PRIETENE FARA TITLU (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Deea tu n-ai terminat cu vanzarile? sa ne povestesti cum a fost!!
Cred ca vor adormi cam tarziu copii mei in seara asta ca au dormit mai mult la pranz, de fapt am avut un somn intarziat.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA pai baga cantecele atunci!
Rares cred ca e normal sa fie asa mai independent doar e baiat! Diana n-a fost asa timida ca Ioana,ea a fost bagareatza de mica.In schimb acum pe cum creste ... in primele 2-3 minute cand vine cineva la noi de exemplu,nici nu deschide gura!!!

MONI 14s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Hai ca te-am umplut de cantece

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Chiar asa Mersi mult .
Din pacate iar incep sa ma simt ca naiba Imediat ce se salveaza astea merg iar in pat.

MONI 14s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Nasol, imi pare rau. Te duci si te odihnesti. Poate iti face ghita un masaj ceva
Eu am plecat sa spal copii, las compu deschis sa tragi cantecele.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

In legatura cu inotul:
Ce forma are cifoza? ... "cocoasa". Ce stil invata toti "profesorii" de inot? ... crown. Ce rezulta? ... cifoza si mai mare!!!
Atat am avut de zis despre inot, stilul acesta, la copii nestiutori de acest sport.
Fiziterapie NU este = kinetoterapie
Recuperarea in apa se face numai de hidrokinetoterapeut si nu de fizioterapeut sau "profesori".

Raisa o sa faca ce sport vrea ea Moni, are inclinatii mari catre handbal, pt ca deocamdata atat a facut (a se citi jucat) si vazut o sa o ducem si pe stadion la atletism. Din start spun NU gimnasticii de performanta (pt ca nu are corp pt asa ceva). Osa isi aleaga singura ... poate nu vrea sa faca deloc ... FOARTE BINE pt ca in tara sportivii nu sunt vazuti deloc bine.

Da Moni exista in Felix kinetoterapeuti care se ocupa exclusiv de copii si nu este deloc plin, eu somam la greu. Exista hidro cam delasator acolo unde eram noi dar poti gasi tot in centrul mare si hidro interesati de meserie. Cauta-ma pe mess si o sa iti dau detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Ieri am fost la un restaurant chinezesc cu niste prieteni si sotul, cica de Valentine's day, o abureala, de fapt nu cred deloc in aceasta zi si ma enerveaza chestiile astea imprumutate.
Diana a facut ieri o febra usoara, nu stiu de la ce, azi-dimineatza mai avea un pic, i-am dat Panadol si luni o programez sa vedem ce-i cu febra asta, o fi rosu in gat, n-am putut sa ma uit.
Refuza laptele (ca ii vine sa vomite), dar a mancat totusi o felie de paine prajita cu unt si sunca.
Ursu, daca o da Moni la inot poate sa-i explice profesorului ce probleme are Diana si banuiesc ca n-o fi asa idiot ala s-o puna la exercitii care i-ar agrava starea.
De handbal ce sa zic, eu am facut vreo 3 ani, eram portar, dar lucram incalzirea la fel cu restul, plus exercitiile speciale de portar, niciodata nu m-am simtit mai bine..insa l-am intalnit pe actualul sotz si mi-a zburat handbalul din cap.. am renuntat foarte usor..aproape plangea antrenorul, eram foarte buna. Cu mine a castigat faza pe judet la juniori si cand sa mergem mai sus..a aparut marea dragoste..
Daniela, multe povestiri aveti, si ce daca ii plac cele cu zane, pai si mie imi plac, doar ca nu avem carti cu ele. Si Diana se fixeaza pe cate o poveste, apoi trece la alta cand se plictiseste.
Moni, sper ca te simti mai bine, am citit ca Diana a luat premiul intai, bravo ei! O sa ma uit la poze cand doarme fata, sper sa doarma ca la 7,30 mi-a dat desteptarea azi. Avea febra de aia..
Aici iar ninge, avem o masina alba, alba (oricum era ea argintie).

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau si de la mine pe ziua de azi!
Din pacate sunt la fel,azi noapte am dormit doar de la 4 la 7 . Nu am putut adormi nicicum de dureri de picioare si pana la urma am luat si un "nurofen raceala si gripa" ca norocul ca ibuprofenul e interzis special doar in ultmul trimestru de sarcina.Ca paracetamolul vad ca e apa de ploaie. Febra tot 37-38 am ,dar am frisoane pe la 36,5 -37,5 Tusesc destul de rar,gatul nu pot zice ca ma doare ... dar ba imi curge nasul,ba e infundat,ba stranut.Seamana clar a gripa,mai ales din cauza durerilor musculare.Si abia ma tin pe picioare.Daca ma pun in pat ma doare spatele de atata stat culcat.Nu pot nici sa citesc,abia tin cartea in mana ... Matinal m-am uitat la TV,din pat,ca nu mai stiam ce sa fac,noroc ca era un episod din Spitalul de urgenta,era serialul meu preferat ,nici nu stiam ca e iar la TV.
Nasol rau e sa fi bolnav,nu m-am mai simtit asa fara vlaga nici nu mai tin minte de cand Clar maine nu merg la birou,merg la doctorita sa vad ce si cum.Poate daca imi mai revin merg de marti la lucru,dar daca ma simt tot asa rau,o sa imi iau concediu medical macar trei zile.
URSULINA o sa te caut sigur,daca obtine mami bilet la Felix.De inot eu am invatat doar bras,parca asa ii zice,stilul ala in care esti cu mainile pe sub apa si nu stropesti
INGRID sper sa fie ceva trecator la Diana cu febra aia.

Diana mea e tot la mami,o sa o aducem acasa doar diseara,mai bine e asa.Ma duc sa mananc ceva,mi-am facut la repezeala niste supa de cartofi,ca m-am saturat de ceaiuri si paine prajita ...

MONI 14s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Salutare si de la noi pe ziua de azi.
Noi cam alandala cu sanatatea. Nu stiu ce sa mai cred ca sa mai zic asa ca atunci cand se vor scula le dau sa manance si fug la urgenta cu ei. Este dr nostru de garda. rares pare bine dar am invatat ca nu se stie niciodata asa ca il iau si pe el(oricum nu aveam cu cine sa-l las acasa) iar Ioana tuseste(asta n-ar fi chiar o problema ca parca s-a mai rarit tusea si acum in somn chiar n-a tusit deloc) si face febra, nu mare dar constanta de 4 zile si tot la 8 ore i-am dat panadol. Astea toate in conditiile in care pana acum 4 zile a luat augmentin. Asa ca mai bine sa vad eu ce si cum.
Ingrid vad ca si la voi a aparut putina febra. O fi poate de la statul la zapada. Pup fata si sa nu fie nimic grav. Din pacate copii astia racesc destul de usor.
Monica, ce sa zic, tu boieresti fata. ma gandeam acum ca eu nici macar o ora n-am stat fara Ioana cat am fost gravida si era ma mica decat diana acum. Deci alergam dupa ea, ma aplecam,ii faceam baie si toate cele. Din acest motiv am nascut si mai devreme cu 2 saptamani, mi s-a fisurat membrana in timp de fugeam dupa Ioana pe strada.
Ursulino, sa mor daca am vazut vreun inotator cocosat, dimpotriva toti arata al dracului de bine.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ingrid, hai ca m-ai facut curioasa...Tu de cati ani esti cu Genu??? Mie imi rezulta ca de tare multi ani daca l-ai cunoscut atunci cand jucai handbal la juniori.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput