*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (207)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

luny LA MULTI ANI MULTA SANATATE SI FERICIRE...[PUP]
mamici multumesc ca sunteti alaturi de noi...sa ne ajute D0zeu si sa ne fereasca de asemenea nenorociri...
ariel -off doamne ...era bine sa se fi putut face ceva si in cazul nepotelului meu...dar problema a fost traheea..pt ca nu se poate face nimic...transplant nimic...off ...tocmai acum am vorbit cu cumnata mea...incearca sa uite ,sa mearga mai departe...cu gandul ca peste 6 luni sa mai incerce o data sa faca unu mic...off viata asta ...ce grea e...trebuie sa mergem mai departe ...sa ne rugam la D-zeu sa fie bine...
este o persoana f buna,sufletista ...pot sa zic ca imi este ca o sora si nu inteleg de ce i se intampla asemena nenorociri...off va las ...nu va mai impui capul cu problema mea...sper sa-mi revin cat mai repede...sa pot ciripi alaturi de voi...
va doresc o zi frumoasa plina de veselie...

rami26 cu bebic mic si iubit ... Andrei


http://good-times.webshots.com/album/563321687QrDJKj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

VA MULTUMESC MULT PENTRU URARI, VA IUBESC SI VA PUP PE TOATE!!!
Luati de serviti cu incredere, curele lasati-le de-o parte, ca e timp!!



scuzati absenta sarbatoritei, dar iesim la plimbare dupa ce alimentez Mufa de pranz, revin pe seara la un paharel de vorba!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Gata week-end-ul. Iar a avut Briana o petrecere, am stat si noi pe langa ea, ne-am certat cu patronul de la locul de joaca, eu mai ales, dar si sotul dadea din cap a da . Fetele care faceau animatie dupa ce s-au jucat cu copiii pe acolo, cu mingi, baloane... au pus pizza la copii cu manutzele goale. Eu vad si ii spun patronului frumos ca ar fi bine sa foloseasca manusi de unica folosinta.. El, ca ce doamna ca doar s-au sters cu servetele umede si mi le arata. Doar nu vreti sa se duca cu copiii incolonati la baie sa se spele??!!!(ca era in Mall). Eu intorc spatele nervoasa si zis, era doar o sugestie, daca vreti sa tineti cont. Dupa 5 minute vine la mine cu 2 perechi de manusi si mi le arata. Vedeti am tinut cont de parea dvs. am cumparat manusi... ok... Vine tortul, se arunca cu confeti...tortul plin de bucatele de hartie colorate. Cine sa le scoata din frisca decat domnisoara de la animatie cu unghiile rosii de 3 cm, fara manusi. Am luat-o razna oare??? Nu sunt genul care spala suzeta copilului dupa ce se atinge de o jucarie, dar parca sa manance fiica-mea de pe mainile domnisoarei care poate fusese la baie si nu stiu cat de bine s-a spalat, dar s-a sters cu servetel umed???!!!

Am fost la film, acelasi ca saptamana trectua, High school musical 3 ca e fiica-mea in transa decat ori aude de filmul asta....mi-au cerut carnetul de student sa imi dea reducere, m-am simtit foarte bine la cei treijdeani trecuti ai mei...sotul zice ca am avut noroc ca nu a venit cu mine ca ii cerea talonul de pensie ...
Am facut tiramisu ca azi e ziua nepotului, face 19 ani si are harmalaie de invitati. Briana i-a facut o felicitare siropoasa si si-a spart pusculitza ca sa ii dea 19 lei (19 lei-19 ani, asa s-a ganditi ea). A plans nepotul (un munte de baietel de 100 kile) impresioant de gestul verisoarei.

Si, surpriza saptamanii, vorbeste si copilul meu, imi zice ba-bo , deocamdata ne multumim cu atat. Nu vrea in carut, nu vrea in scaunul de masina, nu vrea in leagan, nu vrea la tati, nu vrea la Bica...doar in carca lui mami , care are lordoza, scolioza, gatul stramb din fabricatie (asa a zis neurologul) si ma doare si un genunchi mai nou.
Numai tampenii am aberat, dar azi am limbarita.
Si am uitat , cine era la 8 dimineata la Hipermarket la Dedeman sa ia perdele??!!, eu...mi-am luat perdelele si draperii pt dormitor...care dormitor nu are nici sapa macar turnata...dar bine ca eu am perdele.


Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

nu pot sa cred ca de aproape 3 ore nu scrie nici o randunica.....sau nu mi se incarca mie pagina

