Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

neata bombonelelor!
am fost si noi doua la eco ieri, mica are 1 kil, totu beton
vine weekenduuuuuuuuuuuuuuuu


Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

multumesc carla sper sa nu fie nimic grav si ai dreptate este tanara si e si frumoasa (cu ea seamana sotul hihi ce il mai laud )

are hemoroizi mi=a spus ea de cand l-a nascut si de atunci pana acum (26 ani) nu a avut grija de ea si s-a agravat treaba ...


am si o soacra buna sa ii dea doamne doamne sanatate tocmai m-a anuntat ca si anume diseara ma astepta cumintele pe un platou DOAMNELE CLATITE



22 + cu

http://www.flickr.com/photos/34943662@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita

Mi-am adus aminte ca vorbeati de soacre. Eu am o soacra, pita lui Dumnezeu. Cateodata cred ca ma iubeste mai mult pe mine decat pe fiu-su . Chiar nu prea am ce sa-i reprosez.



Unde ai gasit-o?? Nu mi-o imprumuti si mie putin sa i-o arat soacra-mi? Numai sa vada si ea ca exista si alt fel de oameni, de fapt ca exista oameni. Ca asa isi gaseste ea scuza dupa ce e magarita, spune ca asa sunt mamele de baieti, ca mama mea (care are si baiat) nu conteaza, nu se pune la socoteala.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 21

MINUNEA MEA



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Dicirstea, si a mea era "amanta ranita"
pana cand fie-su i-a inchis telefonul in nas spunandu-i "cand inveti sa vorbesti civilizat, mai suni la noi"
atunci am realizat ca e de datoria fiului necredincios sa calmeze nebuna

Clody, pentru hemoroizi:
-foarte important-defecatia sa se faca in pozitie fiziologica, adica ciuciulete, nicidecum sezand pe wc;
-sa faca un tratament complet cu ultraproct supozitoare+ unguent extern (neaparat sa faca tot tratamentul!)
-sa faca gimnastica perineala (se tine anusul contractat cat poate, inclusiv in sus pe lungime, apoi se localizeaza sfincterul superior aflat la 4 cm de rect si se exerseaza ritmic amandoua)

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

mai fetelor si eu am hemoroizi de la 16 ani, pt. ca sufar de constipatie de cand mama m-a facut , dar nu credeam ca poate deveni asa grav. Mie mi-era mai frica de constipatie in perioada alaptarii plus epiziotomie.... Fetele mai cu experienta aveti idee daca conteaza acesti hemoroizi la nastere??

21+ cu Catalin-George
Asa creste Funditza!
A piece of our life


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

si sora mea ! Ca bine le zici, cu vorbe mestesugite, se vede ca ai fost la scoli inalte, cu oameni mari la stat si la sfat si nu ti-ai pierdut timpul cu ingineria (fara suparare, ingineritelor )



Ha ha, nici chiar asa. Asta cu vorbele mi se trage de la olimpiade, de la campionatele nationale de rebus activ si de la dl. Pruteanu. O sa razi, dar eu am renuntat sa dau la medicina in favoarea ciberneticii tocmai pentru ca imi placea mult matematica si nu voiam sa tocesc prea mult . Si am avut parte de mate in facultate de mi-a iesit pe toate orificiile.

Carla, s.21 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

nemora iti multumesc pt sfaturi dar cred ca la ea este cam tarziu pt tratament si de abia astept sa vad ce ii spune doctorul azi dupa consultatie eu cred ca va ajunge la operatie (sper sa nu fie asa) daca ii da tratament am sa ii spun si ce mi-ai scris tu



22 + cu

http://www.flickr.com/photos/34943662@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nemo, felicitari pentru eco!
Alinutza, in timpul sarcinii se agraveaza hemoroizii. La nastere pot sangera, depinde de marime, pozitie etc.

Dicirstea, stiu un caz de cancer la ficat cu tumori de la cativa milimetri si pana la marimea unui ou de gaina, fara nici un loc liber intre ele. Era la inceputul lunii decembrie, unica recomandare: transplant hepatic urgent, speranta de viata in caz contrar: pana la Craciun. Cum omul nu avea 50mii euro, s-a dus acasa si a asteptat sfarsitul. Fratele lui i-a facut rost de 2 produse 100% naturale cu efect puternic asupra ficatului. Dupa 2 luni tumorile mai mici se retrasesera, ficatul arata mult mai bine, iar dupa vreo 6 luni mai ramasese doar putin din tumorile foarte mari. La tomografie, renumitul profesor de la Fundeni care ii recomandase transplantul a spus ca a gresit diagnosticul . Au trecut 4 ani de atunci, omul continua cu produsele respective in doze mult micsorate, doar pentru intretinere, munceste la camp, si-a pus pe picioare o afacere in agricultura ecologica, nu mai are nici o problema. Daca tatal tau vrea sa incerce si alta abordare, exista solutii.

Carla, s.21 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

buna fetelor, am fost de dimineata la pensat si bebe a inceput sa se zbenguiasca cand m-am intins pe pat...acolo la pensat....asa fericita am fost.....

22+
am ajuns la jumatate.....
http://bd.lilypie.com/U6V5p2.png
http://s299.photobucket.com/albums/mm310/taniutzaa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Clody, pentru ce ti-am zis io, niciodata nu e prea tarziu, fiindca operatia nu garanteaza ne-revenirea lor

Alinutza, conteaza. In spital sa ai la tine supozitoare de glicerina si supozitoare de ultraproct+unguent (mie cu ala mi-au trecut)
si treaba mare sa faci in picioare pe wc sau la olitza (pozitia ghemuit)
acum in sarcina poti sa ingrijesti zona cu naturiste (gasesti la plafar unguente de hemo din plante)
io n-am avut in viata mea hemo, dar mi-au aparut in luna a8-a de sarcina; acum ii tin sub control chiar foarte multumitor cu ce am scris (exceptand ultraproct - folosesc un smac de plante)
daca esti din buc, la mega image e un suc bio de prune; io n-am probleme cu constipatia, iar sucul ala m-a facut de am mers toata ziua la ...

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput