Rugaciune ortodoxa pt.a dobandi prunci (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

raluca30 - esti pe listuta! Bine ai venit! Te asteptam sa ne povestesti despre tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Intru si eu sa va imbratisez pe toate cu drag.
Maine la 15 voi avea punctia!! Doamne Ajuta-ma!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

cami nastere cat mai usoara. asteptam cu nerabdare....

maria, Doamne ajuta maine!.

anadomnica multumim de capitol nou. pana acum am avut ceva burtici noi, acum insa o sa avem si un bebic nou-nascut. uraaa....
Doamne ajuta!

eu raportez Z4, dar nu e cum trebuie. e ca un mucus rosu spre negru si nu patez tampoanele. gasesc pe hartie cand merg la baie. am inceput sa fac si polidinul, dar... sunt cam ingrijorata.



asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!

finutul radu andrei si finuta maria angela
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Buna fetele!

Suntem la munte...nu ne invidiati pentru ca e totul cenusiu, plin de noroi si o umezeala de ne intra in oase.Suntem la Predeal.Nu e zapada, dar...suntem cu totii si asta conteaza cel mai mult.

Am si eu o mare dilema sufleteasca fetelor si va rog frumos sa ma luminati si pe mine...deci: eu am ales calea rugaciunii pentru inca un copilas.Bun.Nicolas s-a prins foarte repede, cu 5 ani in urma. Analizele mele hormonale au iesit bune.DAR...imi este frica sa fac salpingografia, iar sotul meu moare de rusine sa faca spermograma.

Oare e normal sa cer lui Dumnezeu sa imi dea un pui...dar sa nu facem cele care depind de noi ca oameni, ca sa fie bine???

Sunt tare derutata...


Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

anadomnica, multumim pentru capitolul nou, care poate o sa aduca si mai multe burtici.
Jesika iti multumesc ca te gandesti la mine. Nu am mai facut nimic deoarece dr. m-a programat joi. Nu am mai avut nici un fel de dureri. Sangerarile au durat cam cat un ciclu normal 3-4 zile.
Pogonici, eu ma mai gandesc la ceva sa nu cumva sa fie apendicita. Si asta iti da dureri prin spate si picior. Vezi si tu si ai grija de tine.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Raluca, bine ai venit

Theiuta ,ce-i asta :''imi este frica sa fac salpingografia, iar sotul meu moare de rusine sa faca spermograma.''
Sinteti oamneni in toata firea sau ce?
Noi le-am facut pe amandoua. Omu' meu nu a facut nazuri deloc. Nici cind i-am propus prima spermograma - ca mie nu mi-au zis medicii ce am de facut.Am aflat doar cind ma plimbam prin Giuli pt. HSG si instilatii.
Deci la treaba cu voi !






1+1=3 sau 4, de ce nu?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Un sfat foarte bun: spermograma sa o faca numai la dr.Mioara Matei- CFR 2 si Sabyc.
Dar despre asta mai vb pe PM.



1+1=3 sau 4, de ce nu?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Happymum, daca e asa cum spui, se aseamana cu ce am avut eu timp de 10 zile, dupa care m-au pocnit si pe mine uratii. Eu am vorbit cu doctorita si mi-a zis ca e dereglare si ca sangerarea respectiva nu era menstruatie. Si asa a si fost pana la urma. Primele zile au fost doar pete razlete si nu foloseam decat absorbante zilnice.
Ce sa mai facem...

Another day goes by

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Theiuta

Indraznesc sa-ti raspund chiar daca nu scriu prea des insa va indrgagesc mult si va admir pe toate pentru rugaciune, stradanie si ajutor pe care vi-l daruiti din inima.

Eu cred ca trebuie sa-l intrebi la rugaciune chiar pe Domnul si El iti va raspunde cumva - prin oameni sau cm va gasi El de cuviinta, tu doar sa te asezi la rugaciune si sa-i spui toata durerea ta si sa-L rogi sa vina El si sa te lamureasca cum trebuie sa faci.

Fetelor, eu am o prietena buna care are doar o fetita si tare mult isi doreau inca un copilas. Au incercat felurite metode - cu toate ca fetita o facusera fara nici o problema. S-a dovedit ca prietena mea sufera de o boala, destul de grava, iar cand au aflat de boala au spus "slava Domnului ca nu sunt insarcinata". Domnul a stiut ca nu era timpul pentru un copilas chiar daca parintii voiau neaparat.

Cred ca e foarte important sa spunem "Faca-se voia Ta Doamne" si sa ne lasam in voia Lui. Azi am citit un paragraf din "Cararea Imparatiei" a parintelui Arsenie Boca:
"#350;i īntoarce-te cu inim#259; bun#259; c#259;tre Dumnezeu, orice gānduri rele ai avea, p#259;lmuindu-#355;i mintea, c#259;ci vede Tat#259;l osteneala fiului #351;i nicidecum nu-1 las#259;!"

Doamne AJuta!
Domnul sa va binecuvinteze pe toate si sa va daruiasca tot ce va e de folos!
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

N-a iesit bine...
Mai incerc o data:

"Si intoarce-te cu inima buna catre Dumnezeu, orice ganduri rele ai avea, palmuindu-ti mintea, caci vede Tatal osteneala fiului si nicidecum nu-l lasa"

Mergi la inceput