Campanie de responsabilizare a autoritatilor (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia_

Tare mult ma intristeaza toata povestea asta... dar de ce sa ma mir? Am ajuns de mult la concluzia ca pt unii, daca nu aud de un scandal, ceva, viata nu e interesanta :( Vezi cate stiri de genul asta apar in toate jurnalele, vezi televiziuni gen OTV la care se uita muulta lume cu gura cascata...
Candva, intram pe forum cu placere...
Pacat ce ceva care a inceput atat de altruist e pe cale sa se inece in mocirla tocmai cand incepeau sa se vada rezultate concrete. O sa ziceti ca sunt lasa, dar eu nu vreu sa particip la mascarada asta. Cand aveti nevoie, concret, de mine, sa imi spuneti.


Felicia, iti cer eu scuze. Am incercat sa aplanez *conflictul*, dar nu tine doar de mine. De la mine insa, subiectul a primit cruce, duca-se invartindu-se, mi-e ciuda doar pentru timpul pierdut aiurea cu fazele astea penibile.

Sa revenim la ceea ce conteaza! Vesti extrem de interesante de la Asociatia Embriologilor din Romania, va fac sinteza:

- pe data de 21.02.2009 in cadrul Forumului de Obstetrica-Ginecologie 2009, ce a avut loc la Poiana Brasov, a fost lansata oficial Asociatia Embriologilor AER (deci au trei zile, sunt bebelusi:);

- de asemenea, tot in cadrul acestui forum Dl. Prof Dr. Bogdan Marinescu a devenit membru de onoare si presedinte onorific,
precum si dl Dr. Soren Ziebe, membru onorific , de la Fertility Clinic, University hospital of Copenhagen, Danemarca, care este presedintele Asociatiei similare din Danemarca. De asemenea, dl Prof Dr. Onofriecu - UMF Iasi si-a exprimat dorinta de a adera la AER.

- a fost demarat si primul program AER, care consta in raportarea rezultatelor ART din anul 2008 catre ESHRE - European Society of Human Reproduction and Embryology


- In cazul in care doamna deputat Sulfina Barbu considera de folos aportul AER, "sigur ca vom raspunde cu placere solicitarilor.
De asemenea, trebuie sa va felicitam pentru rezultatele deosebite pe care le aveti intr-un timp atat de scurt. Din punctul nostru de vedere si legislatia Marii Britanii este deasemenea foarte bine realizata, si foarte completa."

- "In ceea ce priveste donarea 2% din impozit suntem maguliti ca v-ati gandit la noi.
Va rugam sa ne comunicati de ce aveti nevoie si va vom pune la dispozitie.
Cu deosebita stima,
Ioana Rugescu"


Sinteza sintezei: Big M. a devenit presedinte de onoare al AER deci devine din oficiu sustinator al cauzei noastre! AER va elabora statistici despre ART in Ro, o sa le solicitam/avem si noi! Vor sa colaboreze cu dna Barbu, alaturi de noi! Si sunt maguliti de ideea sa demaram o actiune de directionare a 2% din impozitele membrilor si simpatizantilor nostri catre AER (intarim legaturile, sprijinim cauza). Eu zic ca-s vesti excelente, huh?



---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Va rugam mult sa intrati astazi pe blog si sa lasati comentarii http://. (la orice articole, nu doar la cele noi si nu doar de pe prima pagina) - avem nevoie ca de maine, cand incepe oficial roblogfest-ul, sa fie mai activ blogul. sa nu fie o pagina statica, ci una cu oameni in spatele ei, care comenteaza si dialogheaza. multumim mult! :)

daca vedeti erori pe blog (cod aiurea, chestii suprapuse, fotografii fara indicarea sursei), va rog sa ni le semnalati (e valabil mai ales pentru utilizatorii de Internet Explorer, si eu si PSJ utilizam Firefox si ceea ce le noi se vede perfect, cu IE este o tragedie ilizibila uneori)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_G spune:

Buna seara fetelor! Mie imi place mult mai mult logo-ul de acum si sper sa conteze la jurizare:). Am reusit sa mai aduc cateva semnaturi la petitie si sa mai maresc baza de date la literele mele. Am intrat in fiecare seara si nu am putut sa-mi gasesc cuvintele ca sa pot sa-mi spun parerea in privinta subiectelor abordate. Imi aduc si eu contributia cum pot.:) si sper sa nu intru in niciun conflict pt ca urasc conflictele. Acum va las cu bine ca ma scoate sotul meu iubit in oras sa ne sarbatorim dragobetele:). Bafta maine Elena si Felicia. Sa veniti cu vesti bune si promisiuni de si mai bine!!!Pe curand!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Mult succes, Elena si Felicia !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:

felicia ,elenada va doresc multa bafta.voi fi cu ganduri sincere alaturi de voi si ma voi ruga sa aveti parte de o seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Felicia si Elenada succes maine. Elenada, sa te imbraci in ceva care iti scoate in evidenta burtica.
Fetelor, anuntati-i pe cei de la emisiunea "Romania te iubesc" ca una din fetele participante la reportajul din vara va ridica premiul , sunt sigura ca vor veni. Publicitatea e f imp!!

Edit: Nu pot sa votez pe ROBLOGFEST



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Da, votarea la RoblogFest, desi anuntata ca incepand astazi, nu este inca functionala. Si noi care ne-am straduit sa fie butonul prezent pe blog inainte de miezul noptii! :)) Uitasem ca se intampla in .ro

Insa este prevazut sa dureze o saptamana, deci avem timp sa votam. O sa anuntam noi, inclusiv prin topic separat, cand se va putea vota. Multumim!

Am primit un mesaj pozitiv de la un senatorul PSD Adrian Tutuianu http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=129&cam=1&leg=2008&pag=1&prn=0&par=&idl=1

Citat:
Buna ziua.
In primul rand imi cer scuze pentru ca nu am avut timp (din pacate) sa raspund mai devreme la mesajul dumneavoastra.

Am studiat tot materialul trimis de dumneavoastra si vreau sa stiti ca va asigur de intreaga mea disponibilitate pentru sustinerea proiectului dumneavoastra.

Pentru o discutie mai ampla privind o initiativa legislativa care sa
reglementeze dreptul de acces universal la tratamentul impotriva
infertilitatii, va rog sa ma contactati la unul din numere de telefon
07******* sau 07*******, pentru a stabili o intalnire la sediul
Senatului Romaniei.


Deja claudia_prea si-a exprimat disponibilitatea de a merge la o intalnire, ii cautam colega. :)


---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello dragutelor
Va multumesc pentru votul acordat
Voi face tot ce imi sta in putere sa va reprezint cum trebuie si sa nu va fac sa va para rau de alegerea facuta.
Gemenii mei sunt foarte onorati.

Miki voi purta o rochie rosie mulata. Sotul zice ca voi fi o graviduta sexi.
Burtica se vede foarte bine acum. Am crescut mari.
Va pup pe toate fara exceptie

elena +17
Burtica mea la 16 sapt

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:

dragi prietene,

iertare,daca am fost rea.stiu unde am gresit si sunt in continuare alaturi de voi.

LucaLuca,ti-am trimis un mail si vreau din toata inima sa-mi dai un raspuns.multumesc.ti-am spus eu ca vom lua o ,,floricica,,?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Elenada cred ca o sa arati f bine cu rochita rosie mulata pe burtica si cu premiul in mana. Vreau o pozica cu voi 4 cand luati premiul .



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput