Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Alexam eu mi-as dori cat mai multi.Insa nu cred ca o sa am cu ce-i creste, asa ca ma limitez la 3 sper.sa vedem daca dupa ce termin perioada de crestere karina...mai am loc de munca cu criza asta
Si motivul ar fi simplu..pt ca iubesc copii si familiile cu nr mare de membrii si pt ca simt ca pot oferi dragostea mea mai multor copilasi.


Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

albinutzelor
anca, votat printesa.
babymom, senx de raspuns
nikolici, distractie faina!
alexa, 90% posibil sa ne oprim la 2, cu toate ca imi place casa plina si zgomotoasa, dar parca nu mai ma tin nervii . 4 ani diferenta intre pui am considerat noi bine pt a ne putea ocupa de amindoi, adica sa nu sufere nici unul dintre ei, parerea mea. dar sti ce mi-a zis fii'mea acu' citeva zile? "mami, cind se face cipri mare, mai faci un bb?"

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami
. dar sti ce mi-a zis fii'mea acu' citeva zile? "mami, cind se face cipri mare, mai faci un bb?"

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami


aceasi intrebare mi-a pus-o si Andy.....


Noi ramanem la doi..sa ne ajute DD sa-i crestem .

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Nikolici distractie placuta .

oana ce mai faceti?Cu tot messu eu tot n-apuc sa intru

Banu si eu cred ca ar trebui sa chemi dr sa-l vada.Sau macar sa vb la telefon sa-i spui simptomele.

Roxana ce faci??Pregatesti pe ginere-miu ptr scoli inalte??



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Laura, noi suntem bine . Am vazut ca nu ai mai intrat pe mess, dar oricum eram prea 'depresiva' sa stau de vorba cum trebuie...acum mi-am revenit...pitici...stii tu
Si legat de intrebarea lui Andy...de-abia astept sa te intrebe amandoi pe cand bb3

Al meu viseaza ca poate odata ne vom muta la casa si o sa avem 3 copii

Se scrie intr-un ritm de nici nu mai am timp sa recuperez..intervin si eu cateodata ca musca in lapte...nu rea de musca






Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

cine ii da bebelusului nan 1?

i-am luat acum pentru prima data are 3 luni 3 spatamani

6 masuri din acelea amestecate cu 180 de ml de apa fiarta si racita?

cine poate sa-mi rapunda ? va rog multumesc

Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui Banu2268

cine ii da bebelusului nan 1?

i-am luat acum pentru prima data are 3 luni 3 spatamani

6 masuri din acelea amestecate cu 180 de ml de apa fiarta si racita?

cine poate sa-mi rapunda ? va rog multumesc

Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!


Banu eu ii dau ALexiei NAn1..da sa stii ca nici acum nu mananca la o masa 180ml.
Eu ii fac cu apa plata pe care doar o incalzesc.
180 ml apa cu 6 masuri de lapte.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Laura, noi suntem bine . Am vazut ca nu ai mai intrat pe mess, dar oricum eram prea 'depresiva' sa stau de vorba cum trebuie...acum mi-am revenit...pitici...stii tu
Si legat de intrebarea lui Andy...de-abia astept sa te intrebe amandoi pe cand bb3

Al meu viseaza ca poate odata ne vom muta la casa si o sa avem 3 copii

Se scrie intr-un ritm de nici nu mai am timp sa recuperez..intervin si eu cateodata ca musca in lapte...nu rea de musca






Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Oana la mine in ultimul timp sunt stoluri de pitici..si da se scrie intr-un ritm pe care eu nu pot sa-l tin si de citit ma chinui sa citesc sa ajung la zi.

Precis ca va veni si randul Alexiei sa ma intrebe de bb

Eu tot mananc ciukalata ...poate poate imi trec depresiile

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

bebei

Noi am vrut doi copii de la inceput. Adica, ma rog, pentru sot, inceputul a fost cand s-a nascut Teo, ca pana atunci nu prea stia de el.

Eu am o sora si mi-am dorit-o din tot sufletul, pana a dat Dumnezeu si a patit-o mama desi ea nu avea de gand. 7 ani diferenta intre noi mi s-a parut putin cam mult, dar acum nu se mai vede / simte.

Sotul e singur la parinti si intotdeauna a suferit ca toata DRAGOSTEA s-a SUFOCAT de gatul lui . Si-ar fi dorit si el frate/sora dar n-a fost sa fie. Vag si din alte surse am inteles ca soacra-mea a pierdut un bebe, fetita. Nu stiu mai multe detalii si nici nu am curaj s-o intreb. Doamne fereste....

In concluzie, amandoi am fost pentru mai multi copilasi, si pentru ei, ca sa creasca impreuna si pentru mine ca sa ma bucur de bucuriile lor si sa fim mai multi la masa
Acuma, intre 2 si 3... desi mi-ar placea tare sa mai fiu insarcinata odata, si sa mai am un pui mic si nou la san, o sa zicem probabil pas... am si eu o varsta, si problema nu e nasterea ci cati ani o sa am si in ce hal o sa fiu cand copiii mei vor avea copiii lor si vor avea nevoie de mine.

hope it helps.
Personal as mai fi asteptat cu a doua sarcina pana facea Teo 3 anisori. Dar n-a fost dupa mine, si daca era altfel nu mai era Radu ci altcineva nu?
Multumim lui Dumnezeu ca, desi a fost repede si pe neasteptate, a fost totul ok si suntem sanatosi cu totii.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

si noi bem NAN1.
La fiecare 30ml apa, 1 masura rasa de lapte, masura din cutie musai, cele de Humana sunt altfel calibrate de ex.

Pe cutie scrie pentru lunile 3 si 4 sa se dea 180ml cu 6 masuri, 5 mese pe zi.

Acuma, nu-i obligatoriu sa manance atata, Teo nu manca (lapte san, muls, bibe, stiti povestea) la varsta asta atat de mult si nu a mancat niciodata 1l lapte/zi de cand e el. Radu vad ca mananca, ba chiar am trecut cu a 5-a masa la 210+7.

Eu folosesc apa de la robinet fiarta cu cana electrica. Am fol si plata, doar incalzita, numai Izvorul Alb.

hope it helps.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput