GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns foxy2301 spune:

Buna ziua!
am un baietel de 11 luni si am inceput deja sa ma interesez de crese, pentru ca la anul in septembrie voi incepe serviciul. Problema e ca si eu si sotul meu suntem din alte orase si stam in constanta cu chirie, dar fara viza de flotant, asa ca nu il putem inscrie pe eduard la cresa de stat. Singura solutie este una particulara.
V-as ruga sa imi spuneti si mie daca stiti vreo cresa prin zona tomis 3-dacia la care l-as putea inscrie.
Astazi am fost sa vad gradinita "colibri" si am ramas foarte placut surprinsa de conditiile oferite. Curte mare, cu foarte multe leagane si alte distractii, cladiri separate pentru copii de diferite varste, toalete curate, clase ingrijite si frumos aranjate, pline cu dotari de toate felurile, mancare in sistem catering destul de diversa, directoarea ff draguta, care ne-a prezentat imediat toata cresa, desi ne-am dus pe nepusa masa, fara sa sunam inainte. Singurul neajuns ar fi ca programul lor incepe de la 8, iar eu trebuie sa ajung la serviciu la 7 jumatate, deci sa duc copilul pe la 7 acolo, iar taxa era 800 de lei fara mancare (adica inca 12 lei pe zi).
Astept raspunsurile voastre.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinusada spune:

pai sunt preturile foarte mari...cu tot cumasa depasesti 1200...adica vreo 12 mil de lei vechi. eu am mai scris, mi-am dus bb la Baby Genius, in centru. nu va spun ce evolutie grozava a avut in 3 luni...manaca bine, adoarme sg si am scapat de pampersi. au personalul foarte bun. si nu am platiti niciodata mai mult de 750 lei cu tot cu masa, program de la 8 la 17/30. aminteles ca au si pana la 19, dar nu stiu ce pret.
faptul ca zilnic e un cadru mediacal in gradinita a fost foarte bine. uitati-va pe www.gradinita-genius.ro,sunt acolo toate detaliile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy2301 spune:

Si eu sunt de parere ca pretul este cam exagerat, dar alta cresa in zona tomis 3-dacia nu am gasit. M-am uitat si pe site-ul celor de la baby genius. Singurul incovenient ar fi ca este cam departe de casa si mi-ar fi cam incomod drumul pana acolo. Evolutia copilasului tau e minunata. Cred ca toate mamele ar vrea sa se intample asa cu copiii lor. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_R_1 spune:

evitati gradinita GAMEX ! va spun din proprie experienta. mi-am luat copilul de acolo cu febra 40. nimeni nu m-a sunat sa-mi spuna ca nu se simte bine. era cu buzele caramizii, cu sticluta goala, fara pic de apa. copilul ducea sticluta la gura....dar degeaba....iar in dulapiorul lui avea o sticla de apa plata....dar cine sa i-o dea? dna dr Blacioti cand l-a vazut a zis ca asa ceva nu e posibil.multumesc lui Dzeu ca nu a facut convulsii.si multe altele.....acolo, f de treaba e dna Dani, asistenta medicala.in rest....dna Olga si celelalte fete de 20-21ani....mai au muuulte de invata in ceea ce inseamna copilasii ,grija fata de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani19_10 spune:

Buna ziua!
Imi poate da cineva mai multe pareri despre gradinita Cambridge?
Noi mergem de 1 an la MiniLondon,in mare e ok,numai ca nu se vorbeste numai in engleza asa cum mi s-a spus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

dar e chiar necesar sa se vorbeasca numai in engleza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_R_1 spune:

dupa multe cautari si punand in balanta multe lucruri avand in vedere ca anul trecut ne-am confruntat cu probleme neasteptate fiind inscrisi la gradinita Gamex,am ales gradinita Baby-Genius la care am gasit tot ce cautam. in primul rand,grija pe care o au doamnele de acolo ptr micuti si multe altele cate ii invata,deprinderi,gesturi,liniste si voie buna. imi iau copilulf relaxat de la Baby-Genius, nu cu ochii cat cepele ,murdat pe toata fata, la fundulet si cu frica de a se mai intoarce urmatoarea zi. din punctul meu de vedere, ca mama, privind evolutia copilului, recomand cu caldura gradinita Baby-Genius.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara ..as vrea si eu niste idei de gradinite bune, m-ar intrresa o gradi in care grupa mica sa aiba maxim 15 copii si sa se ocupe de ei, astept pareri, multumesc!
O seara buna!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea88, in ce zona te intereseaza? incearca sa pui intrebarea si la topicul dedicat mamicilor din Constanta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174780&whichpage=6
prin definitie la gradinitele de stat nu sunt atat de putini copii, deci te intereseaza mai mult o gradinita privata, nu?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinusada spune:

la Baby Genius, grupa de la 1 la 2 ani e de maxim 8, iar cei de la 2 la 3 de maxim 10. chiar ieri am vb cu directoarea si spunea ca asa le-a prevazut...gradinita nu e foarte mare, tocmai din considerentul asta zicea ea ca se poate lucra mult mai bine cu clase de max 17 m p cum sunt cele de aici...e singura unde am gasit grupele de varsta clar diferentiate...al meu bb stie a invatat deja culorile..sa va uitati pe facebook...cresa gradinita stefania...

Mergi la inceput