Zoze si pentru sufletelul blond
IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bravo BA-BO! Cine te poate intelege mai bine ca mine Iar Briana cu cei 19 lei a fost mortala
Zoze unde e maica zapada de 1 metru ca vreau si eu zapada in week-end si la Bucuresti astia au innebunit , au dat drumul la "primavara"
Noi am fost la plimbari zilele astea (in parc) si am fost in vizita la prietenii cu care vom pleca la schi si care au un baietel de 1 an...au fost mortali astia doi prichindei, s-au invartit unul pe langa celalalt vreo ora ca doi cocosi pana sa se imprietenesca...Vladut timid, ca nu era la el acasa, celalalt mandru foc pe picioarele lui (stabil bine) se invartea tantos printre jucariile personale...primul contact a fost intre mana baietelului si parul lui Vladut , zgaltait bine sa "cada pere" Apoi s-au imprietenit si s-au jucat frumos amandoi cu butonul de la TV :unul il inchidea, altul il deschidea spre disperarea gazdelor Noi am depanat vise...ce-o sa facem, cum o sa facem...hehe, se apropie vacanta
Am fost si la restaurant pentru ca a venit o prietena draga de pe meleaguri straine si indepartate ...am umflat burta si am depanat povesti si cu ea ...azi vine in vizita, deci mult cu voi nu pot sa stau ca am treaba cu "bucatarasul"
In rest, intreaga familie e intr-o armonie nesperata din cauza unui serial vestit care ne reuneste in jurul TV-ului pe toti 3 de cate ori doarme Vladutz...si cum are 5 sezoane, o sa cam lipsesc Bine, ca sa recunosc totul, aseara ne-am unit si in jurul unui munte de clatite cu dulceata
Cu Vladutz treburile stau asa...petele de la lapte au disparut complet si repede, greva foamei s-a terminat cam dupa 3 zile...face ce face si dupa ce face se aplauda singur , afara tot nu-i fericit ...uraste carutul ...a cazut in nas pentru ca nu mai mersese in ghete, acum pare sa se fi rezolvat problema ....cam asta!
Va pup si sa stiti ca de citit citesc, nu sunteti chiar de capul vostru asa


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Nu trebuie mai ales sa intelegem,/trebuie mai ales sa fim;/dar mai ales trebuie sa fi fost/intr-adevar mai ales sa fi fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Si noi pe aici, avem rubeola. Am fost sambata la pol si am aflat ce era cu eruptia. Bine ca n-am mers joi la gineco asa cum doream, ca faceam alta nenorocire, ca luam si pe bb sa-l vada dna dr. ASA ca sunt consemnata cu rubeolatul la domiciliu pana joi, fara baie, cu regim in continuare, dar mancare usoara a zis dr. In rest analizele OK, kk OK, pofta de mancare so-so, nimic impresionant, dar nici de depresie.
Multumim pt retete, le incepem de luni ca acum nu avem voie sa schimbam nimic, sa vedem ce se prinde de mofturici.
Naty, eu carne ii dau lui bb,pui, peste, vita, ii dau si ou, dar probabil nu suficient si asa a aparut anemia. El nu mananca f. mult si nici compozitia nu o pot schimba sa-i dau mai multa carne, ca nu mai inghite nimic, asa ca mai fur si eu idei ca sa-l ajut. Ca idee, voi ce fel de carne de vita dati copiilor, ca mie mi se pare toata ca are gust de hartie...
Am admirat pe Matei ce-l plimbaret, e tare scump, perdele si papa bun, se stie dela cine, aranjamente minunate si ce-am mai prins cand ne-a lasat net-ul ca la noi in w-end e jale.
Am poftit si la meniul lui Sovi, la matusa mea chestia aia cu peste si cartofi se cheama 'scordolea'- mie imi place cum suna, zici ca e un dans nu mancare...
Bubu, zi si mie ce masina de paine ai, ca vreau sa-mi iau dim prima de 8 Martie de la munca :masina de paine si masina de tocat, asa ca sunt in cautari, asteptam sugestii.Vreau si eu blat de pizza la masina minune!
Asta e tot ce mi-am amintit ca am salvat un mesaj mai coerent in draft si n-am reusit sa-l mai gasesc, neuroni obositi, ce sa fac?!
LMA si petrecere frumoasa pt Luny si toti fericitii care sarbatoresc azi ceva.
Numai bine si feriti-va ca ne-a zis dna dr ca umbla rubeola si varicela prin oras, sa feriti puii mici ca nu sunt vaccnati inca si patiti ca noi.

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca 02.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Luny, am mancat , am papat, am baut, saru'mana, sa ne fie de bine! Distractie frumoasa azi, sa fii rasfatata!

Tonic, masina mea e Moulinex OW 5000.
Of...aveti grija de voi, imi pare rau ca aveti rubeola...si eu stau cu morcovul rau...v-am zis de cumnatica mea ca are varicela . Eu n-am avut cand am fost mica...doar rubeola si oreion, mi-a zis mama azi

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

LA MULTI ANI LUNY!!! sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de baietii tai nazdravani!! si tot ce iti doresti tu!



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

tonic, imi pare rau si mie de rubeola... sa treaca mai repede. nu e o boala grea, dar e sacaitoare. alexutza a avut la 5 luni, a trecut usor peste ea. eu am facut la 28 de ani si am avut febra mare.

oana, varicela??? sa nu aud!!! am un morcov cu tot cu frunze. cumnata mea abia si-a scuturat cojitele, nepotul meu e in plina eruptie...mi-e teama ca inainte cu 1 seara sa-i apara ei, a fost in contact cu teo, ieri a fost iar pe la mama...cu toate ca ea nu cred ca mai e contagioasa, dar sper sa nu fi fost pe post de vehicul...uffff. sper sa nu se lipeasca de teo. alex a avut si asta, la 1 an. ea le culegea, cuminte, de la cabinetul pediatrei, de la alti copii....buuuuuuna fata!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Who cares what the question is? Chocolate is the answer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Tonic, sanatate puiului. Morala e sa nu expunem copiii aiurea in perioade din astea si mai ales sa nu-i purtam prin spitale sau policlinici fara rost.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput