Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Salutare...imi beau si eu cafeluta de "dupa-amiaza" (dar una mica, mica)cu voi...si o astepta pe mama soacra sa vina pe la noi, mai sta cu Bia si eu calc camasi...asa ca acum ce imi mai trag si eu nitel sufletul.
Si daca tot vine o sa ii arat retetele cu BRIOSE de la Miha poate ii se face mila si imi face si mie cat de curand, asta dupa ce iau forme. Ca mi-au tot ramas gandul la ele de ceva vreme. Vorba cuiva: "bine ca nu-s insarcinata"

Georgiana,
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80
Miha, cu tine nu mai vorbesc .

Daca-ti trimit un ecler te mai imbunez?

Citat:
Fetelor, sunt suparata. ieri am facut ceva efort cu Matei si aseara m-am trezit cu niste pete maronii pe chilot. In plus, m-a durut destul de rau si mijlocul . Sper ca maine sa ajung la doctor.

Sper ca esti bine...


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui geo_ionita

Salutare...imi beau si eu cafeluta de "dupa-amiaza" (dar una mica, mica)cu voi...si o astepta pe mama soacra sa vina pe la noi, mai sta cu Bia si eu calc camasi...asa ca acum ce imi mai trag si eu nitel sufletul.
Georgiana,
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

... la mine vine sa calce ea camasile
nora profitoare ce sunt!!

Voi le faceti aerosoli la bebei? Alex a fost cam racita si dr a zis sa-i iau aparat, dar am fost o data cu ea la spital sa-i faca si aplans ingrozitor. Ce-i drept asistentele de la pediatrie cred ca-si facusera ucenicia la Ausvitz (nu stiu cum se scrie!) !?

Alexandra Maria
14.12.2007
http://b1.lilypie.com/yKoqp2.png"
http://www.flickr.com/photos/23740155@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina_stef
MIHA o reteta de biscuitei ceva sau piscoturi sa poata papa si bebelusii nostri ai?

Depinde de ceea ce vrei Irina.
Ai mei mananca aproape din tot ceea ce fac,mai ales din briose.


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui dany26
si eu as vrea o reteta de foi de placinta tot pt bebe

Ce fel de placinta?Invartita,cu foi suprapuse,sub forma de tarta?


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellis

pun si eu un filmulet cu www.youtube.com/watch?v=Aj_ic_qckEA" target="_blank">papacioasa mica


Bravo Alessia!
Tati e mai exigent asa de felul lui? Ii plac lucrurile bine facute?


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offff si eu sunt supi.....am facut otita cred!! de la nasul infundat dupa operatie, de la raceala crunta care am avut-o ...acum m-am ales cu o ureche infundata de tot (nu aud nimik cu ea...) si cu tzaraieli in ea.... la 19 am programare la dr....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si ca fie "meniul" complet durerea s a tras la toata partea stanga de dantura....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
eu sunt in dilema: fata asta a mea nu prea vrea sa bea forumla. stiti ca am inceput din nou formula, din 2 motive: concediul din italia (nu vroiam sa ii dau acolo alt fel de lapte) si pentru ca facea kk bilute. eii cand ii dau formula imi papa maxim 200 din 250 cat iese totalul si pe alea cu insistente, intreruperi...eiii cand ii dau lapte de vaca poate bea pana in 300 in cateva minute. si imi da sticla goala sa ii mai pun... acum stiu ca veti spuen ca formual e satioasa dar chiar asa??? ce parere aveti??? ma gandeam sa adopt metoda irinei 2-3 zile pe sapt lapte de vaca si restul formula, dar cunoscand-o sunt sigura ca nu va mai vrea formula.

Eu cred ca nu-i place formula...
Pentru problema cu bilutele ii poti da Zuzu cu 1.5% grasimi. Ajuta sigur! Ce fel de lapte ii dai?
Pentru atunci cand mergeti in concediu iti faci provizii cu lapte UHT,daca nu vrei sa-i dai de pe alte meleaguri.


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziua!
la noi vestile nu atat de bune....miercuri tre sa merg cu sotul la operatie, sa-i scoata fierea...e cam speriat saracul...nu o sa fie operatie cu taire, doar cu 3 gauri...endoscopica ..si a doua zi venim acas....mai greu dupa...cu regimul
amy, are Iustin dintisori, nu gluma....la noi nici vb de maselute!
roxxy, ai grija...se pare ca nu te mai poti avanta in tot felul de activitati...
ellis, si te mai plangi ca nu mananca fata..!mi nu mi se par tricicletele ale prea colorate...dar as prefera ceva mai pastelat
bb, eu ma gandesc ca daca ii place laptele sa-i dai..ca ea papa bine mancarea, si eventual formula sa-i dai ceva cu gusturi, cacao, miere vanilie daca mai vrei neaparat sa bea si formula
super tare Yasmi....la noi faza zilei e sa se aseze pe olita...neaparat trebuie dezbracata la fundul gol...dupa care , clar...nu face nimic la olita.....si asta de cateva ori pe zi, cat am eu rabdare sa o tot dezbrac/imbrac
sper sa nu fie grav cu urechea...
bravo ank pt. recoltare!
acu va las ca mai un pic de lucru si apoi ma duc acas....
seara buna!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput