Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna seara lume buna

Intr-un final am reusit sa ma asez si eu in fata pc-ului ca sa pot scrie.Azi toata ziua am fst intr-o alergatura totala, iar de la ora 4 bucatareasc.Chiar si acum am o paine in cuptor.Daca nu era ca trebuie sa-i pun pachet maine sotului nici nu mai faceam painea azi.

Dar macar am scapat de o grija pentru maine.

Ptiu sa nu ma deochi ca tare harnicuta am fost,pe langa mancare de cina i-am facut snitzele pt pachetel, placintica cu mere.<Daca mai aveam timp ii mai faceam si o portie de saratele.

Tzuni mamica frumoasa ca sa nu mai fie supi.

Marilena, cand aveti rezultatele de la analize?

Happy, bine ca v-ati mai destins putin.Maine in liniste cu o cafea in fata ma delectez cu pozicile

Ruxi, e un inceput ca isi ti-amultumit si incepe sa mai vorbeasca cu tine.

Azi fiinca nu prea am stat locului nici nu am mancat cum trebuie

Asa ca azi ap papat asa

MD 1, ora 5.00: o cafea, 5 biscuiti integrali
MD 2, ora 8.30: un ceai alb, un ou fiert, 2 rosii chery, o felie de paine cu o felie de sunca de pui si 2 de branza slaba, felii de salata, o rola mica de branza de capra

Pranz:un polonic de gulas(ramasese de ieri), o lingura de salata orientala

Gustare:ness, 5 caise uscate

Cina: 2 polonice de supa de pui cu galusti, o aripa de pui la cuptor cu un sfert de cartof din macarica.

Maine sper sa am mai mult timp si sa imi organizez meniul.Ma duc la dus si via culcus ca sunt franta si maine ma iau de noua toti.

Noapte buna

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Anda si Tumpi cred ca rezultatele luni,sincer nu stiu sigur ca trebuie sa sun la medic ,dar am sa sun vineri la pranz sa vad ce zi cum.


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Devoska, bine ai venit!

Pepene, da.

Happy, foarte frumoase pozele. Si tu esti o frumoasa Eu nu vad suta, cred ca ai o conformatie buna a corpului. Dar da, trebuie sa mai slabesti, si cu siguranta vei putea, cu multa rabdare si perseverenta si cu sustinerea doamnelor minunate de pe acest subiect

Delia, ieri nu am mai facut cardio, doar greutati, cele 10min. de eliptica au fost incalzirea pentru greutati.

Ruxi

Ieri mi s-a urcat la cap victoria de pe cantar, am fost si super nervoasa pe dupa-masa, asa ca am dat iama in porcarii, multe si proaste Azi am vizitat repetat locul unde regele merge singur, cred ca saracul organismul meu s-a speriat de cate porcarii am putut baga in el. Of, stiu ca episoadele astea sunt f. nasoale pt. corp pe termen lung, nu stiu cum sa fac sa nu ma mai apuce atare nebunii

Meniul de azi:
6:00 o banana
7:30 o cafea cu lapte
9:00 doua mere mici, 35g migdale
13:30 o salata din frunze de spanac cu ceva sos vinaigrette (asta de obicei inseamna ulei si otet, sper ca asta a fost si de data asta), cu niste bucati de somon si niste bucatele de grapefruit (toata portia avea 590 de calorii, eu am mancat intre jumatate si doua treimi)
Acum vreau sa ma duc acasa cateva ore si vreau sa merg la sala, apoi planuiesc sa pap doua sardine si o rosie, apoi mai vad daca imi mai e foame, eventual un iaurt si niste capsuni sau o felie de paine neagra cu pate
Diseara ma duc la clubul de carte, acolo se servesc de obicei platouri cu diverse, poate pap si eu niste fructe sau altceva mai light

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Gusta iubita sunt inca in "priza" la servici. Dar o sa treaca ...sper. Si-atunci am sa fiu dinou vorbareatza.

Tzuni te si pe tine si fruntea sus. Asa-i Ro e cateodata de KK dar asta este. Si sa stii ca asa e si aici la noi cu ridicatul masinii ... doar ai vazut in filme. Chiar asa ce filme ai mai vazut in ultima vreme? Ei si poate ultima intrebare iti ridica mai mult moralul. Cum mewrge noul proiect? Cel de care ne-ai pomenit la inceputul anului?

Ruxy eu zic ca o rochie ge genul asta sau www.shopaholicsdaily.com/wp-content/uploads/2008/04/adrianna-papell-halter-dress.jpg" target="_blank">asa te-ar prinde bine. Am mai gasit ceva. Oricum depinde de tien ce vezi dupa si in ce te simti bine.

Pepene multumesc de compliment. Sa stii ca mai am si eu scaparile mele dar incerc sa traiesc pe principiul: Viatza e prea scurta ca sa vedem doar ce-i rau in ea. Mai trebuie sa mai trecem si cu vederea.

Claudia cum ai vazut-o pe Cristina T?
Revin.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Cristina, vreau si eu pozici, te rog

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, nu stiu daca fac fata fara manual .

Tumpi .

Lai, bine macar ca organismul tau incearca sa elimine porcariile. Al meu tine mancarea la pastrare cu zilele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxi inveti din mers crede-ma.

Zuzi am vazut rochitele pentru Ruxi si prima imi place mult ,mult.

Lai stiu cum e sa te bucuri si sa zici lasa ca mai bag o prostioara in gura.

Imi trebuie remedii pentru raceala ca numai pot am gatul prastie ,cred ca ma duc sa fac gargara,numai pot.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi, a doua rochita imi place mult de tot. Si culorile sunt . Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, deci tu iei prima rochita si eu pe a doua.
Fa gargara cu apa cu sare, la mine a functionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxi am bagat gargara sa vedem.

Ma duc la nani ca numai pot si daca mi-ar fi facut cineva un ceai acuma era bine,da asta e.Imi curg ochi ,sunt infundata am bagat pastile si ma rog sa doarma Mara sa ma odihnesc si eu.

Zuzi m-ai nelinistit cu prima rochita,e clar ca vreau .Imi promit ca daca ajung la 59 asa rochita imi iau de ziua mea.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput