INSEMINARE (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catacris spune:

Fetelor sunt si eu alaturi de suferintele voastre cu suferinta mea. Nu am scris de mult dar am citit, nestiind ce sa spun. Pot doar sa va fiu alaturi. Am facut un test bhcg, care l-am asteptat ca pe nu stiu ce, si dupa cat a costat mi-a spus doar <1, nici o valoare, doar <1, oricum la cum se uita asistenta la mine am inteles ca nu era de bine, apoi am facut un test de sarcina, o singura liniuta, am sunat si doctorul (pentru ca nici unul din ei nu e de gasit la cabinet pana dupa 8 februarie) si el a spus exact ce aveam si eu in minte "PRACTIC NEGATIV". Ce sa mai urmeze, ce sa mai sper... maronul si-a facut aparitia, asta e. Incerc sa va citesc sa prind curaj, incerc sa iau exemplul vostru care spuneti "o sa reusesc data viiroare" eu totusi nu stiu cand imi voi permite data viitoare, nici nu imi mai pot inchipui ca voi fi gravida. Stiu o sa spuneti ca e doar prima incercare, dar pentru mine e extrem de mult in conditiile in care toata viata asta mi-am dorit.
Asteptam si vesti bune, poate ne mai ridica moralul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M_Alexa spune:

Multumesc de incurajari bulinanico79!
Asa am sa fac: listuta de intrebari pt dna doctor. Si luna asta o sa fie cam lunga....... N-as vrea sa incerc IA degeaba daca foliculii nu-s suficient de mari sau daca nu am am sanse fara tratament. Totusi, dna doctor mi s-a parut ca stie ce vorbeste. Mie mi-a dat incredere ca vom reusi daca sotul face tratamentul cu spermotrend. De mine mi-a spus ca sunt apta pt. daca am ovulatie pe partea dreapta.Se para ca trompa stanga e infundata si nu se poate face nimic pt ea.
Asa ca astept poate ca data viitoare va fi bine.
Pupici la toate!

"Rasul este ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa iti vezi de drum"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M_Alexa spune:

Da, raluca30, am probleme cu trompa stanga :((
Se pare ca este infundata. M-a durut ingrozitor la HSG. De marimea foliculilor nu mi-a zis doctora nimic ar fi prea mici, desi in ziua 9 era de 10/15 mm iar endometreul de 5.4 mm.
Iar de durerea de la inseminare.........sper doar ca n-o sa fie ca la HSG. Am avut o experienta tare neplacuta cu asta. M-a durut extraordinar de tare. Ba chiar cand doctorul a incercat sa bage substanta de contrast si a 3-a oara, asistentul l-a intrebat daca e pregatit sa ma bage la perfuzii. Ma invinetisem de durere!
N-as vrea s-o mai repet! Acum, ce o vrea Dumnezeu!

"Rasul este ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa iti vezi de drum"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Catacris - inteleg perfect prin ce treci, prima nereusita e cea mai dureroasa... Imi defileaza prin minte secvente de acum cateva luni si pur si simplu refuz sa-mi amintesc... Ce ma macina cel mai tare era: de ce?

O sa-ti revii in cateva zile, ai sa-ti stergi lacrimile si vei face planul de atac pentru urmatoarea batalie. Si, desi nu-ti arde de glume, poate bebe nu voia sa fie scorpion!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Ramyy - draga mea, sa stii ca as fi preferat sa "uiti" de mine si sa ramai la Odisee. In aceasta pauza de 3 luni, vei avea timp sa te refaci, incearca sa te concentrezi acum pe alte lucruri importante si placute din din viata ta.
Florela30 - am asteptat zilele acestea sa intri aici si sa ne dai vestea cea buna. Nu a fost sa fie acum. Iti doresc sa iti recapeti cat mai curand forta necesara pentru un nou FIV. Nu pot decat sa ma intreb pt a "n"-a oara de ce viata e nedreapta cu fetele care isi doresc asa mult un copil? insa stiu ca nu trebuie sa ne pierdem credinta ca vom reusi, fara ea nu se poate.
Catacris - te inteleg sa stii si imi pare rau. Ca e prima incercare sau a cincea, emotiile sunt aceleasi, sperantele si asteptarile la fel. Cat despre esec, nici cu asta nu cred ca se poate obisnui nici o fata indiferent la a cata incercare este. Sa stii si daca nu primim mereu vesti bune de la celelalte fete, moralul tot trebuie sa se ridice. Sunt fete pe forum care au facut si IA-uri si FIV nereusite si dupa au ramas natural. Daca lor li s-a intamplat, si noi avem SANSA noastra si trebuie sa credem in ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

fetelor!!!!...fruntea sus! si fiti mai optimiste....eu inca mai am de asteptat pana in 12-13 februarie.....ma mananca palmele sa fac testul mai repede dar stiu ca nu are rost...pt toate si o zi faina sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

Imi pare rau pt tine ramyy,cuvintele sunt de prisos,la fel si pentru celelalte fete mai noi sau mai vechi care nu au ramas inca sau au pierdut sarcina...am senzatia ca suntem toate intr-o perioada nefasta...musai cineva trebuie sa sparga gheata si sa dea o veste buna
pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catacris spune:

Cosicel, fetelor multumesc pentru incurajari.
Korina oare ce mai face? Poate la ea a fost luna asta cu succes, sa avem o invingatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Sunt INSEMINATA.....
A mers totul repede si bine adica am ajuns la 9 dim la spital sotul a donat apoi am asteptat 1 ora si a venit DR.Biolog cu seringa pregatita...nu mi-a dat prea multe detalii decat ca sunt 2 milioane cam putin....la alte clinici nici nu ma insemina dar na fie....procedura nu a fost dureroasa cum am crezut doar am avut niste crampe in uter ca la ciclu care de altfel le mai simt si acum o fii normal ???

Acum astept....imi vine sa ma culc si sa ma trezesc peste 2 sapt ca nu mai am rabdare dar ma chinui ca n-am ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Evanescence, si eu ma pregatesc in principiu pentru o inseminare , prima de altfel..sper si ultima desi am vazut ca procentajul ca sa reuseasca din prima nu e foarte mare.
Vroiam sa va intreb daca imi puteti spune , procedura in sine cat dureaza? Si in ziua aia...sant nevoita sa stau acasa? Sau pot sa-mi fac treburile..ca si pina atunci?
Numai bine,
Mersi anticipat pentru eventualele raspunsuri
Crisa

http://tt.lilypie.com/9uIpm5.png

Mergi la inceput