Gravidute si mamici de Timisoara (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

sotul meu a decolatazi la 13.40 spre Londra... daca tot e vineri 13 .. a plecat cu intarziere de 40 minute.noi nu am mai mers la aeroport ca era ora de nani si probabil ar fi fost crnut cu cei 2 pitici prin aeroport .
Am ramas acasa cu Raul urland din strafundul plamanilor... Cecilia ...plangea si ea... si eu ce sa fac ...am devenit si eu solidara cu ei ...
Sper sa fie bine ...si sa merite despartirea asta temporara

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

sotul meu a decolatazi la 13.40 spre Londra... daca tot e vineri 13 .. a plecat cu intarziere de 40 minute.noi nu am mai mers la aeroport ca era ora de nani si probabil ar fi fost crnut cu cei 2 pitici prin aeroport .
Am ramas acasa cu Raul urland din strafundul plamanilor... Cecilia ...plangea si ea... si eu ce sa fac ...am devenit si eu solidara cu ei ...
Sper sa fie bine ...si sa merite despartirea asta temporara

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici


offf, ank!!!!!:)
lasa ca trece repede timpul si va vedeti curand. sa nu mai plangi

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Neata!

Cristina sa-ti traiasca viitoarea finutza...Ce super ca o sa fi nasica!

Ale nu cred ca ajungem azi ca Eli e cu Nurofen...tot face febra...cred/sper ca de la dinti...n-am chef de viroze!

Fancy ma bucur ca ii place Iuliei papaya...fetele dau si ananas copt copiilor...Eli il papa crud...desi de la 9 luni se papa crud...dar mai avem cateva zile doar...

Damiana tinem pumnii sa veniti cu bine pe lume! Abia astept poze si cu minunea voastra!

Maine pleaca husband la Szeget...ii fac o lista cu ce sa ia...au astia niste borcanele faine cu prune, mar cu zmeura, mar cu piersica, pere cu gutui...si la un pret super...Fancy au si razatoare din aia ptr mar la Cora...daca vrei ii zic sa-ti ia.

Va pupacim!

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!


Miha, am incercat si eu ananas, suc...asa crud:), n-am stiut ca doar dupa 9 luni e voie...nu i-a placut deloc la iulia. il desfac si il coc in cuptor sau cum?
sanatate la eli...si sper sa fie de la dintisori:)

mi-am luat razatoare de la Real dar mesri

Paula, pur si simplu superb bebe

pe toata lumea

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

Ceau fetele va mai amintiti de mine???..sunt cea cu burtica si cea la care bebe nu voia sa iasa,,pana la urma am provocat nasterea si am nascut o minune de fetita 3.100 in data de 22 ianuarie..acum vin si eu cu o intrebare:
deoarece nu mai alaptez ca lapticul ear slab..am trecut pe formula..bebe il suporta binisor papam si mancam..dar sunt putin in dilema cu ceiutul..pana mai ieri ii dadeam baby drynk cam 2 pliculete la 160ml si ne ajungea toata ziuamai siv ramanea..astzi cineva mi-a spus ca babydrynk nu este un inlocuitor de ceai ci mai mult un tratament pt colici..si sa nu ii mai dau asa..am facut babycalm si i-am dat asta dar m-i se pare ca are niste crampe de cand i lam dat se tot inchirceste...voi stiti ceva despre asta???chiar nu ii pot da copilului babydrynk pe post de ceai????
AAaaa era sa uit inca ceva?? ce stiti de dr Boia..vrem sa meregem la o eco mai tarziu deaorece am facut la nastere un cefalhematon..s-a retras dar totusi pt linistea noastra vrem o eco
va rog daca stitiu cevba despre ceaiul lui bebe si voi cum faceti sau atia facut sa imi raspundeti

mamica de Alecsandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Ttenzika felicitari pe bebelus sa creasca mare si frumos.Despre Baby Drink eu zic ca poti sa il dai pe post de ceai ,eu i-am dat ca pe ceai facut mai slab adica la o cana de 200 ml ii puneam un plic de ceai.dar eu am folosit Infant DrinkPt colici iti recomand si Espumisanul face minuni.
Noi suntem bine papam ,crestem si ne chinuim cu dintisorii.La noi ninge de miercuri noaptea fara oprire ,eu as fi vrut sa vin miine in Timisoara dar pe vremea asta nu ma incumet.
Pup pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ttenzika

Ceau fetele va mai amintiti de mine???..sunt cea cu burtica si cea la care bebe nu voia sa iasa,,pana la urma am provocat nasterea si am nascut o minune de fetita 3.100 in data de 22 ianuarie..acum vin si eu cu o intrebare:
deoarece nu mai alaptez ca lapticul ear slab..am trecut pe formula..bebe il suporta binisor papam si mancam..dar sunt putin in dilema cu ceiutul..pana mai ieri ii dadeam baby drynk cam 2 pliculete la 160ml si ne ajungea toata ziuamai siv ramanea..astzi cineva mi-a spus ca babydrynk nu este un inlocuitor de ceai ci mai mult un tratament pt colici..si sa nu ii mai dau asa..am facut babycalm si i-am dat asta dar m-i se pare ca are niste crampe de cand i lam dat se tot inchirceste...voi stiti ceva despre asta???chiar nu ii pot da copilului babydrynk pe post de ceai????
AAaaa era sa uit inca ceva?? ce stiti de dr Boia..vrem sa meregem la o eco mai tarziu deaorece am facut la nastere un cefalhematon..s-a retras dar totusi pt linistea noastra vrem o eco
va rog daca stitiu cevba despre ceaiul lui bebe si voi cum faceti sau atia facut sa imi raspundeti

mamica de Alecsandra


felicitari:):)

eu ii dau la iulia si a cum baby drink zilnic si are 6.5 luni, ii place la nebunie ceaiul...il fac mai slab, la 120 ml/1 pliculet; eu i-l fac proaspat.....


Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

Ceau fetele ,n-am mai scris de ceva vreme si sunt datoare cu niste raspunsuri:

BEBEMAITRA iti multumesc pt urari ,sper ca-i scapat de sesiune .
BPAULA felicitari pt bebe ,sa-ti traiasca si sa va bucurati de el .
CRISTINA ti-am scris pe PM despre tratamentul dat de Jurj.
TTENZIKA si eu am folosit la Victor Baby drink ,la inceput cind avea colici dizolvam 1 plic la 70ml apa ,tot atunci am vrut sa-i dau de la Humana dar n-a acceptat pt ca nu era dulce .Cind am scapat de colici am inceput sa cresc cantitatea de apa /plic ajungind pe la 6 luni la 200ml/plic si am inceput sa-i dau si apa ,pe la 7 luni n-a mai vrut baby drink decit apa ,am incercat iarasi cu Humana si surpriza acum il vrea ;intr-o zi bea ~150ml ceai si 200ml apa,ma declar multumita ,nu credeam ca voi scapa de baby drink asa mult i-a placut.

iar acum o intrebare :

MIHASER de la care supermarket din Szeged ai luat borcanasele cu fructe ?(sunt interesante combinatiile si as vrea sa cumpar si eu )

Elatim si Victor 13.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

sotul meu a decolatazi la 13.40 spre Londra... daca tot e vineri 13 .. a plecat cu intarziere de 40 minute.noi nu am mai mers la aeroport ca era ora de nani si probabil ar fi fost crnut cu cei 2 pitici prin aeroport .
Am ramas acasa cu Raul urland din strafundul plamanilor... Cecilia ...plangea si ea... si eu ce sa fac ...am devenit si eu solidara cu ei ...
Sper sa fie bine ...si sa merite despartirea asta temporara

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici


Lasa Ank ca o sa fie bine!!!!!!!

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Neata!

Cristina sa-ti traiasca viitoarea finutza...Ce super ca o sa fi nasica!

Ale nu cred ca ajungem azi ca Eli e cu Nurofen...tot face febra...cred/sper ca de la dinti...n-am chef de viroze!



Multumesc !!!

Sanatate multa la Eli. Sa stii ca si Bea e disperata cu dintii si toata ziua urla si asta noapte a dormit tare rau. In rest nu are alt simptom si de aia cred ca e de la dinti. Pupici



Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui elatim
[CRISTINA ti-am scris pe PM despre tratamentul dat de Jurj.


Ti=am raspuns!!! nu ai primit???

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput