GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Dupa ce am sunat/infomat (net)/vizitat 9 gradinitze (private) ne-am inscris la MiniLondon. Vom incepe cu mari emotzii pe 01 noiembrie la varsta de 1 an si 11 luni. Am mai avut pe lista: Champions, Arlechin, Casutza magicienilor (nu mai avea locuri cand am incercat noi sa vedem - sfarshitul lunii august), Colibri, Hatchi, Happy Kids, Adia Kindergarden, Micul regat. Pot sa ofer o informatzie/opinie in urma researchului - daca intereseaza pe cineva ceva.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex6a spune:

Buna! Pe mine ma intereseaza daca in cautarile voastre ati dat peste gradinite care sa nu foloseasca bulinele...ma intereseaza mai multe, dar e un start...din ce am cautat pana acum cel mai aproape de ce mi se pare mie in regula e Adia Kindergarden...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Nu intzeleg la ce fel de buline te referi... cele pt "stimulat" copiii sau medicamente? Pe mine una la momentul cautarii nu m-a interesat aspectul acesta. Incepem saptamana viitoare si vedem si cum e cu bulinele.



Sondaj de sezon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki.dinu spune:

Buna. Pe mine ma intereseaza subiectul cu gradinitele particulare din Constanta. Am un baietel de 2 ani si 6 luni si nu mai am cu cine sa il las. Intentionez sa il dau la o gradinita particulara si as vrea sa stiu ce gradinita/gradinite ti s-a parut mai buna. Copilul meu fiind mic ma intereseaza in special conditiile de ingrijire, masa si somn, decat cele educationale...deocamdata.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki.dinu

Buna. Pe mine ma intereseaza subiectul cu gradinitele particulare din Constanta. Am un baietel de 2 ani si 6 luni si nu mai am cu cine sa il las. Intentionez sa il dau la o gradinita particulara si as vrea sa stiu ce gradinita/gradinite ti s-a parut mai buna. Copilul meu fiind mic ma intereseaza in special conditiile de ingrijire, masa si somn, decat cele educationale...deocamdata.
Multumesc.



De vreme ce am ales Minilondon, asta mi se pare mai buna. Noi am inceput de o saptamana si cum suntem inca in perioada de acomodare cu fete super-mega-giga urlacioase, asha ca nu pot sa zic inca daca sunt multzumita sau nu. Cel putzin la capitolul ingrijire e super ok. Revin cu detalii cand mai capatam vechime...
Totushi, doar pt ingrijire, masa si somn poti apela la o bona.
Daca vrei sa shtii ceva tzintit pe subiect (despre Minilondon), intreaba-ma.


Sondaj de sezon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2242 spune:

dar la casuta de turta dulce din tomis nord nu are nimeni copii?as vrea sa imi inscriu si eu copilul la aceasta gradi cine ma poate ajuta cu informatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alushi spune:

Citat:
citat din mesajul lui delysidavid

Buna, subscriu si eu la acest topic!

Dana ma inmtereseaza si pe mine cresa asta Tara Piticilor, tarifele sunt aceleasi ca pe site? imi poti da mai multe informatii din ce ai discutat cu patroana?



Va pot face eu o scurta descriere a gradinitei. Copilul meu merge acolo de mai mult de 1 an si am decis sa incheiem colaborarea.
Gradinita are personal didactic foarte bun (educatoare, ma refer). La fel si doamna directoare (nu patroana), se numeste Elena Gospodin si este o femeie extraordinara, care a pus umarul ca gradinita sa mearga si parintii sa fie multumiti. Insa priceperea acestora nu este dublata si de salarii pe masura, astfel incat fluctuatiile de personal sunt foarte dese (educatoarele vin si pleaca..), iar pentru patroni gradinita, respectiv copiii nu reprezinta decat surse de venit si nicidecum entitati in crestere si educare. Asta se reflecta si in atitudinea generala, si in respectul fata de parinti si in aspectul gradinitei: mucegai, probleme de administratie interna greu de rezolvat, comunicare defectuoasa. Am tot respectul fata de d-na directoare Gospodin, cat si fata de educatoare, care incearca din rasputeri sa cladeasca ceva. Insa fara suport....Pleaca din ce in ce mai multi copii. In calitate de mamica, nu v-as recomanda gradinita. Reorientati-va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki.dinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui miki.dinu

Buna. Pe mine ma intereseaza subiectul cu gradinitele particulare din Constanta. Am un baietel de 2 ani si 6 luni si nu mai am cu cine sa il las. Intentionez sa il dau la o gradinita particulara si as vrea sa stiu ce gradinita/gradinite ti s-a parut mai buna. Copilul meu fiind mic ma intereseaza in special conditiile de ingrijire, masa si somn, decat cele educationale...deocamdata.
Multumesc.



De vreme ce am ales Minilondon, asta mi se pare mai buna. Noi am inceput de o saptamana si cum suntem inca in perioada de acomodare cu fete super-mega-giga urlacioase, asha ca nu pot sa zic inca daca sunt multzumita sau nu. Cel putzin la capitolul ingrijire e super ok. Revin cu detalii cand mai capatam vechime...
Totushi, doar pt ingrijire, masa si somn poti apela la o bona.
Daca vrei sa shtii ceva tzintit pe subiect (despre Minilondon), intreaba-ma.

_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare

Sondaj de sezon


Buna.Mi-e teama sa il las cu bona, cel putin daca nu o gasesc prin recomandari, prieteni, cunostinte. La gradinita cred ca este mai bine si sunt si copii cu care se poate juca. Inca nu l-am dat la gradinita pentru ca sta cealalta bunica cu el, insa nu pentru mult timp.Deci solutia este gradinita. Acum ca v-ati mai invechit putin, cum este la Minilondon, esti multumita? S-a obisnuit copilul, ai avut probleme de sanatate cu el (foarte multi copii mai mult sunt bolnavi, raciti cand ii dai la gradinita)? Cat platesti lunar la program prelungit? Multumesc si astept cu interes raspunsul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Caut si eu gradi si nu gasesc nimic...la stat e o nebunie,nu-s locuri inainte de inscriere .,iar majoritatea gradinitelor particulare lasa de dorit la capitolul investitiilor in acel spatiu,a curateniei si a personalului,desi au niste taxe de pici jos!
Pile nu am,spagi nu dau din principiu..imi ramane doar gradi particulara nu?Am vazut multe gradinite particulare in ultima vreme,dar am ramas cu un gust amar.Singura care mi s-a parut ok,cel putin la o prima impresie si a faptului ca se vede ca s-a investit si e curat e Micul Regat..Dar sunt atat de multe gradinite particulare si totusi e jale..atata mizerie,pereti cojiti,mucegai,mizerie in bai,oameni incuiati(nu are rost sa dezvolt aici ca nu-i cazul)..incat nu-mi dau seama pt ce cer acele taxe atat de mari !
Si totusi,fetele cu experienta ne pot ajuta cu ceva sfaturi,impresii,etc?
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinusada spune:

fetelor, am gasit pe forumul de la kudica date despre o cresa/gradinita din centru. M-am dus pana acolo, genius sau baby-genius...nu stiu exact.Cert e ca am mers cu nepotica mea, Cristina si nu mai vroia sa plece. e ultracurata si f dotata. Am gasit-o pe asistenta medica, vorbea cu o mamica. Are program pe vacante si in weekend. Mamicilor, cand am plecat Cristina a salutat in engleza. la 2 ani jumate, in 20 de minute stia formulele de salut in engleza. o invatase supraveghetoarea cat am stat de vorba cu directoarea. am inteles ca e inclusa in pret educatia bilingva, ro-engl si tot gratuit program de dinamizare a vocabularului
si comunicare. cred ca o sa o duc si pe a mea. pe nepoata am inscris-o pentru iunie,iar din iulie sigur o duc si pe fii-mea.

Mergi la inceput