Intrebare - pls help

Intrebare - pls help | Autor: LAVINUTZA

Link direct la acest mesaj

Buna! Eu sunt o veche "aspiranta" si n-am indraznit pana acum sa intru pe aicidar de cateva zile trec prin niste situatii de nu mai inteleg nimic - si de aceea am apelat la voi poate cineva s-a mai confurntat cu situatii asemenatoare- deci ultima menstra 11.01 (ovulatie cam in a 15-16 zi) dureri ca la mensta dar nimic- teste de urina in zilele 33-34 pozitive, test BHCG in z34 rezultat 178.1 - test de sange repetat in ziua 36 rezultat 141.1 - astazi am fost la eco - nu unul f performant si dr nu a vazut nimic !! intre timp am si o scurgere maronie si durere difuza in ovare. Mie imi este f frica de extrauterina dar dr meu a spus ca nu crede ca ar fi ci ca mai degraba este vorba fie de o sarcina mica de 3wk sau de una de 5wk opria in evolutie. Nu-mi ramane decat sa astept dar nu va spun in ce stare sunt si eu si sotul meu ...ne dorim fff bb am facut si FIV anul trecut si degeaba
Va multumesc si va doresc sarcini usoare si bb-ei sanatosi
L

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

imi pare rau sa aud k valoarea BHCG-ului nu a crescut.... ar fi fost singurul indiciu k sarcina e bine.nici petele maronii nu ar fi fost o problema prea mare dc bhcg-ul s-ar fi dublat, sau macar ar fi crescut putin.. echografic nu se vede nimic pana pe la 6 sapt,deci nu e de vina dr sau echograful...
n-as vrea sa-ti iau sperantele,dar ceva nu e in regula...seamana a un avort menstrual sau un embrion oprit in evolutie prematur...
ti-am citit bucuria de dincolo de la aspirante si m-am bucurat pt tine...acum ma intristez pt tine..
gandeste totusi pozitiv si priveste partea buna a lucrurilor... ai ramas insarcinata..vei mai ramane cu siguranta si alta data...
Am pierdut 2 sarcini in 6 ani de incercari si tratamente si toti imi ziceau exact ce ti-am zis eu mai sus..bineinteles k nu ii credeam si disperam pe zi ce trece, dar au avut dreptate....

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Crestem mari incet incet

Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput