




Ce dragut!!!!!Musai trebuie inramata si pusa la loc de cinste in casa!Trebuie sa o vada tota lumea!

Minunea a venit! de printisor Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Claudinna cu oul se incepe progresiv: 1/4 in prima saptamana, 1/2 in a 2-a sapt, apoi se creste tot asa cu cate 1/4 pana ajungi la un galbenus intreg; la inceput ajunge doar 1 zi pe sapt, apoi cresti trepat pana la max. 4 oua pe sapt. In zilele in care dai oul nu dai carne. Colesterolul la varsta asta nu e nociv, ba e chiar benefic, ca se mielinizeaza sistemul nervos si copilul are nevoie si de grasimi animale.
Nu stiu ca n-ar fi voie oua proaspat ouate ( ce bine ca ai acces la oua bio, proaspete! ).

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

multumesc pt rasp cu oul!!
da, are mama gaini...din primavara ne apucam si noi de crescut!


poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

despre scaun nu stiu mai multe. Nu l-am vazut in "functiune", doar pe net. Banuiesc ca prins de o masa "normala" nu se rastoarna ca altfel nu luau calificarile sa-l vanda.
Daca te sprijini cu palmele pe marginea mesei si apesi cu toata greutatea ta si masa basculeaza... nu e buna, zic eu. Daca nu basculeaza nu are cum s-o rastoarne bebeloi, nici doi .

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Raducu e cam agitat, dar n-as sti sa spun daca e de la vaccin sau de la dinti.
A fost rece toata ziua (mainile si piciorusele chiar sloi, i le tot frecam sa i le incalzesc), insa acum pe seara a facut 37.9 / nu e cine stie ce, dar o sa-i dau nurofen la culcare. In cursul zilei nu i-am dat ca mi-a fost teama vazandu-l asa de rece.
Pediatra a zis sa luam 3 zile dupa vaccin

Baleste tot, nu mai am pijamale, acum e imbracat in body si pantaloni si sosete si roade tot. Tine cu ambele maini cate o jucarie si roade la ele ca un caine. Si bazaie, bazaie.... bazaie.
Toate bluzele care nu se tin bine cu capse si le ridica si le suge.
I-am dat cu dentinox, just in case, acum a adormit si astept ultima masa pe ziua de azi (pana acum a cerut doar 3) la care bag si nurofenul.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

de la dintisori face asha...ce l-or deranja gingiile, mititelul!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Luminita intrebai de consistenta cerealelor. Eu i-am facut ieri 60 ml lapte + o masura de lapte praf de cereale. A iesit foarte lichid. Azi i-am facut 80 ml lapte + 2 masuri de cereale. Un pic mai gros, dar tot lichid. Maine incerc cu 3 masuri in mai mult lapte. Ideea e ca el ar manca mai mult, dar nu am avut eu mai mult lapte muls ca in din asta i-am facut.
Azi dupa ce a terminat cei 80 ml mai vroia si m-am gandit sa ii mai dau lapte parf in completare. S-a strambat de zici ca i-am dat lamaie . I-am pus o lingurita de cereale ca m-am gandit ca poate o sa-i placa mai mult, dar tot se stramba. Asta dupa ce in prima parte nici nu inghitea bine ca deschidea gura. A mai mancat inca 20 ml dar cu strambaturi, cu toate ca deschidea gura cand vedea lingurita, nu tragea capul. Si m-am oprit eu ca am zis sa nu il chinui daca nu ii place.
Dar eu ce fac dupa ce termin rezerva de lapte din congelator daca el nu vrea lapte praf ??? Cu toate ca a mai baut si nu se stramba asa rau. Nan ii dau.

Si eu ma gandeam azi cum o sa ii dau eu apa copilului cand el nu bea cu biberonul ? Am incercat azi si a iesit asa deci trebuie alta varianta. Sa incerc direct din cana..

mai vroiam sa zic ceva da' nu mai stiu ce



Mergi la inceput