Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 92

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

hello !!!

ce liniste pe-aici ! multi

suntem din nou pe prima pagina !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencar spune:

Ce fac fetele? vad ca ete cam linite pe la voi, incer nu am mai intrat de mult pe forum din lipa timpului dar atunci cand o fac incerc a citec cat mai multe capitole ca a pot fii la curent cu noutatile. Depre mine ce a va pun aeara am fot la Tutu i eu am 32 de apt i bebe are 33 apt i 1 zii i cantarete 2125gr untem ok nu avem probleme de nici un fel i va dorec tuturor o arcina aa de frumoaa ca a mea fara greturi,fara dureri i a fiti active aa ca mine. Bebelinul meu dupa cum titi a venit natural dupa 5 ani de ateptari i rugaciuni a venit intr un moment in care nici nu viam deci fetelor totul ete poibil i Dumnezeu tie a programeze lucrurile aa cum vrea el i nu cum vrem noi. Exact ata vroiam a va pun ca exita minuni dar voi doar trebuie a credeti in ele. In ret va dorec tuturor a aveti parte de cele 2 liniute(aa cum am vazut i eu i eram aa de aiurita ca am zi ca am incurcat tetul de arcina cu cel de ovulatie)cat mai curand iar fetelor care trebuie a naca le dorec o natere uoaraaaaaaaa





+32VALENTIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

carmencar - multumim tare mult pentru incurajari, esti o draguta ! ce ai fetita sau baietel ? scuze, nu imi amintesc iti doresc sarcina la fel de usoara in continuare !


somnik usor tuturor !

Sarrah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Magditule, ai PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetele mele dragi. Ce mai faceti? Gata vine week-endul, sa fie un week-end plin de iubire, speranta si plin cu vesti bune.
carmencar, multumim de urari, asa este , tre sa credem in minuni si vor veni pt fiecare dintre noi. Ma bucur ca esti o mamica fericita si cu o sarcina usoara, ai grija de tine si sa ne tii la curent.
Sarah bine ai revenit draga mea Sper sa iti vine rushii cit mai repede, ca sa te pui iar pe treaba....sper din suflet sa ne dai in curind vestea cea buna. Cum a fost la ski?
Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata fete dragi,

Tamy, ti-am raspuns pe PM. Tin pumnii stransi sa vii cu vesti bune .
Sarrah, ma bucur ca ne-ai scris. Te asteptam mereu cu vesti si ne gandim la tine cand nu esti activa pe forum.
Carmencar, ce repede a trecut timpul. Mai ai un picutz si il vezi pe bebe Valentin . Ce bucurie...



Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bon dimine gogosici ...

sarrah bine ai revenit ..desi mi-ar fi placut sa te "cetesc" pe la alte topicuri ... burtoase

carmencar...vai ce a trecut vremea ..ce a crescut bbelinul .. poate mai intra si prietena ta bella77 pe topic sa povesteasca ce mai face ...aa..sa-ti traiasca bb valentin .. maine e ziua de nume ..

tamy.. vacanta faina ...io sper zanica ..sa ne anunti de II... sa fi si tu un caz fara speranta de burtica natural , asa ca machusica (chiar micuta ..cand ne mai faci o vizita ... macar si scurta ) dar cu ochisori la bulticuta

lali..hai cu vestiiiiii ... tot nud faci?.. ferice de sosulica ....

elly
.. tu .. ceva noutati .. oute proaspete ?

lilisor ... mi-am amintit de tine .. am vazut un film , in care de fiecare data cand un cuplu facea fufu suna telefonul .. si noi aveam un prieten care suna si ne prindea in "action"...si sosulica meu cand a vazut faza cu telefonul care suna, zice .. suna titi .. si uite asa mi-am amintit si de telefoanele "oportune" ale mamei tale..ce vremuri

rocsy.. hai afara din culcus cu II... nu mai sta pititta

Pamy_ggg.. asteptam de la tine vestea cea mare de dupa diphe

mada


despre mine .. nimik nou ..astept ..da..da.. il astept pe ciclu.. va vine sa credeti?...ma intrebati daca voi merge in continuare la dr albu .. ei bine nu , caci mi se pare scump ... la clinica monitorizarea e 4mil (indiferent de cate ori mergi) ..ceea ce mi se pare ... de mareee angajament ..asa ca .. pas
insa am reusit sa fac un pas inainte si sa ma programes la hsg (sau mai corect sa ma programez in vederea hsg).. in fine se misca ceva pe anul asta

fetele nementionate x2

wow ce poveste am facut ... promit sa ma stapanesc


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Buna fete dragi va miroase a WE? ca sunteti tare linistite

Sarah... ma bucur ca ne-ai dat vesti, sper ca te-ai relaxat bine si de acu' te apuci serios de treaba da?
Carmen... ce putin mai ai multumim de incurajari
Tamy...concediu placut, relax-relax e cuvantul de ordine
Anaconda... ma bucur ca bebitzu e bine, Doamne ajuta! pup burtika

WE placut !

poopici pentru fetele care stau ascunse si nu mai scriu

madutz

days...days....
asa de optimista sunt:
www.pregnancy-layouts.com/style-Binky-Catalina%20Maria.jpg" target="_blank">www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-Catalina Maria.jpg" target="_blank">

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellla77 spune:

Draga Giorgia iti multumesc din suflet ca ti-ai adus aminte de mine.Motivul ptr care nu am intrat a fost ca nu am noutati.Dupa inseminarea pe care am facut-o odata cu tine i-am refacut sotului spermograma in urma careia Matei ne-a programat la urologul din Istrael.Doctorul i-a dat sotului sa faca Puregon timp de 3 luni.In urma tratamentului dc Matei a fost foarte incintata de nr spermatozoizilor de mobilitate cit si de formele tipice,recomandindu-ne o inseminare neapatat.Drept urmare pe data de 1 februarie am facut una bucata inseminare.Momentan astept.Cam astea sunt singurele mele noutati.Tu ce alte noutati mai ai? Eu te-am urmarit din umbra si pe celelalte situri pe care tu mai apari.Pupici ptr tutunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

Buna fetele dragute.Vad ca Georgia,nu vrea sa ma lase ,ma scos din "barlog".
Vesti noi nu am ,inca.Eu am inceput diphe in iule iar pe 24 nov am avut primul cm la 75 de zile la la ultima inj.Eu atunci am tinut tot postul Craciunului si m-am apucat de treaba abia dupa.Asa ca pana acum avut 2 luni practic in care am incercat sa iasa un bb.Inca nu e dar eu astept cumintica cand o vrea el sa vina.Deocamdata am luata pauza de inseminari ,monitorizari etc.Mi-a prins bn perioada de diphe ca m-am linistit ,am devenit mai rabdatoare.
Pup toate fetele din vechea "garda" cat si pe cele noi

pamy

Mergi la inceput