GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m.roswita spune:

Multumesc "kikaa" pt raspuns,ai putea sa-mi spui te rog si in ce zona este gradinita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikaa spune:

sigur
este relativ in centru, pe strada alexandru cel bun, nr. nu il stiu dar vezi sigla pe una din case.
imi place si pentru ca este o zona linistita, de case. strada este una din cele care leaga mircea de mamaia, de la capitol, faci a doua la dreapta, in dreptul firmei kappa, parca...
sper sa iti fie de folos informatiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jadesy spune:

Buna fetelor !
Pana la urma exista sau nu crese particulare in Cta ???? Si de la ce varsta primesc copilasii la crese ? Stie careva ???

Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calinclaudia spune:

Buna ziua
Acum doua zile a fost sotul la cresa nr. 18 sa vedem daca s-au afisat listele cu cei are au fost "admisi" si directoarea ia spus sa revina in iulie, dupa care am fost la directia creselor unde ne-au spus ca in august se vor afisa dupa ce se vor sti exact cati copii pleca in gradinite.
Din experienta voastra cand ar trebui sa ma mai duc?
Am cerere facuta din septembrie 2008 si atunci mi-au spus ca sunt peste 100 de persoane inscrise in fata noastra ....
Ia mai spus si ca pentru inscriere trebuie ca ambii parinti sa aiba buletin de Constanta si asta m-a cam derutat, sotul nu are buletin de Cta si nu as vrea sa avem probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikaa spune:

Jadesy, despre asta am povestit eu in cele cateva posturi anterioare...eu am fata la o gradinita particulara, care a infiintat si o grupa de anteprescolari, adica de la 2 ani, chiar si inainte
deci e o grupa de sine statoare, nu ca sunt "tolerati" printre cei mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jadesy spune:

Multumesc de raspuns, ma interesa ceva de genu' 1 an..... sau poate stiti o bona....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna ziua,

Doresc informatii cu privire la o cresa sau gradinita de stat, in perimtru gara-cet,poarta 6, km 4-5, daca stiti si bineinteles sa primeasca copii de la 2 ani (gradinita).

Multumesc .

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

azi am avut parte de o veste tare neplacuta.. gradinita noastra (nr. 3, pe str. Dacia) a fost mutata undeva in liceul SNC, adica extrem de departe pentru noi. asa ca ma apuc de re-cautat gradinita.... in mijlocul verii si cu nu stiu ce sanse de reusita.
am aflat ca gradinita Chip si Dale de la scoala 13 (M Viteazu) s-a mutat in cadrul scolii 5 (pe Nicolae Iorga), asa ca acolo am primul drum... plus cea de pe Pwetru Vulcan, care cica apartine de liceul Mircea.
va tin la curent cu ce mai aflu, poate mai ajut cu idei de ultima ora.


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mey, ce se intampla in oras....este a 2-a gradi de care aud ca se desfiinteaza/muta!!!???

Eu am aflat ca am una privata ff apropae de casa mea, dar cunoscutii imi spun ca nu e bine sa o schimb, in an pregatitor, plus ca va gusta deja o schimbare, sosirea lui bb2!

Cri mami de Ale ( 2003) & +31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Crix, gradinita lui Pat era intr-o casa revendicata, dar tot ziceau ca ii mai lasa 2 ani... uite ca a fost o maaare surpriza! in afara de gradinita aia de la scoala 13 s-a mai mutat si gradinita 18 in acelasi loc cu asta a noastra (nu stiu care era asta 18....)
ma duc acum in cercetari.
Lulu, voi ati ramas la BigBen?

R

Mergi la inceput