Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Gabi, am vazut 2 fete frumoase.Arati f bine, ai niste picioare superbe.

Nu stiu unde sa pun banda de alergat, da io vreau una.

Am gasit acum una si ma uitam ce ii poate "pielea",doar ca stau sa ma gandesc unde am sa o mai pun, ca si asa nici crosstrainerul nu l-am scos din garaj.Al meu a venit cu ideea benzii
www.sport-tiedje.de/jsos/st-de/de_bilddetail.html?/horizon/laufband/elite_507_back_detail.jpg" target="_blank">ASA arata,www.sport-tiedje.de/jsos/st-de/de_bilddetail.html?/horizon/laufband/elite_507_konsole_detail.jpg" target="_blank">display
viteza: 0,8-20 km/h
inclinatie: 0-12%
nivele: 10

Anda, ce parere ai?

Marilena, asteptam poze cu gargarita


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao dragelor. Iar va scriu pe fuga. Am venit de la sala si trebuie sa-mi spal par si hainitele...si e tarziu

Ruxi iti doresc mult curaj, si eu zic ca si Tzuni,. e semn bun...barbatii sunt ca niste copii, forever!

Tzuni ai grija de tine, ai fort puternica, io as fi plans, sunt tare coplesita de la o vreme ...

Sabinelu felicitari, ai de ce sa fii mandra!

Gabi, mi-a placut de fetita ta, vad ca ... promite bravo!

Lou, tks de sfat cu semintele, io asa citisem, dar chiar ca m-ai pus poe ganduri, ce mi-ai spus tu are sens...oricum important e sa nu exageram...

gagici, io ma impart intre job, sala si cartea cu vampiri..cam atat....sunt foarte, foarte addicted...dar nu mai mananc prostii si ma simt mai bine....mananc haotic, da dar am grija si bag multe legume crude, fructe, paine de secara, soia si seminte de tot felul...am mici, mici abateri, cat o inghititura, dar nu le mai socotesc...

va si pe curand!
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, meniul arata in principiu ok. As mai adauga niste legume, 1 salata, 1 morcov ceva....
Si niste nuci, migdale. Iaurtul mananca-l normal, nu degresat.
De banda ti-a zis Anda.
Stai linistita ca ma tin eu de capul tau .

EftimieC, trimite-mi pe PM o adresa de email si iti trimit.

Gabriela, m-ai dat gata cu rochita si pantofii .

Gusta, cum te mai simti? Mara cum e?

Roxa . Eu as consuma mai rar soia, nu e chiar sanatoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxi,Mara e mai binisor ,tusa s-a mai linistit ,dar mie imi e din ce in ce mai rau,numai pot si fac febra si frisoane si tot asa si imi vine sa plang de durere de urechi,gat. rau.

Am cusut aripile ,am aranjat costumasul sper sa fie multumita maine tinand cont ca mi-am dat silinta sa o impac si sa o duc acolo.Om vedea.

Ma tarai sa imi fac ceai ca cum stiti tot singura sunt .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

M-am delectat si eu cu rochita frumoasa si picioare de Gabi , la fel Onitza.

Ruxi proteinele-s prin oua, pate, iaurt, lapte.. stiu ca merit certata ca nu-s suficiente si nici din cele mai bune calitativ.. voi recupera sambata cred, se anunta ceva restaurant de BBQ texan

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Lai, ai nevoie de proteine zilnic...altfel adio masa musculara, metabolism incetinit...sa continui?

Gusta...of of. Nu uita de vitamine...

Devoska,multumesc. Sunt multe fete aici care sunt lafel sau poate mai bine documentate. Pentru o alimentatie echilibrata ar trebui sa ai zilnic in meniu:
1. Proteine de calitate ( din carne, oua, branza, iaurt, nuci)
2. Grasimi (nuci, migdale, seminte de in, dovleac, caju, fistic, toate crude si neprajite, peste gras, ulei de masline, de samburi de struguri, etc)
3. Carbohidrati de calitate ( din legume verzi, naut, fasole, linte, mazare, fructe, paine de secara integrala, cereale integrale)
Caloriile ar trebui sa fie impartite egal intre cei 3 nutrienti, adica cam 30-35% din fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Lai, ai nevoie de proteine zilnic...altfel adio masa musculara, metabolism incetinit...sa continui?

Gusta...of of. Nu uita de vitamine...

Devoska,multumesc. Sunt multe fete aici care sunt lafel sau poate mai bine documentate. Pentru o alimentatie echilibrata ar trebui sa ai zilnic in meniu:
1. Proteine de calitate ( din carne, oua, branza, iaurt, nuci)
2. Grasimi (nuci, migdale, seminte de in, dovleac, caju, fistic, toate crude si neprajite, peste gras, ulei de masline, de samburi de struguri, etc)
3. Carbohidrati de calitate ( din legume verzi, naut, fasole, linte, mazare, fructe, paine de secara integrala, cereale integrale)
Caloriile ar trebui sa fie impartite egal intre cei 3 nutrienti, adica cam 30-35% din fiecare.


La mine difera un pic procentajele: grasimi 20/ carbs 50/ proteine 30

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Si la mine difera....ideea era de un regim echilibrat. Tu esti pe high-carb, eu sunt pe low-carb.

EDIT: nu inseamna ca unul e mai bun decat altul; fiecare organism reactioneaza diferit, unii merg bine pe low-carb altii pe high carb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Salut gagici!

Am net acasa

Ruxi, raportez o schimbare in meniu: in loc de iaurt cu seminte de in am luat 2 inghitituri de budinca de paste cu branza (dulce). in rest sunt in grafic: o felie telemea , un fir ceapa verde, un mar mic si verde

Gabi, super rochita, super fetita, super picioare

Gusta, multa sanatate

Tumpi, sa stapanesti sanatoasa banda...Vom deveni gazele nu gluma.

Eftimie, merci de urari. Chiar imi era dor ded tine. Te asteptam mai des pe la noi.

Gata...va pup.Ma duc sa bag un ochisor in TV si apoi la nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Si la mine difera....ideea era de un regim echilibrat. Tu esti pe high-carb, eu sunt pe low-carb.

EDIT: nu inseamna ca unul e mai bun decat altul; fiecare organism reactioneaza diferit, unii merg bine pe low-carb altii pe high carb.

Nici eu nu am spus vreodata ca exista un regim/ echilibru universal valabil. Daca reusim sa ne calibram fiecare e minunat.
De ce nu dormi?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput