Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (25)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

katia toate cele bune...desi nu ne spui de ce aceasta vizita imprevizibila si ne superi ne lasi sa interpretam ceea ce este mai rau ...sper ca nu e asa...
anca....eu pap mai putin,fara grasimi,dulciuri multe..dimineatza cereale cu lapte...si o sg masa consistenta...in rest....mananc carnea goala...la o masa,nu le amestec cu paine sau orez....carnea carne,orezul orez...diferenta intre ele de 3 ore,iaurturi fr mult si apa fr multa cu lamaie,fara acid deloc....si mie mi-a luat mult sa clintit acul cantarului...cam 1 luna..pana am citit toate dietele...inca una pana sa pun in practica...acum am 58,8....si sunt happy....daca vrei sa iti mai zic cum tin eu dieta sa imi spui...
nastasie..pupici..
fetele rele care nu ma idau pe aici,rusinica

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nelia vreau!!!!!!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

buna
anca ...spune-mi ce papi tu si apoi iti spun ce pap eu.
eu pap de 5 ori pe zi....imbuc cate ceva de fapt ca nu e mancare asta...dimi neaparat cereale integrale cu lapte la 9...apoi la 12...eu am azi varza cu fasole verde..fara prajeala...toate fierte in apa si cu putina vegeta si ulei de masline,fara carne....mai tarziu vad eu ce pap...cu sugurantaz un ou fiert....cu castraveti si apoi la 6 seara un pic de carne cu branzica...de pui de preferabi.intre mese multa apa plata cu lamaie...sa nu te infometezi...sa papi cam la 3 ore ca,corpul tau sa nu stie senzatia de foame...iti mai spun intre timp..eu alerg in casa 20 de min pe zi,..ieri nu am fugit si azi am 300 de grame in plus.....imi pun o folie de celofan in jurul burtii...cand o dau jos dupa 20 de min de fuga,curge stratul aipos...spor la munca

fete,voi?

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai de dimineata am bagat o cafea si 3 biscuiti ,la pranz am o salata cu ton si cand ajung acasa nu stiu ce o sa mananc ,intre mese mananc fructe si beau ceaiuri ca sunt cam racita

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

biscuitii nu sunt buni..eu am obisnuinita sa citesc cate kkalorii contin toate lucrurile care le pap...de exemplu o ciocolata are 450 de kcalorii....si ca sa arzi aceste calorii tre sa faci vreo ora de sala..plus ceva sauna...nu ca eu as face sala...si sa nu prajesti nimic in ulei...e mai greu cu sotul ca el cand a vazut ca am facut varza calita fara carene si.a scos carnati de la oala si a mancat...

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Nelia felicitari pt dintisor. Si pt kg date jos. Eu zic din ce am citit ca e bine cum ti tu dieta. Cel putin nu te infometezi si asta e foarte bine.

Ancadragoman spor la slabit daca asta iti doresti.

Katiapam sper ca sunteti bine si ne mai dai cate un semn de viata ceva, macar s astim ca sunteti bine, sanatosi.

Eu acum is un pic mai bine dar nu extraordinar. de vineri dim mi-au inceput crizele de stomac si m-au tinut pana ieri cand am ajuns la urgente ca deja nu mai puteam sta in picioare. Nu am reusit sa mananc si sa beau nimic de vineri pana luni seara. asa ca am ajuns la urgente pe perfuzii si ceva calmante. Am o gastrita super puternica care s-a declansat cu sarcina si mi-au gasit si sange in urina. Deci infectie urinara nasoala de tot de care nu mai scap nici cum. Sunt pe antibiotice acum si sa speram ca scap totusi si de asta. Bebe inca nu stiu cum e. sper sa ajung sapt asta la dr gine dar mari sperante nu-mi fac.
Va pupacesc

Adriana 12+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neli stiu ca biscuitii nu sunt buni ,o sa incerc sa merg pe ce ai zis tu sa vedem cum stam
Adriana ansol cu gastrita si sper ca bb sa fie bine in burtica

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

adriana..imi pare rau...eu sincer nu am putut manca nimic ana in 3 luni...doar asa am reusit sa scap de cele 7 kg acumulae in urma lasarii de tigarii care se dau de regula fr greu jos....oi fii avand si eu gastrita?si am avut infeectie mare la 24 de sapt..incat sincer nu puteam sta in pat ,am fost 3 nopti la urgente si mi-au dat calmante si m-au trecut pe antibiotic....speram sa ajung cu sarcina macar la sase luni ceva sa apuc sa imi vad copilul...eram suspecta de colica renala...mi-au dat niste anti pana a u sosit rezultatele si au spus ca virusul e rezistent la ele deci le-am luat degeaba...apoi m-au bagat pe amicacina...e greu...numai cand imi aduc aminte prin ce am trecut ma ingrozesc desi ieri i-am spus sotului ca sunt fr pregatita prntru bb 2 si a zis ca INCA NU CA E CRIZA...sunt fr supi,m-as duce si eu dupa katia acolo unde e...nu mai inteleg nimic pe lumea asta...cica mai npu copii nu se fac in timp de criza.....doamne inebunesc....ieri am papat cioco pana era sa vomit ma doare si acum stomacul,nu am mai vrut sa tin nici o dieta..la ce?daca eu nu sunt fericita cu mine o diete e tot ce ma mai lasa rece...desi vad ca azi mi-am mai revenit...sau dus toate planurile mele,nu am mai vrut sa plec in tara de pasti...dar am banii copilului care ii vin soacramii acasa si ii transform in euro si ii i-au cu mine...macar fac ceva cu ei ca sotul din ei plateste asigurarea la msina sau benzina si eu m-am chinuit atata timp cu copilul sa ii cheltuie el banii??la nastere ma refer..nu sunt multi 2 mil 4oo..dar astia sunt banii de beb..si imi fac carnetul iar ca rahatii astia de romani fura numai de la romani..saraca gianta ea...deci sunt tare distrusa...as pleca si eu departe dar nici in tara u pot pleca...e tata acolo si nu ne prea impacam...el berbec eu leu...
scuzati cearsaful

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

adriana, off, saracuta de tine.poate bebe e ok.poate nu are probleme, ca am mai auzit de antibiotice in sarcina.tinem pumnii sa ne tii la curent.
nelia, imi pare rau.
si eu am asa o stare proasta asa ca plec sa fac trb sa nu va mai bat la cap si cu ale mele.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

adriana, cum iti mai e?sper ca mai bine.stai linistita si incearca sa gandesti pozitiv.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput