***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007**(92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Lavini,
nastere usoara! sa ne arati poze cu bebita.
Sa stii ca Eva e un nume foarte frumos; eu daca as avea vreodata o fetita asa as vrea s-o cheme; bine, maica-mea si cand l-am nascut pe o s-a legat de nume, ca ce, numai nume de evreu am gasit(David), altul nu e mai era?

Mary_lou,
chiar ma intrebam ce mai faceti...am vazut pozele voastre; ce bine seamana Paty cu tine si are niste ochi asa patrunzatori.
Sa stii ca si eu i-am luat multe hainute de la Zara de 2-3 ani si abia ii mai vin; camasi nu prea am luat ca nu mi se par practice pentru dar pulovere, veste si pantaloni am luat foarte multe.
Bine ca-l dam la gradi ca altfel nu stiu cand sa le poarte pe toate.

Carmen_so,
welcome back!
ceva povesti cu zanele?

Diana,
sa stii ca am meditat la ce-ai scris si asta e ce simt si eu: pe de o parte vreau sa creasca si sa ma inteleg cu el, pe de alta parte, desi n-am ajuns nici macar la momentul gradi, o e foarte independent si nu sta deloc la dragalit; cand era bebe mic puteam sa-l iubesc cat vroiam , acum tre sa fug dupa el sa-i dau un pupic.
Cred ca fetitele sunt mai lipicoase.

una peste alta fetelor eu sunt varza, asa cum prevedeam de aseara, n-a dormit decat in brate la noi toata noaptea, fiindca are atatia muci incat se ineaca in ei, asa ca a trebuit sa-l tinem mai la verticala ca sa poata dormi; si am facut cu schimbul, cand eu, cand sotul desi il prefera pe tati fiindca e mai pufos si poate dormi mai bine la el in brate.
Am dormit si noi abia la 6 dimineata 2 ore si dupa ce a venit soacra-mea sa-l ia in primire pe am mai dormit 1 ora.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Sanatate capsuneilor bolnaviori!

Kid, multa sanatate! Daca ar fi fost ceva grav nu va lasa sa plecati din spital

Lavini, nastere usoara! Nasti cu cezariana? De ce zici ca e ultimul tren?

Ella, nici P nu e pupacios! Il mai apuca dragalitul, dar rar. Azi se facea ca se loveste la cap si venea la mine sa il pup pe frunte. In ultima vreme a devenit mai mamos si asta se vede si in dorinta lui de a fi dragalit, dar sa dragaleasca el... Doamne fereste!
Ieri intr-un magazin s-a aruncat o fetita spanioloaica pe el sa il pupe... el se si tragea, se mai si lasa

Mary Lou, nici Patrick al meu nu are rabdare sa ii spun povesti sau poezii. Cind incep sa citesc ia cartea si o pune la locul ei, sau daca i le spun, se apuca sa faca altceva. Iar el e rabdator si linistit in alte privinte. Ma gindesc ca nu i-o placea vocea mea.

La Cluj a nins 15 ore incontinuu... acum avem zapada dar si floscaiala la greu!



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Lavini, iti tin pumnii! Sa fie sanatoasa! Si Teodora Maria e frumos, imi place si mie Eva, dar nici sotul meu nu a fost de acord cu el . Or stii ei ce-or sti. Daca o sa mai fac o fetita, cred ca o sa-i pun Ema, indiferent de ce zice sotul. El e oricum setat pe baiat pe care va trebui neaparat sa-l cheme Ianis. Zilele trecute am rearanjat lucrusoarele Marei de cand era mica si ma intreba de ce pastrez atatea, ca doar noi o sa avem baiat. Si i-am raspusn ca multe dintre ele sunt unisex, dar in gandul meu ziceam "dar poate o sa fie fata" .
Carla, felicitari pt fetita!
Mai, imi faceti si mie pofta de bebe, desi la mine intervine ratiunea care-mi zice sa mai astept. Azi mi-au venit si mie musafirii intr-un fel mai ciudat decat de obicei si primul meu gand a fost "si daca sunt?"
Ioana, nici Mara nu are rabdare sa-i citesc, dar daca i-o spun pur si simplu ii place foarte mult. De vreo 2 saptamani ii zic capra cu tre iezi seara. De fapt, imi propusesem sa i-o spun doar o sapatamana. Si saptamana asta am inceput sa-i spun si Scufita rosie. Dar, dupa ce termin cu scufita, zice "paca, paca" (=capra), asa ca tre sa i- zic si pe-aia. A invatat cuvinte noi din poveste: capra (paca), lupul (upu), iezii (isii), mare (mae/male), mijlociu (mij#$^ciu literele de la mijloc le poceste intodeauna, dar ii ies inceputul si sfarsitul), mic (mic), cucuieti (cucucu).

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu in mijlocul drumului".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_74
Carmen_so,
welcome back!
ceva povesti cu zanele?


Ella, mamica de David (24.04.2007)
BOB

Zanele fac numai prostii, in tandem. Seara le las un pic singure in camera cat fug sa fac un dus, iar fetele dau film isi pun steluta tommy sa cante, n-au treaba. Maine-poimaine dau discoteca-n bloc.

Imi iau toate lucrurile, intr-o zi am prins-o pe a mare cu trusa de farduri, o inghesuia pe a mica si-i zicea: "Ana, hai sa te fardez; stai linistita si lasa-te in grija mea". Erau amandoua cu boturile pline de ruj si sclipeau de-ti luau ochii.

Nr 1 ajunge in locurile in care credem noi ca stau bine ascunse bunatatile interzise, se serveste si-i arunca si lu' nr 2 care sta de sase. Danseaza impreuna cu figuri (din care nr 2 reuseste doar caderea), ce sa mai, noroc ca iau mult magneziu.

Imi pare rau pentru Bob ca e racit, nu sta la aspirat mucii? ca ei se tot aduna...



Gravi, cum iti spuneam, eu iau magneziu seara...cu doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Sunt in Milano, chioara de somn, dar nu ma poci abtine () sa nu intru sa pun o duzina de majorete pt Lavini:
...fara numar !
Sa ai o nastere usoara si abea asteptam poze cu Teodora Maria (ff frumos numele).

Graviduta, fix la fel si io: am experimentat zilele trecute 'ceva mai ciudat' si la fel m-am gandit...daca.....dar nu e.

Fug la somn, ca sunt obosita!

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Lavini , nastere usoara!!!

Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Lavini,
asteptam vesti de la voi.

Ana,
ce faci doamna la Milano? shopping?

MIhamora,
nu ne-ai povestit nimic de Cancun.
Nu ne arati poze?

Carmen_so,
din ce povestesti,cred ca e tare distractiv la voi

Elteka,
pe unde ati disparut?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Buna dimineata!
Am intrat sa vad daca e vre-o veste despre Lavini, punem la treaba in continuare.

Ella - nu am intrat sa va povestesc de Cancun pentru ca era total diferit de ce se discuta si mi se parea ca nu pica bine
A fost o vacanta foarte frumoasa, totul a fost excelent, copilul a fost f incantat de apa si nisip, in prima zi s-a aruncat in piscina cu fata in jos, l-am cules repede si dupa ce si-a revenit tot acolo se ducea
Asa ca majoritatea timpului am stat pe plaja,era mai sigur pentru noi.
La gradinita de la hotel l-am lasat 1 ora doar si am mai fost cu el sa se joace cu jucariile de acolo, dar nu am rezistat sa il las mai mult, plus ca am preferat sa il tin in soare.
Majoritatea turistilor erau canadieni si americani si m-a uimit faptul ca majoritatea aveau 3 copii, carucioare duble peste tot
Am intalnit si romani stabiliti in America sau Canada, si ei aveau cate 3 copii.
Ma tot intrebam cu sotul, cum fac ei cand calatoresc, cum vin ei cu toti copiii in avion? noua ni se pare foarte dificil.
Am mai fost in Mexico City la Guadalupe, unde s-a aratat Fecioara Maria si pe Insula MUjeres unde am innotat cu delfinii, a fost super senzatia

Oho, cat am povestit...

SI aici poze din Cancun


Cum se simte Bob? Multa sanatate!

Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:




LAVINI NASTERE USOARA SI BB SANATOS


orice sfarsit reprezinta un nou frumos inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Miha,
super vacanta; apa turcoaz, nisip alb, soare; ce poti sa-ti doresti mai mult?
Tu arati fantastic de bine.
Cum a fost zborul? Dominic a fost ok sau a plans in avion?






Mergi la inceput