GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

La grdi 8 a avut o prietena copilul. Era ff multumita. Au prg prelungit.

Strunf 23, bine ai venit! Ce cresa ai in apropierea casei? Copii nostri sunt apropiati ca varsta. Eu am inscrsi deja pitica la cresa de cand avea 2 luni. Am fost prevazatoare, stiam ce ma asteapta...am invatat de la primul copil.

Eu va sfatuiesc pe toate sa faceti cerere la Directia creselor, nu se stie cum se elibereaza un loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_R_1 spune:

cererea+2 mil si se elibereaza sigur (sursa?...o mamica )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beauty19ro spune:

o alta gradinita particulara care din punctul meu de vedere se ridica la standardele europene atat ca oferta educationala cat si ca dotari materiale este gradinita Happy Feet din Agigea unde l-am inscris si eu pe puiul meu incepand cu toamna anului 2011 . Noi avem doar 1 an si 7 luni acum si l-am inscris deja deoarece cred ca pana la toamna nu vor mai fi locuri . Insa am ramas impresionata de tot acolo - de gradinita si de personal .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_R_1

cererea+2 mil si se elibereaza sigur (sursa?...o mamica )


nu ma speria! eu ma bazez ca am facut din timp cererea...sper sa se tina cont

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunf23 spune:

pe mine m-ar interesa prin ciresica,brotacei,tomis3.la gradinita happy feat ce preturi au? o seara buna.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_R_1 spune:

buna. CRIXIA,nu e vba de speriat.ideea era pt mamicile ce s-au *trezit* mai tarziu in leg cu cresa,adica intr-un timp mai scurt de un an pt a inscrie copilul.daca ai deja cerere facuta de la sf anului trecut pt toamna acestui an,totul e ok.insa,pt cine se gandeste incepand cu 1 ianuarie 2011 pt toamna 2011,trebuie intervenit cu *suplimentul*despre care vorbeam.bine si asa pana la urma.si principiul este -unde sunt 24 de copii,n-o fi foc ptr inca unul sau doi in aceeasi grupa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaF spune:

Buna ziua!
Daca subiectul cu gradinitele din Constanta mai este activ.....oare se poate face asa un top al gradinitelor particulare din acest oras?
Am incredere ca cel/cea care va scrie are instinct bun de parinte, caci cine stie mai bine decat un parinte, pentru copilul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Anna, nu stiu cine s-ar incumeta sa faca Top! Eu NU! Iar parintii aleg dupa criteriile lor, nu?! Proximitate, nr de copii in clasa, recomandarea unui anumit cadru didactic....

Tu ce gradinite ai in vedere, in zona ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane35_ro spune:

despre Casuta cu Povesti ce parere aveti?vreau sa inscriu copilul in grupa mare din toamna si as vrea sa stiu daca s-a ai scris despre aceasta gradinita pt ca din ''cotrobaielile''mele pe forum nu am gasit nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danabuzdu spune:

as vrea sa stiu si eu mai multe despre gradinita cu program prelungit nr 57, CCH, din zona Abator, are cineva copilul acolo?

Mergi la inceput