Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

[quote]A-propos, la "capitalizare" am ajuns la concluzia ca avem 4 pereki de botosei, dar nici una de shosetutze. E bine sau tre neaparat shosetutze? Ca acu'plec la shopping!


Denisa, nu stiu la ce spui tu botosei , ca si sotul meu ma intreba daca avem, eu i-am arata sosetutele si a fost incantat.... este vorba despre altceva? Probabil ai sa razi, dar... macar lamureste-ma, ca sa stiu daca plec eu la shopping! De fapt daca tu "pleci" eu ar cam trebui sa "fug", ca la mine termenul este mai aproape!!!!!

Se pune ca are adidasuti Nike? Cu talpita de piele intoarsa si perforata? Glumesc, desigur

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Denisa, eu am cumparat sosetutze si inca multe! Le consider super necesare dar si haioase; am cumparat multi pantalonasi din bumbac, ca si cei de trening si mi se pare tare dragalasa combinatia "pantalonasi+sosetutze"

***

Georgiana, eu sint "adepta" numelor..."rare" si originale; pe scurt: IMI PLACE!

Gina 33+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06


Petra, cred ca treaba cu mingea e valabila acasa, eu una nu ma vad cu mingea prin Giulesti. Mi-am luat si eu una, dar inca nu am umflat-o, ca e treaba sotului si in nadejdea lui...


Pisik, multumesc!

Asa ma gandeam si eu, ca nu ma imaginez la spital, umfland mingea intre doua contractii ... cred ca in strainatate au ei in maternitati...

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Silvia4 am si eu o intrebare si o rugaminte la tine am retinut locul unde lucrezi. Eu am o intrebare m-am gandit ca as vrea sa optez pt indemnizatia la cresterea copilului sa primesc pe card, deoarece nu stau in acelasi loc cu domiciliul din buletin, ai idee cu ce banci lucreaza primaria? TRebuie sa imi fac timp sa sun la primaria de care apartin sau acest lucru este valabil pentru orice primarie?
Georgiana sfatul meu este sa faci ce iti dicteaza sufletelul referitor la numele fetitei, dar daca tie si sotului v-a placut acest nume nu stiu de ce ai retineri acum, sau daca nu aveti nimic impotriva mai adaugati un prenume langa cel ales deja.
Galusha felicitarile mele sincere pentru Ioana, este o scumpica, sa va traiasca si sa aibe parte de noroc si fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor
Denisa, nu stiu la ce spui tu botosei , ca si sotul meu ma intreba daca avem, eu i-am arata sosetutele si a fost incantat.... este vorba despre altceva? Probabil ai sa razi, dar... macar lamureste-ma, ca sa stiu daca plec eu la shopping! De fapt daca tu "pleci" eu ar cam trebui sa "fug", ca la mine termenul este mai aproape!!!!!

Se pune ca are adidasuti Nike? Cu talpita de piele intoarsa si perforata? Glumesc, desigur


Cum sa spun... cred ca cel mai bine ar fi fost sa ii pozez (am pus acumulatorii de la camera la incarcat ), linkuri nu e voie... sa incerc sa descriu, sa vedem daca se intelege ceva . So, sunt tot de bumbac, ca niste sosetute, dar au forme mai "elegante", spre "pantofiori".
Vreau si eu adiashutzi!!!!!!!!!!!

Denisa-Madalina 30+ cu Adela-Marisa
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Silvia4 am si eu o intrebare si o rugaminte la tine am retinut locul unde lucrezi. Eu am o intrebare m-am gandit ca as vrea sa optez pt indemnizatia la cresterea copilului sa primesc pe card, deoarece nu stau in acelasi loc cu domiciliul din buletin, ai idee cu ce banci lucreaza primaria? TRebuie sa imi fac timp sa sun la primaria de care apartin sau acest lucru este valabil pentru orice primarie?
Georgiana sfatul meu este sa faci ce iti dicteaza sufletelul referitor la numele fetitei, dar daca tie si sotului v-a placut acest nume nu stiu de ce ai retineri acum, sau daca nu aveti nimic impotriva mai adaugati un prenume langa cel ales deja.
Galusha felicitarile mele sincere pentru Ioana, este o scumpica, sa va traiasca si sa aibe parte de noroc si fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06


Petra, cred ca treaba cu mingea e valabila acasa, eu una nu ma vad cu mingea prin Giulesti. Mi-am luat si eu una, dar inca nu am umflat-o, ca e treaba sotului si in nadejdea lui...


Pisik, multumesc!

Asa ma gandeam si eu, ca nu ma imaginez la spital, umfland mingea intre doua contractii ... cred ca in strainatate au ei in maternitati...

36+ cu



LA noi la Cj auzisem ca in ambele spitale de stat se obisnuieste utilizarea galetilor (la Stanca) si a WCului (la Gine1).

Se pune un cearceaf pe galeata si mamica se planteaza cu... in ea cateva zeci de minute ca sa se dilate mai usor.
Faza cu WCul mi se pare aiurea. Dupa ce ca e rece este si... extrem de neigienic. Horror.
As prefera sa ma "fac de ras" cu o minge in sala de travaliu (de fapt acolo nimanuia nu ii vine sa rada) decat sa ma infectez pe colacul de la vasul WC.

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Leeloo multumim pt informatiile de la curs Sa ne mai scrii cand mai afli ceva interesant

Denisa Madalina f frumoase pozele cu burtica si animalutele Mai ales cea cu pisicu betivan

Nikoleta am vazut inceputul filmuletului cu epidurala ca nu am rezistat mai mult. Pot sa ma uit la operatii...la tot felul, dar atunci cand vad ace parca incep sa ma doara toate

De vreo cateva zile ma doare si ma inteapa in partea stanga sub coaste de nu mai pot. Daca stau pe partea stanga nici nu pot sufla de durere. Oare sta bebe cu funduletul pe splina sau pe altceva ? Saracu tati e stresat tare. Azi noapte l-am prins ca statea sa ne pazeasca in loc sa doarma. A zis ca nu mai are rabdare si se gandeste cum o sa fie dupa ce venim acasa


35+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
Denisa Madalina f frumoase pozele cu burtica si animalutele Mai ales cea cu pisicu betivan


Multumim, tinem foarte mult la copilashii blanoshi! Si la ai nostri si la ai nashilor!

De burtik nu mai vorbesc!

Denisa-Madalina 30+ cu Adela-Marisa
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Cum sa spun... cred ca cel mai bine ar fi fost sa ii pozez (am pus acumulatorii de la camera la incarcat ), linkuri nu e voie... sa incerc sa descriu, sa vedem daca se intelege ceva . So, sunt tot de bumbac, ca niste sosetute, dar au forme mai "elegante", spre "pantofiori".
Vreau si eu adiashutzi!!!!!!!!!!!


OK Denisa, inteleg, deci este intr-adevar vorba despre altceva. Eu oricum nu am inca nicio caciulita si nici paturici, asadar in wee stiu ce am de cumparat!

Adidasutii de la Nike sunt intr-o cutie impreuna cu o minge moale, si i-am luat de Mos Nicolae, ca sa aibe si bebe in ce sa primeasca jucarele si hainute Am sa le fac si eu o poza, sunt cat degetul meu mic , comici nevoie-mare! Cred ca mai gasesti daca vrei sa cumperi!

36+ cu

Mergi la inceput