Mamici si Gravidute de Italia (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Salut fetele!

Daraban

Andreea chiar asa dormea,inca aveam momente cand trebuia sa stau cu burta in jos,si asa stateam cu fundul in sus si cu capul pe perna,bine nu puteam sa stau mai mult de 5 minute,si sa fi vazut sotul ce radea de mine dar eu nu mai puteam,imi venea sa ma urc pe pereti.

Kati Andreea radea de modul cum dormeam eu in ultimele 2 luni de sarcina.Au fost un cosmar pt mine.

Ieri am stat cu sotul si cu baiatul.Am iesit un pic pe afara si cam atat.
Acum am incercat sai dau sa manance lui Fabi dar a adormit,am sai dau cand se trezeste.

Ralusi pe noi ne chinuie dintisorii astia,nu vor sa mai iasa o data,cine stie cat o sa ne mai chinuie asa

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele melene cerem scuze k ieri nu am rasp..ne-a fost atat de lene..k dk ma durea cred k ma vaitam toata ziua!nu am facut mai nimic,am lenevit la greu,nici macar de mancare nu am pregatit..am papat in deplasare iarasi,seara am mancat ce am gasit prin frigider si o salata de fructe si gata cina!am noroc k sotul nu-i pretentios,uneori prefera sa pape legume si fructe in loc de mirodenii si carne!

ma gandeam k ati terminat capitolulse pare k ati avut un program la fel de plin k si al meu

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele melene cerem scuze k ieri nu am rasp..ne-a fost atat de lene..k dk ma durea cred k ma vaitam toata ziua!nu am facut mai nimic,am lenevit la greu,nici macar de mancare nu am pregatit..am papat in deplasare iarasi,seara am mancat ce am gasit prin frigider si o salata de fructe si gata cina!am noroc k sotul nu-i pretentios,uneori prefera sa pape legume si fructe in loc de mirodenii si carne!

ma gandeam k ati terminat capitolulse pare k ati avut un program la fel de plin k si al meu

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele melene cerem scuze k ieri nu am rasp..ne-a fost atat de lene..k dk ma durea cred k ma vaitam toata ziua!nu am facut mai nimic,am lenevit la greu,nici macar de mancare nu am pregatit..am papat in deplasare iarasi,seara am mancat ce am gasit prin frigider si o salata de fructe si gata cina!am noroc k sotul nu-i pretentios,uneori prefera sa pape legume si fructe in loc de mirodenii si carne!

ma gandeam k ati terminat capitolulse pare k ati avut un program la fel de plin k si al meu

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele melene cerem scuze k ieri nu am rasp..ne-a fost atat de lene..k dk ma durea cred k ma vaitam toata ziua!nu am facut mai nimic,am lenevit la greu,nici macar de mancare nu am pregatit..am papat in deplasare iarasi,seara am mancat ce am gasit prin frigider si o salata de fructe si gata cina!am noroc k sotul nu-i pretentios,uneori prefera sa pape legume si fructe in loc de mirodenii si carne!

ma gandeam k ati terminat capitolulse pare k ati avut un program la fel de plin k si al meu

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

ciao ragazze
Ely-se vede ca nu-ti merge bine netul a intrat de 4 ori mesajul
nu te-ai gindit sa schimbi?
eu am tiscali prin linie telefonica fara tel fix
merge f bine fara probleme,cind merge greu dc e de la ei,e incarcat si se misca greu si nu stau cind e asa ca nu am rabdare
ce ati mai combinat?
Ralu-eu le-am recomandat pt ca sint f comode ca nu ne alegem cu dureri de spate
stiu ca ai impresia ca iesi cu cainele dar decit dureri de spate
si oricum se folosesc putin de tot ca isi dau drumul repede
piti inca mai tuseste putin acum mai astept o zi doua sa vad cum decurge daca nu mergem dupa un tratament mai tare
oricum cum trece iar prinde la gradi
Oana-daca ai sti citi imi vin si mie
ma apuca si pe mine de nu am chef sa vb cu nimeni
noi sintem in zona cind ai chef de chiacchere
sanatate lui Eduard,stiu cum e cu virusii am prins si noi:(
Irina-ma alatur in clubul mamicilor cu piticii nemincaciosi:((
foarte rau maninca si a mea perioada asta
imi scoate din comodin tot si arunca dupa el :) si eu pun la loc si tot asa ne dam de lucru
Berarpiri-maninca multe fructe si incearca sa mai lasi stresul
eu citeodata ma enervez de nu stiu nici eu de la ce doar ca imi fac niste nervi singura......si stres.....si ginduri
poate si tu
Abramburika-nu mai dai nici un semn,adica prin asta dai un semn ca esti suparata pe cineva.....
va pup plec la gatit
sper ca inca nu ati ramas pe idee c strigatul la apel
cine se simte bine scrie cine nu nu intra cam asa merge la subiectul asta.....


_

ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

irina-asa e cu dintisorii...pe Ambra au chinuit-o
si cte 2 luni,intr-una...saracutii,mult sufera...Pe langa ca ii
doare,nici nu mananca...toate sunt pe capul lor.

ely-si eu patesc cateodata asa,duminica.As sta
toata ziua,fara sa misc un deget.Cand eram doar noi doi,reuseam,
acum ma ocup de Ambra,si am noroc si eu,ca ma intelege sotiorul.
Mananca ce avem in frigider,si ma lasa sa lenevesc.Burtica e bine?
Tot asa de activa e Marina?

katia-nu cred ca e de la stres,in ultima per.
am fost destul de linistita.Cred ca e de la alaptat,ca de cand nu-i
mai dau noaptea laptic,ma zapaceste ziua Ambra.Mi-e tot timpul
foame,si nu pot sta tot cu mancarea in mana.
Nu i-ai dat deloc antibiotic la Giulia?E seaca tusea?


andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

in sfarsit,am reusit sa intru...mai devreme imi dadea:"ERROR"nici nu ma gandeam k se posteaza de 4ori..am incarcat paginascz net-ul e de vina

KATIA-ne-am gandit sa schimbam dar din pacate nu avem semnal bun pt telefonia fixa,mi-ar trebui 15min sa deschid o pagina pana una-alta ne chinuim cu ce avem!

ANDREEA-ce noroc avem cu asa sotiori
MARINA E SUPER ACTIVAazi am stat afara 2h ne-am plimbat(yo si briciola)dadea din picioruse continuu,se bucura de soarele de afara..k asa bn eraam recuperat si pt ieri...nu ti-am rasp la intrebarea precedenta,briciola e ca un copil cand o duci afara..fuge k naluca..e tare zglobie..azi am lasat-o libera,fugea si se ascundea astepta sa o cautacum a papat si doarme busteancu labutele in susiar MARINA boxeaza...asa dulce e..face valuri burtik

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

IRINA-EU am deja curele,nush dk le voi folosi dar sunt convinsa k sunt utile cum spune si KATIA iti usureaza munk,nu tre sa stai non-stop aplecata!am experimentat treaba asta cu nepotik sotului si tare greu este mai ales k dk le place sa mearga o sa mergi cocosata pana invata!eu le-am primit cadou,la inceput ma uitam crucis si gandeam cum ar fi sa merg ccu bb in felul ala,aveam eceeasi idee k si voi cred k o sa mi-o schimb cand o sa exersez acest frumos sport!saracul fabian tre sa-i fie tare greu si lui,mititelul.bn macar k doarme,k altfel ar fi si mai agitat!

ANDREEA-asa efect are treaba cu alaptatul?sper sa-ti revii cat mai rpdAMBRA-e o scumpa cu trecerea tp-ului o sa-i fie mai usor sa se deschida,poate e mai timida,nush..desi nu m-i s-a parut vrem si noi la circ...aici nu am vz...

ely 29 sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Salut fetelor!
Eu n-am mult de cand am venit cu baiatul de la urgenta,mia facut temperaura mare la amiaza,39,7 si iam pus tachipirina si ia scazut,dar in doua ore si jumateia crescut inapoi,cand am plecat de acasa avea 39 si cand amajuns la spital avea deja 40,2
A vrut initial sa ma interneze,dar sa razgandit,are un pic de rosu in gat,continui cu tachipirina,ca vroia sami dea antibiotic,dar avand in vedere ca eu sunt alergica la penicilina nu mia dat nimic,doar in 48 de ore daca tot asa o tine sa ma intorc din nou la spital cu el.In 48 de ore doar daca nu se intampla ceva mai grav.

Kati avem acelasi tip de internet.

Ely,Andreea

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput