cand tati nu vrea sa adoptam o surioara...

cand tati nu vrea sa adoptam o surioara... | Autor: lorelai1799

Link direct la acest mesaj

salutari tuturor de pe aici si multa sanatate bebeilor !

as vrea sa va impartasesc si voua situatia nostra ....aceia ca pe langa cei doi baietei pe care ni i-a dat DD imi doresc din suflet si o fetita care sa ne intregeasca familia...dar,..., tati nu vrea...

oare adoptia se intampla numai in familiile in care amandoi sotii isi doresc cu aceeasi intensitate ??

imi doresc din suflet o surioara pt baieteii mei de 4 respectiv 2 anisori, si daca sunt atatia copii abandonati...de ce sa dau eu nastere altui copil? caci tati n-ar zice nu unui al treilea...dar sa fie "al nostru"

multumesc si pt ca m-ati ascultat,


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Buna, lorelai1799. Multa sanatate si baietilor tai.
Din pacate, nu este de ajuns sa vrei doar tu.
La fel a fost si la noi, doar ca invers - adica eu nu eram convinsa. Povestea e lunga, finalul fericit pe nume Maria, fetita pe care am adoptat-o. Dar a trebuit sa vreau si eu, altfel nu se putea..
Mult succes in al lamuri pe tati, daca asta vrei cu adevarat.
Poze cu Maria-smecheria
http://family.webshots.com/slideshow/570147796ATFQgt
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun
Tanti mama lui Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eye-excel spune:

lorelai
daca DD va va da si o fetita va fi fetita voastra si tati o va iubi mai mult ca pe baietzei (daca se poate asta)

tehnic este posibil sa adopti singura, dar el va trebui sa declare de ce nu doreste sa adoptati impreuna. Probabil nu e cea mai buna solutie pentru familia voastra...
multa rabdare si curaj

Ana mami super-happy de naturala, daruita de DD, si daruiti de DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

n-as vrea sa adopt fara consimtamantul sotului...si totusi imi doresc atat de mult sa adopt o fetita...

multumesc pt parerile voastre,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

gabibociort e minunata Maria !m-am uitat la pozele voastre...

as spune ca seamana cu tine...nu crezi?si inimoasa ca tati...

asta am citit din/in pozele voastre...
Felicitari voua celor care v-a dat d-zeu binecuvantarea asta!

Ma inclin in fata voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Iti multumim, Lorelai1799.
Asa este, Maria a imprumutat cate ceva de la amandoi. Ea este mica noastra . Si o iubim mai mult decat ne iubim pe noi insine. Este viata noastra.Nimic nu este intamplator pe lumea asta. Cum a hotarat d-zeu pentru voi
asa se va intampla. Sa crezi asta. Multa sanatate baietilor tai si voua.
Poze cu Maria-smecheria
http://family.webshots.com/slideshow/570147796ATFQgt
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun
Tanti mama lui Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinad spune:

Lorelai, parca e povestea mea . Si eu am doi copii de 4 si 1 an si imi doresc si eu din suflet sa adopt o fetita, dar tati nu vrea. Poti sa citesti framantarile mele pe subectul "Am copii dar as vrea sa adopt un sufletel". Acum astept momentul potrivit sa-i spun sotului ca eu VREAU sa adopt o fetita, am meditat destul de mult si acuma nu mai sunt sigura daca ideea cu plasamentul este buna, mai ales dupa ce-am vorbit cu prietena mea care are o fetita adoptata (daca citesti subiectul meu o sa intelegi mai multe). Nici eu nu vreau sa adopt fara consimtamantul tatalui, nu cred ca e bine, insa vreau sa stie cat sunt de hotarata si cat de mult imi doresc.Spre deosebire de al tau, al meu nici macar nu vrea sa auda de al treilea (nici macar singe din singele nostru). Ma gandesc ca in prima faza sa-l confing sa ne depunem actele, poate ca asta ar accepta (sperand ca nu vom ajunge pana la adoptie ), in timp s-ar obisnui cu ideea.
Eu zic ca daca ne dorim cu adevarat acest lucru, pana la urma se va intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

lorelai sunt in aproape aceeasi situatie ..am un baietel de 2 ani jumate si nu mai pot face altul. soata mai are un baietel dintr-o casatorie anterioara si nu vrea sa adoptam o fetita...si eu sunt trista dar..inca 'lucrez' la el...sper sa putem ajunge la un consens la un moment dat

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelai1799

gabibociort e minunata Maria !m-am uitat la pozele voastre...as spune ca seamana cu tine...nu crezi?si inimoasa ca tati...asta am citit din/in pozele voastre...
Felicitari voua celor care v-a dat d-zeu binecuvantarea asta!Ma inclin in fata voastra!

Dupa cum vezi nu esti singura. Mai sunt femei ca tine.
Si vreau sa va spun tuturor, eu ma inclin in fata voastra. Aveti proprii vostri copii, puteti avea si altii, dar va ganditi la copilasi abandonati.
Noi am adoptat pentru ca nu putem avea copii. Nu stiu daca aveam copilul sau copii mei m-as mai fi GANDIT MACAR sa adopt.
Cinste voua tuturor.
Poze cu Maria-smecheria
http://family.webshots.com/slideshow/570147796ATFQgt
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun
Tanti mama lui Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinad spune:

gabibociort,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

fetelor- mamicilor ...

cu voi in "spate " (si multumesc pt sprijin ) am avut curajul sa redeschid subiectul de discutie vis a-vis de " fetita noastra" cu tati care fusese neatins din noiembrie...chiar daca eu ma gandesc neincetat la asta...

acum astept feed-back-urile ...

domane -ajuta sa-i lumineze mintea si sufletul sa ma poata sustine in asta....

Mergi la inceput