Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

mimika multumesc de raspuns. Aia m-am gandit si eu ca e de la lipsa de cafea. Oricum acum beau iara cu ceva lapte. Dar vad ca tot am dureri de cap. Si medicamente tot nu vreau sa iau. Dar sper sa treaca ele cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana_m

mimika multumesc de raspuns. Aia m-am gandit si eu ca e de la lipsa de cafea. Oricum acum beau iara cu ceva lapte. Dar vad ca tot am dureri de cap. Si medicamente tot nu vreau sa iau. Dar sper sa treaca ele cumva.


Las-o usor cu medicamentele. In trim I nu prea ai voie sa iei mare lucru. Pe mine ma ajuta ceva cald pus pe frunte..

11+
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Uite ca la asta nu m-am gandit. Sa incerc si cu asta. Oricum medicamente nu vreau sa iau nimic daca se poate. Doar vitaminele prenatale. Multam' de pontul cu ceva cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!

Azi am fost la doctor si am hematom ca si Claucia. fac tratament cu Utrogestan pt prima data in viata mea. Rog fetele care iau Utrogestan sa-mi dea un sfat pt ca sunt cam speriata. Am luat deja de 2 ori si la 1 ora dupa administrare (orala) ma ia o ameteala cum nu am avut in viata mea. Incep sa vad putin in ceata, parca plutesc si vorbesc ciudat (asa mi se pare mie). Acum cand va scriu am impresia ca scriu ca incetinitorul si parca sunt drogata. E normal?
Trebuie sa iau 30 de pastile (2 dimineata si 2 seara) iar marti merg la eco. Nu am mai avut deloc sangerari si sper sa fie bine. ma opresc ca nu prea pun baza pe ce scriu.

Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 9+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubeen spune:

MoRo..ce sa-ti zic,oricum ar fi e greu,stiu,pt ca na,atatea sperante..dar sunt sigura ca dc s-a intamplat asa, inseamna ca ceva nu era in regula,corpul stie mai bine si face in asa fel incat sa nu se dezvolte dc ceva nu este in regula,e ca si cum te ajuta de fapt...trebuie sa vezi mereu partea buna,si orice rau e spre bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Roxx, eu dupa ovulatie a trebuit sa iau 6 ca aveam endometrul fff mic: 2 dim, 2 la pranz, 2 seara. Mi-a spus dimineata si seara intravaginal si la pranz pe cale bucala ca eram la serv si era mai greu. Dar si mie imi dadeau niste ametelei si o somnolenta de nu mai faceam nimic la munca. Asa ca le luam seara pe cale bucala. Dupa ce s-a confirmat saricna am ramas cu 4 dimineata si seara pe cale vaginala. Stresata fiind ca nu stau domsoarele pastile acolo jos ca deh se mai duce omu sa faca una alta am pus mana pe telefon si am sunat-o. Mi-a zis sa stau linistita ca ele se dizolva si raman pe peretele vaginal si se duc in uter sau ceva de genul si isi fac treaba. Asa ca acum am ramas doar cu 2, seara pe cale vaginala. Sper sa te fi ajutat

AAsa, noi suntem bine, n-am mai facut eco pt ca m-am dus asa bagata cu forta in program, erau ecografele ocupate cu programari si n-a putut sa ma strecoare, mi-a luat doar cultura de col si am stat de vorba vreo juma de ora (sperand ca se va elibera vreun ecograf... erau programari de morfologii fetale... numai burti mari pe acolo ). M-a ascultat cu toate cele, m-a linistit, mi-a vorbit foarte frumos si foarte optimist, si am facut planul de bataie pana la nastere inclusiv . Mi-a zis ca ar fi bine sa nu plec in concediu departe anul asta. Ar fi bine chiar sa raman prin Bucuresti dupa 20 de saptamani... cam atat. Joia viitoare ne vedem la spital ca e de garda sa facem translucenta nucala si sa ma trimita la DT.

Va pupicesc si va doresc o noapte buna



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 10+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubeen spune:

Mimika, nu stiu exact,e putin mai complicat la mine, stiu sigur ca pe 2 ajung la buc la elias,tre sa ajung mai intai la dermatologie sa imi iau rez de la analize, iar apoi dr de aici ma va trimite la dr. T, sper ca in aceeasi zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Monica ce ma bucur pt tine ca este totul bine. Bine ca ai stat de povesti si te-ai mai linistit. Ma bucur mult pt tine.
Pupici si o seara faina in continuare


Adriana...7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Zubeen , bafta la T ! Ti-ai facut deja programare, pe 2 martie ?
Roxxy , utrogestanul pune-l vaginal , 2 dimi - 2 seara . Stai in pat dupa ce le pui , macar 30 de min , timp sa se topeasca gelulele si sa se absoarba substantza .

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata burtici!

Eu am o durere de cap de mor, nu sti ce sa fac sa scap de ea, este atat de deranjanta incat nu pot nici sa ma odihnesc normal. Offff.

Am o mare problema: imi iese o masea de minte si ma chinuie rau. Se umfla si nu pot manca, gingia inflamata. Pana acum luam antibiotice dar acum nu se poate! S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Ce ati facut?

7+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput