AZOOSPERMIE-cap 28

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Copilutzu felicitari pt outze. Cred ca ai vrut sa zici ca ti-au recolatat 14 ovocite nu foliculi. Poate o sa ai ce sa pui si la congelat pt un fratior/fratioara. Tin pumnii sa mearga in continuare bine.
Bytzi s-a mai vb pe aci ca cica l-arginina nu e buna pe per stimularii asa ca ar fi bine sa o iei la vreo 3-4 zile dupa IA .
April asa rau ai racit de stai in pat? Cum ai reusit? Pup fata racituta.
Pisix tu in ce faza esti??
Dearbambi dar tu?
Amzulici, sa-ti traisca printisorul!! Asteptam povestea sosirii lui Luca Alexandru pe lume.

Fetelor votati si in runda 2 pe ROBLOGFEST blogul SOS infertilitatea, e imp sa fim auzite. Instructiuni de votare la sub deschis special pt asta.

AurelCris LA MULTI ANI pt Biencutza. Sa-ti traiasca si sa te bucute cu realizarile ei, deja e premianta la concursul foto . L-a vazut pe ginerica?
Fetele care nu au votat-o le rog sa o voteze . Instructiuni: dati click pe ratustele de sus unde scrie Clipe de viata , concurs foto. Va duceti pe pag 5 unde o gasiti pe Biencutza cu pezele au1.jpg si au2.jpg Un cadou de ziua ei , cate un vot



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Miki, eu am votat peste tot, si pe blog si la pozica, nu de alta, dar m-am topit toata dupa frumusetea aia mica!

still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Mickishor ai dreptate ... nici nu mi-am dat seama ce am scris ...
Eram in "viteza"...
Sar'naaa!!
Am sunt azi la dr. Cocei sa intreb de cati "cojocarei" avem si mi-a spus ca s-au fertilizat 11 .
Am ramas cu durere de ovar drept... si cel mai mult ma doare cand fac pipilica... iau Nospa si supozitoare uscosin.
Sper sa imi treaca pana la embriotransfer..


PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fireyes nu-i asa ca e o papusica? Iti vine as o iei acasa
Copilutz felicitari pt cojocarei. Papa mult albus de ou sa nu fi facut o usoara hiperstimulare. Dar dc ai facut sa stii ca ai sanse mai mari sa se prinda bebicii, parca te vad cu gemenei . Mai , dar de endometru cand intrebi dc e vascularizat?
Pisix, Dearbambie voi nu dai raportul??
April luai raceala de la tine, ma racaie rau in gat.



Important!!!! Tb sa fim auzite!!!! Mai sunt 6 zile!!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si microblogingul Infertilitate aici pe butoanele de la cele 2 sectiuni. Pt a vota tb sa va creati un cont aici Multumesc!

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Woooooooooooowwwwwwwwwwww, COPILUTZULE, ce productie frumoasa de Cojocarei !Doamne ajuta in continuare!


Mikishorule, vezi ca nu-i de gluma, asa eram eu acum o saptamana. Doar in gat ma durea. Iar de luni bolesc bine de tot. Ia-o din pripa si trateaz-o cum stii tu mai bine, ca poate cedeaza inainte sa ajunga in faza in care e la mine (si la mine e nashpa, adica sed cu laptopu in brate in varful patului, ma dor si firele de par din cap )




"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Aurel_Cris: cu intarziere,urez si eu La Multi Ani Biancai, sa fie sanatoasa,sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii.

Copilutzu: bravo,stai excelent,Doamne-ajuta mai departe sa iasa multi embrioni si sa ne spui ca esti gravidutza cu gemenei!!!

Mikishor: ai grija cu raceala..la noi in oras a trecut perioada de viroza..eu am avut acum vreo luna jumate.

Pisix: cum mai esti? Bafta multa,multa!

Fireyes,April,Andra, restul fetelor: va si mult noroc in tot ce faceti!

Gata,bebelul meu a ramas .Am fost ieri la o eco la mine in oras( ca ma visase rau o colega acum o saptamana si ma ingrijorasem) si totul e in regula iar sexul e feminin. Asa ca,deja nu mai am dubii.

Nusy 23+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

copilutzu superrrr tareeee!!! asteptam in continuare evolutia "cojocareiilor "



bytzi....in curind mamica, cu ajutorul lui dumnezeu


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

astazi este ziua lui iuca ,vreau sa-i urez un sincer La multi ani!

multa sanatate, sa aduci pe lume bebelusii mult doriti sanatosi si sa te bucuri toata viata de ei,multe bucurii si fericire



bytzi....in curind mamica, cu ajutorul lui dumnezeu


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Nusy, April mi-a mai trecut gatul , am papat aseara mamaliguta fierbinte si cred ca l-am reparat.
Nusy deci e fetita, o sa ai o Cristiana. Ma bucur pt tine
Iuca LA MULTI ANI!!!



Nu ai mai trecut pe aici sa-ti vedem burtica. Cat mai ai pana nasti??

Fetelor
nu uitati sa votati si in runda 2 pe ROBLOGFEST, mai sunt 5 zile.



Important!!!! Tb sa fim auzite!!!! Mai sunt 5 zile!!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si twitter-ul Infertilitate aici pe butoanele de la cele 2 sectiuni. Pt a vota tb sa va creati un cont aici (butoanele de votare se vad dc esti logat)Multumesc!


www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

buna ziua,
Am aproximativ aceiasi problema ca si voi : la prima spermograma(acum aprox 2 ani)sotul meu a fost diagnosticat cu azoospermie la ultima (acum un an)a fost diagnosticat cu oligoastenoteratospermie (100.000,mobilitate 0, fara forme tipice).Si-a facut analizele hormonale care au iesit ok , a facut teste genetice care la fel au iesit ok .Am fost la dr Anca Moisa si in prezent urmeaza un tratament cu Spermotrend. As dori sa stiu daca a mai facut cineva acest tratament si daca s-au obtinut rezultate ?

Mergi la inceput