cand tati nu vrea sa adoptam o surioara...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

florinad , ideea cu plasamentul mie personal imi da fiori...nu cred ca as suporta sa ma atassez se o " ea" si apoi sa vina mama ei naturala si sa o vrea langa pieptul ei...ooo nuuu...asta niciodata!

o vreau sa apartina familiei noastre...pt totdeauna!

obisnuiam sa merg cu sotul meu intr-un orfelinat cand eram studenti sa -i scoatem pe copilasi duminica la slujba...

chiar aveam o relatie mai speciala cu una dintre fetitele de acolo...
era in cls a via, o luam acasa de sarbatori , mergeam impreuna la masa la parinti...

dar asta doar pt weekend , apoi o duceam inapoi, ....va imaginati ce simteam cand o duceam acolo.........

offf, stiu ca nu e un lucru usor...nici chiar cu proprii copii , insa mai stiu si faptul ca orice lucru greu obtinut are satisfactii de nedescris....

ma rog la D-zeu sa ne arate drumul spre " ea" oriunde unde o fi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinad spune:

Asa este, lorelai, si eu am cam renuntat la ideea cu plasamentul, eu nu ma gandeam ca ar putea sa vina sa mi-o ia ci ca in timp sa devina a noastra, dar dupa ce am meditat mi-am dat seama ca nu este o solutie buna. Oricum, nu ma renuntat total la idee, urmeaza sa ma duc la un centru de plasament sa vad ce copii sunt pe acolo, Ma gandesc ca acestia neadoptabili nu prea au sanse, dar daca as gasi o fetita, iti dai seama ca m-as lupta pana-n panzele albe sa devina adoptabila si sa fie a noastra, pana la urma. Dar... riscurile sunt enorme. Asta tine foarte mult si de ce va spune sotul cand ii voi spune ca vreau sa adoptam, iti dai seama ca el habar nu are ce am eu in cap.
Povesteste-ne ce i-ai spus sotului si care a fost feed-back-ul, chiar am emotii pentru voi. Sper din tot sufletul ca vei reusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

off,
tati tocmai a fost disponibilizat...

nu ne mai putem macar gandi la adoptie acum...

va pupam si multa sanatate tuturor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelai1799

off,
tati tocmai a fost disponibilizat...nu ne mai putem macar gandi la adoptie acum...va pupam si multa sanatate tuturor...
Imi pare nespus de rau.
Of doamne, criza asta ne afecteaza pe toti intr-un fel sau altul. Si la noi pluteste asa in aer groaza disponibilizarii.
Draga mea, sa nu renunti la ideea, daca asta este dorinta ta. Aman-o pana se va putea.
Va pup si doamne ajutaGabrielafericita de MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

gabi,
sa stii ca nimic nu+i intamplator in viata....
acum dupa o saptamana decand a fost tati disponibilizat, simt ca imi doresc cu aceeasi intensitate(poate mai din adancul sufletului )asa ca...TOT RAUL INSPRE BINE SA FIE !

SANATATE TUTUROR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

salutare iara,

fetelor ...vreau si eu un buchetel din 3 "flori"...vreau o surioara pt baieteii mei...oare de ce tati nu-mi simte dorinta ce-o am.... din suflet...sa ma sustina macar...ca de restul ma ocup eu....

va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

lorelay eu nu-ti pot da decit virtual, din pacate. Stiu cit de greu iti este, insa gindeste-te ca acum treceti printr-o perioada mai dificila si sotul tau sigur doreste sa poata oferi copiilor mult mai mult decit ar putea acum. Sigur isi doreste si el, insa acum ii este si lui extrem de greu ca nu poate sa va ofere voua macar strictul necesar. Toate vor veni de la sine. Mai ai putina rabdare, Dumnezeu te va asculta, poate ii va gasi si lui un nou loc de munca si atunci altfel va vedea si el lucrurile.
Unii barbati au un stil aparte de a se manifesta in perioadele mai dificile ale vietii. Chiar daca sufera si el alaturi de tine, poate ca nu vrea sa te lase sa vezi asta. Acum cred ca singurul lui gind este sa-si gaseasca un loc de munca, pentru ca atunci si celelate probleme se vor rezolva de la sine.


****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

multumesc pt gandurile tale mischa, te cred, iti dau dreptate ....si totusi...de ce nu pot " gandi" si eu cu inima asa...eu stiu ca asta imi doresc...si nici macar acest motiv- al locului de munca -nu ma face sa renunt sau sa-mi doresc mai putin...
te rog sa ma crezi

poate-s egoista acum...dar cred ca e prima data in viata...de fel nu ma stiu asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Lorelai nu e vorba de egoism, dar faptul ca iti doresti ceva din tot sufletul nu ar trebui sa te faca sa nu vezi si realitatile crude ale acestei perioade.
Eu nu spun sa renunti sau sa-ti doresti mai putin, ci doar sa profiti de aceasta perioada in care, datorita faptului ca sotul tau nu mai are un loc de munca, puteti sta mai mult impreuna, si poate se va intimpla sa-l convingi ca ceea ce simti tu nu se va schimba peste noapte si sa te inteleaga. Oricum pina la adoptie sint pasi greoi de facut, birocratie, timp pierdut si asteptare, asa ca poti folosi timpul asta in care "bintuie" criza, in favoarea ta.

Si acum, vorba aceea cu "ce-i al tau e pus deoparte" este adevarata. Daca Domnul va vrea sa-ti trimita o fetita, o va face, indiferent de modalitatea tehnica prin care va ajunge la tine.



****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai1799 spune:

off , da misha ...
sa speram ca va fi in favoarea noastra...

ma gandesc insa ...poate o fi vreun semn (indaratnicia lui tati )ca nu vom putea avea o fetita a noastra...cine stie...

nu stiu,
va pup

Mergi la inceput