Amsterdam-hotel sau apartament pentru 6 zile?

Amsterdam-hotel sau apartament pentru 6 zile? | Autor: maurice

Link direct la acest mesaj

In martie pregatim o scurta vacanta in Amsterdam, imi poate recomanda cineva un hotel sau apartament la un pret rezonabil? Deasemenea, mi-ar fi foarte util un site care se ocupa de apartamente in Amsterdam, gen www.apartment-services.co.uk care ofera niste aparatamente foarte dragute in Londra.

Va multumesc pentru orice idee!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

http://www.homelidays.com/

Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genia spune:

poti sa incerci si aici http://www.booking.com/
eu mi-am reservat pt sfirsitul lunii o camera la hotel, chiar in centru, la 5 minute de van gogh museum, pret f bun. sint unele hoteluri care au serviciu de naveta de la aeroport, te costa 18 euro dus intors.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Maurice nu stiu ce intelegi tu prin pret rezonabil. Insa as vrea sa iti spun doar ca Amsterdam este un oras destul de scump si nu e f rezonabila cazarea. Comparabil cu alte capitale europene.
Noi am locuit la un hotel Ibis, nu f aproape de centru, dar aveam la 50 m de hotel un autobuz care ne ducea exact pina la gara, care e la o distanta mica de partea de centru a orasului. Stiu ca o camera la hotelul acela era atunci cam 100 Euro (ceea ce noua ni s-a parut destul de mult, avand in vedere ca alte Ibis-uri unde am mai stat in alte parti aveau preturi intre 60-80 Eur/noapte), dar era cea mai buna oferta pe care am gasit-o atunci. Mentionez ca era vara, deci varf de sezon turistic.
A, si inca ceva, am cautat ceva cu parcare musai, pt ca am mers cu masina in concediu, iar un hotel/ apartament in centrul Amsterdamului l-am exclus din start pt ca e horror sa cauti loc de parcare acolo.

Succes si vacanta placuta!



Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hai la plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Multumesc pentru sfaturi, voi cauta pe site-urile indicate de voi.
Genia, la ce hotel ati rezervat voi?
Danat, am remarcat si eu ca tarifele sunt destul de piperate chiar si la hotelurile de 3*, am cerut o cotatie la Ibis si mi-au oferit 90 eur fara mic dejun, ma asteptam ca si tine la ceva mai jos...
Daca reusesc performanta de a obtine un tarif mai bun va anunt
Astept si alte sugestii, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genia spune:

maurice, uite aici ne-am rezervat noi o camera matrimoniala, parca am
platit 130 euro pe noapte. inclus in pret micul dejun, taxa orasului. pt noi a fost ok, sintem la 2 pasi efectiv de muzee, strada principala cu toate magazinele firmate, este plin de baruri, restaurante. la 5 minute este canalul si poti lua vaporasele sa te plimbi pe canale...

Hotel Owl Hotel
Indirizzo Roemer Visscherstraat 1
Amsterdam, 1054 EV
Paesi Bassi
Telefono +31-206189484
Fax +31206189441
E-mail info@owl-hotel.nl
Owl Hotel

succes la cautarea hotelului.

Mergi la inceput