Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (25)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

spiritele sau mai linistit pe la mine si ideea de un nou bebe prinde contur...si ma bucur...desi trebuia sa incep munca asidua pt concepere...,am amanato pentru luna viitoare,de pasti merg in tara si daca as ramane gravi una asta exact in perioada aceia as avea acele pete maronii,preanumitele eminente de avort spontan ca si in cealalta sarcina...si greata zilnica...si pe un drum de 24 de ore nu mi-ar prinde bine delok!!!si mai ales pentru ca ar trebui sa nu fac nimic adica repaos total la pat pana trec nu cred ca as rezista....asa ca munca o incepem de luna viitoare...in tara am sa merg la bisericutza mea de suflet si am sa ma rog la DD sa ne dea un bebe fiecareia dintre noi care si-l doreste cu suflet si in principal sa fie sanatos..ast e tot ce conteaza...desi mi-e rusine ,frica numai cand ma gandesc ca o sa stau iarasi 9 luni fara a avea ceva concret ana voi naste ,adica bebe perfect,5 degetele,inimioara puternica si ochisori frumosi...mi-e peste mana sa ii cer lui DD sa imi dea un copilas...ci il las mai bine pe EL sa mi-l dea...nu stiu daca ma intelegeti,dar cu Divinitatea e ceva serios...,si mie frica pentru noi sa nu cumva ca DD sa aibe altceva in plan cu mine..vazand atatea avorturi spontane ,bb cu malformatii..of,mai bine nu mai spun nimic,,,,
si am sa incep sa iau acid folic cand plec in tara...sa fac totul cat mai bine sa nu am nici un risc de ceva rau...
asa ca fetele aspirante ..haideti sa ne unim si sa ne rugam impreuna la DD pentru bebeii nostrii

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

haideti fete mai cu viatza

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna!
Nelia, uneori Dumnezeu isi schimba planurile pe care le avea cu noi daca vede si in noi o schimbare...Asa c nu renunta sa speri ca intr-o zi, cand va voi El, o sa se intample minunea.
Millie,bine ca sunteti bine.Asa e cu bebe mic... oboseala continua, dar merita.O sa treaca si colicile.

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Adriana, imi pare rau pentru starea de sanatate.Dar fii fara grija.Sunt medicamente care nu dauneaza lui bebe.
Eu sunt racita, dar nu iau nimi.Sper ca nu afecteaza copilasul.
Katia, ne e dor de tine!
Nastasie,tu ce mai zici?
Va pup!

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

sunt si eu pe aici, va citesc.
astept vesti de la adriana sa vad cum mai e.poate intra mai tz ca la ei e diferenta de fus orar.
eu nu mai fac planuri ca niciodata nu ies cum vrem.eu cred ca dzeu are pt fiecare stabilit ca sa zic asa un plan.asa ca trebuie sa luam lucrurile ca atare asa cum vine ele, cu suparari si bucurii.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Aha, deci esti pe faza!
Tine-aproape!

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Azi am reusit si eu sa mai intru pe forum. Azi sunt putin mai bine. Nu sunt refacuta complet dar cat de cat. Dureri nu mai am dar cu mancarea tot prost stau. Acum ma fortez un pic sa mananc si sa beau cate ceva sa nu mai ajung pe la urgente. sa vedem. Medicamentele care le iau sunt toate ok in sarcina sa ca nu-mi mai fac probleme pt asta. Sper sa ma fac odata bine si sa-mi revin ca m-am saturat de zacut la pat.
Multumesc mult fetele pt urari.


Adriana 12+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

adriana, ce ma bucur.incearca sa-ti revii pt copilasii tai.ai sa vezi ca totul o sa fie bine.te pupic mult.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

neatza....sper ca sunteti mai bine...la noi e cam frig...da sa ploua...pap un brios si citesc..voi ce mai faceti?anca,katia?kitzi?ramy?

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Adriana, tie ce medicamente ti- dat doctorul?
Mie augmentin si nurfen.Or fi ok?

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput