Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (25)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

am repetat testul acu o saptamana tot negativ, dar de ieri am niste sfarcuri sensibile.tot nu mi-a venit.saptamana asta ma programez la doctor sa vad ce si cum.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Ce mai fac fetele? Cum ami sunteti?
Nastasie cand mergi la gine? Tinem pumnii sa fie totusi bine.
Mariaanna ai fost la control? Parca azi trebuia sa mergi.
Nelia voi ce mai ziceti?
Katiapam as pune poze dar nu am pe net nici una. Trebuie sa-mi fac si eu un cont ceva si sa pun poze.
Noi suntem bine de data asta. Am inceput sa iau si eu in greutate in sfarsit si sa pot manca orice si oricat. Nu am ami avut probleme si sper nici sa nu mai am ca m-am saturat de urgente si dr. Sapt viitoare emrg si eu la morfofetala si poate aflam si sexul copilului. Acum astept rezultatele de la triplul test. Si cam atat de pe la noi.

O zi faina in continuare si o sapt si mai faina.

Adriana 19+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

noi suntem cam bolnaviori..am fost la urgente....sa trezit la 12 juma seara cu o febra fr mare,nu putea nici sa planga,nu putea vomita,tinea guritza deschisa si ochii ii erau rosi...mai aveam un pic si lesinam,plangeam,muream....vroiam sa ne ducem direct la urgente in pijamale cum eram,intre timp i-am bagat capul aproape sub apa rece ca intra in convulsii...tare rau a fost...si acum cand imi amintesc am lacrimi in ochi ca m-a ferit dumnezeu de ce era mai rau.in gat nu are nimic,otita nu,la plamani nu,am asteptat 2 ore pt urina dar nu a vrut sa faca,inainte de a pleca cu masina i-am bagat un supozitor,sa nu pateasca ceva pe masina pana ajungem.....si abea inainte sa plecam din spital pe la 3 era la temp normala...fugea pe holuri,batea la usi....striga tati mama tata....dar cand ne-am intors acasa dupa ce am adormit si eu lg el juma de ora iar a facut febra si i-ar am inebunit.....am dormit 3 ore toata noaptea....a doua zi pe zi deloc ca il vegheam...si acum face febra si am hotarat,sa trec pe antibiotic desi urina e curata,doar un pic de glicemie are,adica lipsa de zaharuri in sange...cam asa ceva....deci e o enigma,e sanatos,poate fi un virus,sau la stomac ceva ca bag mereu mainile in gura cu te miri ce pe ele...atat....acum e ma ibine si il pup toata ziua....

fete me bucur ca sunteti mai bine,adriana speram ca va fii fetitza...instinctul tau ce zice?mie la 16 sapt mi-a spus sexul si baiat a ramas pana la nastere....
va pup

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Of Nelia ce rau imi pare ca se simte puiutzu asa de rau. Vai ce sperietura cred ca a-ti tras. Bine ca este spre bine totusi. Doamne ajuta sa nu mai faca febra. Sanatate multa si sa-si revina cat mai repede.
Mie instinctul acum imi spune ca e baiat. Pana acum parca inclinam catre fetita dar acum catre baiat clar. Sa fie sanatos este tot ce conteaza acum si cand se va naste. Asta imi doresc cel mai mult.
Am vazut ca esti din Sibiu. Si eu am stat ceva anii in Sibiu prin studentie la caminul Lia 1 si apoi cand m-am casatorit ca a lucrat sotul acolo. MI-a placut tare mult Sibiul si tot acolo m-as intoarce daca ar fi sa plec de aici.

Adriana 19+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hi
Nelia-imi pare rau de Cris ca a fost asa bolnavior
cum se simte acum?
saracutul de el...
Mariaanna-ma bucur ca esti bine
Adriana-m-si eu tot asa simteam ca am un baitele sipna la morfo
a venit surpriza
important e sa fie sanatosi in rest o sa-i iubim la fel de mult
prietena mea vroia f mult fetita cind i-a zis ca e baiat s-a pus pe un plins....si era asa dezamagita....dupa ce a nascut zicea ca ar mai face si 3 baiteti ca nu o intereseaza si zicea ca ce proasta am fost cum am putut sa pling
de noi ce sa va zic toate bune,de azi am inceput sa mergem la mare
se distreaza Giulia de nu va imaginati,eu o duc la mal sa stea cu picioarele ea fuge in apa si daca e mai mare ce stie ea destul ca se uda bine,cine o mai scoate din apa?
fugim pe linga apa si ne udam pina in cap
ma bucur ca e asa fericita,anul trecut nu vroia ce stia ea,de acum la mare cu noi
tre sa ii cumpar un set de galetuta,lopatele si deastea de nisip
as face si poze da nu prea pot ca fuge mereu in apa si eu dupa ea
sa vad de acum cum se obisnuieste sa se joace
va pup
si asa stim ca pe aici se scrie f putin deci putem recupera repede


ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Nastasie-tu cum mai esti ce vesti mai ai?


ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

buna...
Cred ca a fost doar un virus sau ceva ca i-a trecut..febra nu mi-a mai facut de ieri de dimi...dar i-am dat aseara nurofen ca este tare marait...eu crd ca ii ies dintii din mandibula adica din os si il doare mai tare decat atunci cand ies din gingiie...zic si eu..des iam inceput acum 2 zile antibioticul pt ca febra nu mai scadea cu nimic l-am sistat fiindca il deranjeaza fr mult la stomac...nu mi-a mancat mai nimic de alaltaieri doar apa si ceva solid...asa ca am ales sa nu il mai dau...daca e sa ii revina iar o sa ii fac intramuscular ca fr rau e sa fii slabit la stomacel...
adriana,da e fr sibiul desi eu inclin sa raman in italia...sotul vrea la sibiu,cert e ca aici ma istam pana pleaca cris la scoala...si de atunci poate o mai lungesc eu...ori ma razgandesc...noi cum ti-am zis speram sa fie fetitza....sa nu patesti ca bahmuteanca ...ea zicea ca face copii pana face si o fetitza...stii cine e?prinzi programele romanesti?
katia,e calda apa sa nu raciti...noi mergem in fiecare an la RIMINI...apa nu e asa transparenta dar platim 33 de euro pe zi mancare si cazare plus televizor,plus aer conditionat...dar mai e pana la vara in iulie...
Acum am vb cu mama pe net...cris e treaz de la 8 ,supica era pe foc...doar ca el a gasit suzeta si s-a pus in pat la desene si pana sa imi iau la revedere de la mama a adormit fara sa mai pape supa...am incercat cu un lapte cu biscuiti dar dormea cu biberonul in gura saracutul...cand se va trezi il asteapta o supica de puio cu galuste buna foc si o tochitura de pui cu ceapa si cu mamaliga...

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Nelia-lasa ca papa el cind se trezeste
si a mea mai adoarme asa
esti inca datoare cu pozele bruneta;)



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui katiapam

Nastasie-tu cum mai esti ce vesti mai ai?


ticker
deGiulia (20 iunie '07)



ma crezi ca nu am reusit sa merg la doctor.am fost super ocupata cu un control dar azi am zis macar ca il sun pe doctor.pana atunci nici un semn nimic

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hallo
Nelia-nu e rece apa
doar cind te uzi prima data simti ca e mai rece apoi nu-ti vine sa mai iesi
azi e innorat,a ploaut si sarim din program nu mai mergem la mare
vedem noi ce facem azi
Nastasie-cine stie de ce ai asa mare intirziere
poate poate se rezolva ca asa nici nu poti lucra la bb 2
ce mai face Razvan?cum e cu gradinita?



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput