Strumfi de iul-aug 2007 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

offtopic personal, ma lasa minte si pentru inceput prin intermediul maselei de minte care ma doare de joi din ce in ce mai tare. Azi sunt asa de nervoasa incat zau ca o scot daca imi zice dentista mea draguta ca trebuie! Curaj gaina ca te tai!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

mychy incearca cu manatarci! Glumesc dar mi se par ok ciupercile alea vii albe de la billa sau alte supermarketuri. Alea din conserva mi se par mai fade! Cu toate astea, eu inca nu le-am dat copiilor ciumperci, nu am o explicatie rationala pentru acest fapt!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

oooooo, ce-mi vazura ochii? vesti bune !!!!

Felicitari, Milena!

noi suntem relativ bine, copiii sunt mai bine, parca si sotul desi nu a prea dormit azi-noapte, a avut febra si dureri de cap
azi am chemat medicul de familie si a zis ca e evolutie normala dar daca apare febra mare, dureri de cap si sensibilitate la lumina sa-l anuntam, sa nu faca vreo complicatie
Mara sta bine cu bubitele, mi-a adus o prietena o crema preparata la farmacie, a folosit-o si ea la fetita ei

multumesc pentru incurajari


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

manatarci ,ai????????jadi, ma tot gandeam ce e cu tine.....pana cand ai ajuns la maseaua de minte! deci de acolo ti se trage........tot ca offtopic, daca e cariata si zice sa o scoti, scoate-o, ca astea dor ca naiba, stiu eu ce zic. am avut o problema cu una si durerea mai ca impingea la tendinte suicidale. nici cand am nascut nu m-a durut asa!

***********************
"Nu furati! Guvernul uraste competitzia!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Sunt pe fuga dar trebuie sa zic:
Milena, felicitari!!!
(si pe noi ne-a cam luat prin surprindere, vad ca asa face noua generatie).

Ciuperci i-am dat congelate, oua de prepelita nu si nici nu ma bate gandul.

Carla, s.21 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Felicitari Milena.sa aveti un bb sanatos si cumintel.
Jadi mai e MamiCamelia de trecut in listuta de gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

milly,felicitari,bebe sanatos.

acum cateva zile am facut si eu pui cu ciuperci si smantana,am folosit ciuperci din conserva ca n-aveam proaspete,dar iau din cele care se gasesc in supermarket.

am facut pateu in casa,din pacate am uitat sa las ficatei in lapte toata noaptea si desi i-am fiert in lapte sunt amari,dar chiar e gustos.maine fac niste mancare de ardei capia,acum am mazare.

trebuie sa culc cupilul si inapoi la conturi.

zi buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

musso, cum faci pateu de casa, por favor??????mie imi place dar nu i-as da din comert!

***********************
"Nu furati! Guvernul uraste competitzia!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Felicitari, Milena! Sarcina usoara, si bebe sanatos..
Nici eu nu i-am dat ciuperci si parca nu i-as da curand....nici oua de prepelita..
Jadi, daca e sa o scoti, acuma e momentul.... Iar despre ce ti-a zis Vlad, in primul moment mi-a fost mila de el , ca mi-l inchipuiam cum incerca dupa aia sa iti intre in voie...apoi, m-am gandit la tine, ce ai simtit, si la mine ce as simti...offf..

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

mychy,pentru asta fac si eu,ca am luat pateu de gasca si avea 20%porc si 5%gasca...ficatel de pui,de seara lasat in lapte,fiert tot in lapte,galbenus de ou,pentru juma de casoleta am pus doua galbenusuri si cam un sfert de pachet unt,chiar mai putin,sare...daca nu e prea moale,desi la mine a iesit consistenta buna,mai pune niste ulei de masline,cu lingurita.

Mergi la inceput