Ceaiurile si sarcina

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare fetelor!
bea cineva ceai de rooibus (ceai rosu) in sarcina?
eu una evit ceaiurile acum, nu sunt studii insa sunt argumente pro si contra cu ceaiurile astea..asadar mai bine le evit..insa am citit ca rooibus este f bun si pt copii mici baut seara inainte de culcare pt ca ar calma..ma gandesc oare in sarcina o f indicat?
oricum am zis ca nu beau de nici un fel primele 3 luni ca nu mor, dupa care o sa incep asa usor..cu asta spre ex daca nu ii gasesc vreo chichita intre timp:))


6+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionI, 1 Magne B, 1 Acid folic, 1 Cetebe, 1 Aspenter (3 pe sapt.) ; Utrogestan vaginal 300 mg pe zi;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Si eu beam foarte multe ceaiuri, priuntre care si medicinale.
Si pe sarcina am renuntat la multe, dar ceaiul rosu inca il beau si nu am gasit nici o contraindicatie. Nici nu are avea de ce, inrucat nu contine nimic daunator. Se poate bea si seara (nu are cafeina), si de bebei, etc.

Mai beau menta (desi parerile sunt pro si contra) si ceaiuri de fructe.
Aaa..si, ca deliciu, 1 cana de ceai negru, din joi in pasti (am unul cu aroma de rom pe care il ador). Am tensiunea mica si imi premit si un pic de cafeina.

Si am baut si in primul trimestru. Ideea e ca ceaiurile nu sunt suficient testate, pt a se da un ok. Dar nu sunt cazuri unde sa fi fost daunator (din cate stiu eu).



27+

Mergi la inceput