Fulguleti de nov-dec 06 (208)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Dragi minunate, scot si eu capul de la naftalina ca sa va imbratisez si sa va multumesc ca v-ati gandit la mine
Nu ma laud cu nimic, dar sper la zile mai bune candva. Am facut ceva analize si sper sa gasesc acolo cheia. Medicul de familie m-a chemat la o intalnire si sper sa-mi spuna ca starea asta e data de vreun dezechilibru ce se poate corecta usor.
Va pup si sper sa imi gasesc energie sa intru mai des.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Diana, si eu zic ca reactioneaza mai rapid la ibuprofen, decat la Nurofen, dar.... le combinam.

Cu pupicii.... Si noi ne pupacim... cel putin seara cand ajung acasa asa se catara pe mine si ma pupa si ma strange in brate.... nu mai vrea sa ma lase sa plec.

Donia, sa dea DD sa-ti fie mai bine.

Noi, tot cu tusea.... la Stefy ceva mai putin as vrea sa cred. Pe mine m-a lovit de ieri si o stomatita, asa ca de azi nici nu mai mananc....In rest toate bune. S-a acomodat cu Moni... adica cu mama mea, sa vedem cum va fi cand are sa plece.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Fusei la munte numai cat sa-i miros o leaca.. ca doar fu w-e. Acu inapoi. Da aseara fu fain.. avui chef si timp.. cred ca prima data dupa inceput de job.. sa stau sa "ma joc" in bucatarie. Asa m-am distrat. Ce-am ajuns domle, sa consider gatitul un lux . Si diseara as mai baga niste briose..


Donia, multa sanatate. Te asteptam.

Chinico.. si ce link zici c-am dat?

Acs, dupa ce aflu raport desppre starea zapezii sun. Vine caldura si la munte..

Lacramioara, sanatate.. ar tb sa-ti zic sa stai si tu acasa..


tema cu pupatul:
Da, pupam G la greu. Ii place mult, mult.. sta si savureaza momentele.. ma si minunez cat de senzual e. Si pe M pupam, e clar ca-i place.. da mai face si pe cocoselul . Dar sa nu cumva sa nu-l pupam, ca atunci e jale..

G inca nu stie sa pupe.. daca-i zici "imi dai pup?" tot el intinde obrazul sa-l pupi tu. Doar lui M ii da un fel de pup.. ca un fel de scuipat uscat, apropie gura de obrazul lui M si zice "pu".



azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


rugam a nu se uita de lista cu sarbatoriti:


02.02 - Saryta
05.02 - sraluca
07.02 - Alex de Somleac
09.02 - Acs
12.02 - Andra de Saryta
- Aka
15.02 - Simo29
17.02 - Cleomoni
18.02 - Mihnea de Irinabr
19.02 - Lavyada
23.02 - Ioana de Acs
- Marinelaf



azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata! Eu am bagato cafea si acum...la munca.
Sraluca La multi ani, sanatate si fericire!
Ruxandra pup pentru listuta. Sa sti ca muntele ala e bun si mirosit!
Lacramioara sa va faceti bine mai repede.
Donia sa dea DD ca totul sa fie bine. Asteptam vesti.
Diana, Dbunny noi folosim nurofen, ala ne merge.
tote fetele si bb

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Iaca sa va inteb si eu ceva...Erica de vreo 3 zile face kk moale. Azi dimineata practic a iesit cu cu partz...dar face in conditiile astea doar o data pe zi...Ati patit asa ceva? Ce o fi? A...i-am dat zilele astea de 2 ori pe zi nurofen, ca sambata a facut un 38.2...in rest...nimic nou la masa (care masa?). Ieri n-a mancat aproape nimic...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Ank, nu io ci luciaro a muncit la lista sarbatoritilor din februarie. Dadui doar copy/paste.

Ce-as zice eu..
1. kk moale, o data/zi nu inseamna neaparat ceva. Poate fi ceva usor de natura virala, care-i trece cand ii trece. Sau a mancat mai nu stiu cum.. sau..
2. de de dat Nurofen si atatea zile pt un amarat de 38,2 de acu aproape o saptamana??


Febra este arma organismului, cu care acesta lupta cu intrusii. Combatand imediat febra => lipsesti corpul de o arma redutabila si prelungesti "boala".

Plus ca anti-termicele, ca orice medicament, au efecte adverse.. NIMIC nu este inofensiv... pana si banalul paracetamol. De la boli de stomac pana la astm..

Asta nu inseamna sa nu fii atent, cresterea brusca a temperaturii este periculoasa.

In ultima vreme am verificat pe pielea baietilor aceasta teorie. Nu le-am mai dat nimic daca temperatura nu sarea bine de 38,6 grC. Doar lasat cat mai lejer imbracati si bagat multa apa pe gat, dusuri racoroase, etc. Si a functionat .





azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

pliz heeelp reteta dandusei de biscuiti....asteapta copilu' cu faina n fata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Salutare!

Diana, si eu zic ca reactioneaza mai rapid la ibuprofen, decat la Nurofen, dar.... le combinam.

Cu pupicii.... Si noi ne pupacim... cel putin seara cand ajung acasa asa se catara pe mine si ma pupa si ma strange in brate.... nu mai vrea sa ma lase sa plec.

Donia, sa dea DD sa-ti fie mai bine.

Noi, tot cu tusea.... la Stefy ceva mai putin as vrea sa cred. Pe mine m-a lovit de ieri si o stomatita, asa ca de azi nici nu mai mananc....In rest toate bune. S-a acomodat cu Moni... adica cu mama mea, sa vedem cum va fi cand are sa plece.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)


eu ziceam ca la nurofen reactioneaza mai repede decat la panadol ;) in fine, cred ca acelasi lucru ai vrut si tu sa-l spui de fapt...

va doresc sanatate la amandoua. dupa cazul copiilor mei care sunt mai mult bolnavi decat sanatosi, cred ca tu si stefy sunteti pe locul 2. zau, mai mereu suferiti de cate ceva. mi-e mila, sincer, stiu cat e de greu si ca-ti vine s-o iei razna uneori... sper din suflet sa vina vremea cand vom uita de aceste momente atat de frustrante si neplacute!


O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donia

Dragi minunate, scot si eu capul de la naftalina ca sa va imbratisez si sa va multumesc ca v-ati gandit la mine
Nu ma laud cu nimic, dar sper la zile mai bune candva. Am facut ceva analize si sper sa gasesc acolo cheia. Medicul de familie m-a chemat la o intalnire si sper sa-mi spuna ca starea asta e data de vreun dezechilibru ce se poate corecta usor.
Va pup si sper sa imi gasesc energie sa intru mai des.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.


nu stiu ce sa-ti spun sa te ajut. cuvintele sunt cam de prisos, problema nu trece cu atat, oricare ar fi ea. eu sper doar sa nu fie ceva serios, legat de sanatate. sper sa-ti regasesti cat mai usor echilibrul si energia de care vorbesti. si mai sper sa ti se intample cat mai curand CEVA.
acel ceva menit sa-ti schimbe brusc perspectiva si te ridice, sa te motiveze si te readuca pe linia de plutire, sa te faca sa razi din nou...


O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput