Leoaicele DC*(31)*-Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

'Neata!

Nu fac torturi ca n-am timp,imi ia macar doua zile intregi sa fac un tort cu decoratii,dci ar fi trebuit de joi sa fac blaturi,creme,ca vineri doar sa ma joc cu pasta de zahar.

Danny,n-am vazut unde m-ai intrebat de glazura,scuze.
Scriu aici:
250 gr ciocolata(eu pun amaruie),100 gr unt,3 linguri ulei,1 lingura apa,1 lingura zahar pudra.
Se pun intr-un castronel si se baga la microunde,cate 10 sec,se amesteca dupa fiecare ,pana se topesc toate se lasa putin la racit sa nu fie fierbinte .Se pune toata odata pe tort,se intinde cu grija sa acoperi toate partile.
Daca n-ai microunde,la foc mic,mic in ceaunel.

E glazura de la kinder pinguin de pe culi.


Katty,cum se simte Andrei?
Ai grija cu varsaturile sa nu se deshidrateze.Daca continua sa verse,da-i ceai de pojarnita sau menta neindulcit ,o lingurita la juma de ora,metroclorpramid picaturi ptr copii.
Sa ai la indemana hidrasec..

Annie,ce minunatii descrii tu acolo!!
Ne tot invita cineva in Dubai de vre-o doi ani..intai nu ne-am dus ca am preferat Disneyland si piramidele..acu nu mai sant finante..poate nu ne uita si ne invita si dupa ce iesim din criza..

V-am pupacit si va doresc WE placut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Semnez si eu rapid, casa e ca buda, dezornine, mizerie, etc nu avem timp de asa ceva pt ca musai sa ne lipim abtibilduri pe unghii Mama denaturata si nebuna ce sunt. Azi mergem la zi de nastere si sa fie cocheta caprita.
Katty, cum e Andrei ?
Revin mai incolo ...
WE fain !



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neata

cafea ?

Adi, cum faci pasta de zahar? merge intinsa si pe tort ca glazura?
La dubai , v-ash chema pe toate in vizita, dar acuma au schimbat sistemul de vize si e greu sa aduci prieteni, adica imposibil

Dany, eu nu vreau sa scot sterletu, acum, totusi expira in Iulie si sper sa vin in tara sa-l schimb cu altul nou, nush dar nu prea am incredere in tehnica lor de montare, cred ca nu instaleaza zilnic....

va pupic, ma duc ca fac ciorbitza de piu=piu!

Sper s-a nu inceapa sa ne creasca pene de la atata pui

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

fetilii, o intrebare ?

Ce lipsa de vitamine provoaca dureri muschiulare, junghiuri, Spasme musculare?

parca si de la lipsa de vitamine apar junghiuri

Multam!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Annie, eu as spune calciu, dar o analiza de sange ti-ar zice sigur.
Adriana, vreau si eu reteta probaya de tine pt pasta de zahar, cu ingredientele ce le gasim aici, te rog si cantitatile.
Ce e pe culinar ... nu am incercat de frica



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Annie mie ptr. spasme musculare si dureri musculare mi-a dat med. de familie Calciu +D3 si Aspacardin .Dar vitamina B nu am luat-o ca imi face o pofta de mancare ... de golesc frigiderul...
Aspacardinul contine Aspartat de magneziu si Aspartat de potasiu . Potasiu si magneziu sunt vinovatele spasmelor....
Dany ma topesti cu Teutz.. pupaciosu'
Va pup si va doresc un WE superb!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neatza,

Daria, daca nici unul din 3 dr, nu s-au obosit sa ceara analize, si vb aia, eu platesc pt fiecare.

Iau Ca + Magneziu efervescent, dar nush pt cat sa iau, Iau Fier si Ac. Folic, datorita sangerarii sa nu ma anemiez mai mult decat sunt

si acuma cica pt durerile mele de sani sa iau Vit B, in special B6 si Vit. E

O dumnica placuta

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...

O duminica frumoasa si numai bine.
Va poftesc cu drag la si

Ieri am lipsit de DC -doar la partea de scris-de citit v-am citit prin intermediul lui Dan.Eu atat cat mi-a permis am schimbat fata blogului lui Bodo

Astrele spun:

Gandul iti sta numai la munca, dar ambitia de care dai dovada te va ajuta sa reusesti in tot ceea ce iti propui.

Pot exista presiuni exterioare in deciziile pe care le ai de luat astazi.

Nu te pripi si cantareste bine situatia. Mai tarziu s-ar putea sa ai regrete.

Organizeaza-ti programul in asa fel incat sa nu omiti nimic si acorda timp si persoanelor cu care lucrezi. Cineva iti poate solicita ajutorul.

Pe plan personal, un barbat are un impact extraordinar asupra ta.

El poate fi motivul incheierii unei relatii mai vechi sau clarificarii unor contradictii din trecut.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare!

Fetelor ,eu fac pasta de zahar a Adrianei-Nicoleta de pe culi.
10 gr gelatina,100 gr miere,60 ml apa,aprox 1 kg zahar pura foarte fin(eu de la coronita)
Pun gelatina cu apa la muiat,adaug mierea ,bag la microunde 10/20 de sec,apoi amestec cu zahar pudra pana se afce ca o plastilina.
Ptr imbracat torturi,se intinde intre doua foi de plastic(o punga mai grosuta) si tot cu ajutorul plasticului se pune pe tort,se netezeste bine..

Annie,sa stii ca steriletul da uneori sangerari ,in special cand e montat de mult.Sfatul meu ar fi sa-l scoti cat mai repede si ,daca n-ai incredere in steriletele lor,sa iei pastilute pana te intorci acasa.
Ar trebui sa fie medici foarte buni pe acolo,majoritatea sant scoliti in tari straine,gen Romania,si nu oricine are bani sa-si tina copilul la scoli,zic si eu.
In Dubai tre sa fie lume mai emancipata,de ce sa nu monteze sterileta?Femeile acolo fac copii pe banda rulanta?

Eu am renuntat in decembrie la progesteron si prin urmare,in dec am avut doua zile CM,in ianuarie deloc,iar acum mi-a venit de trei zile,dar in urma unui tratament de doua saptamani cu gemoderivat de mladite de zmeur.
Daca va fi totul in regula si nu ma tine CM cu lunile,am de gand sa fac tratament de lunga durata cu gemoderivate.Asta e ptr probleme le aparatului genital feminin,dar am gasit si ptr alte afectiuni ce ma intereseaza,gen,ficat,colesterol..si altele..

Ia da o cautare pe net,poate gasesti asa ceva si pe acolo prin Dubai.


Ma duc sa fac putina ordine,caci si eu ca si Daria,in loc sa fac ordine ieri am motat copilul,ojat,parfumat..

A!
Cadou le-am luat butoni de camasa de argint..poate mai intereseaza pe cineva idei ptr cei ce au cam de toate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello!

Daria , cum a fost la petrecere? vrem poze cu Giulik moderna si cocheta
Ce ai gatit bun in we asta?

Katty , ce faci, cum se mai simte Andrei? si multa sanatate!

Annie , cum te mai simti?

Adriana , super ideea cu butonii de argint ce face Catalina ta, pregateste ceva pentru 8martie?

Gabi , la voi a nins? ca am vazut la tv ca si in zona voastra a fost zapada ieri.

Dany , cum a fost la corectat?

eu ieri am fost dupa martisoare si cadouri pentru gradi, am facut mancare, azi a fost mama pe la mine si am facut o musaca si asa a trecut si we asta super repede!!!




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput