vorbitul in somn

vorbitul in somn | Autor: co_dana2007

Link direct la acest mesaj

baietelul meu de 5 ani se ridica in toiul noptii de 2-3 ori in fundulet sau in picioare in pat si ; cu ochii deschisi ca si cum ar fi treaz plange,vorbeste cu noi, ne raspunde la intrebari ,plange se agita si vorbeste despre visul lui...Nu-l putem trezi si am inteles ca nici nu este indicat asa ca vorbim si il linistim pe limba lui.... CE ESTE DE FACUT
SA MA INGRIJOREZ?
Mentionez ca la varsta de 1 an am aflat de un astm cu alergie la praful de casa care a primit tratament.As vrea sa stiu poate fi si ereditar?eu (mama)si unii membrii ai familiei mele vorbesc in somn dar...parca nu asa mult ,doar la oboseala...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Fata mea si acuma mai are episoade din astea...nu e nimik grav, nu te speria! Eu eram mai paranoika asa, si ma asiguram ca usa e inchisa ermetic- aia de la intrare, ca geamurile nu le poate deschide-mi-era frica sa nu incepa sa mearga pe acoperis...acuma m-am calmat, am vazut ca atunci cand e mai stresata, are o chestie pe suflet, a tunci i se intampla sa se scoale in fund si sa vorbeasca...sau vine in pat la noi, imi zice ceva, a doua zi nu mai stie nimik...asta e, ce sa-i fac? Nu te speria!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Am facut acelasi lucru pana in anul 1 de facultate. Apoi, fara sa fac nimik, mi-a trecut. Cel putin asa cred

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns co_dana2007 spune:

multumesc frumos ca ma linisteste si pe mine cineva . fetelor va pupik dulcik desi nu ne cunoastem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns co_dana2007 spune:

A....TZUNI AM UITAT SA-TI SPUN BAFTA LA LUPTA CU KILELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Citat:
citat din mesajul lui co_dana2007

...eu (mama)si unii membrii ai familiei mele vorbesc in somn dar...parca nu asa mult ,doar la oboseala...


Asa este, cu cat este mai obosit, cu atat este mai agitat, vorbeste mai mult. Pe fetita mea (7 1/2 ani) asa o cunosc cand nu a dormit suficient. La fel i se intampla dupa boala, semn ca nu are un somn odihnitor.

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Co dana, ai un email de la mine, sau poate iti activezi si tu pm te rog?

Mami de fetita si de baietel 36 +

Mergi la inceput