Bucurii de sept-oct 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

TANIMA, sa-ti traiasca bebelusa, sa fie sanatoasa, fericita, norocoasa si... somnoroasa!

Multumesc fetelor de incurajari. Mi-e foarte frica dar va trebui sa-mi iau inima in dinti. Din vara voi fi obligata sa merg cu masina la servici, ceea ce presupune condus atat in oras cat si pe autostrada. Asta e, sper sa-mi intru in mana pana atunci.
Sa va povestesc o perla de-a fiica-mii: duminica eram toti 3 cu masina intr-o parcare, eu exersand de zor. Cristi in spate cu fii-mea, imi tot dadea indicatii "ia piciorul de pe ambreiaj, nu debraia asa repede, mai usor, nu te uita la schimbator cand schimbi viteza", etc, etc Pana la urma fii-mea, probabil satula de atatea indicatii, ii zice lui taica-sau "daaaa, tatiiiii, stiiiiuuuu, gata, gata!" Cred ca o sa invete Maria sa conduca mai repede ca mine.
Elenia,
Xandrutza, tot inainte, maine-poimaine ne spui ca a facut numai la olita. Felicitari pentru perseverenta!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Buna, fetelor!

in primul rand Multumesc Beatrix pt ajutorul dat cu ranitidina. daca merge si il ia daria, s-ar putea sa ne fi legat de tine pe o perioada mai lunga sa te mai rog sa ni-l mai trimiti cand se termina. Doamne ajuta sa nu fie cazul, ca asta inseama ca nu se va confirma diagnosticul!

Tanima, felicitari!. sa fiti sanatoase si sa aveti cat mai putine nopti nedormite!

Princess, ma intrebai mai demult de medicul nostru de la Budimex. da, s-a transferat la o clinica prin Drumul Taberei din cate stiu, ca este mai aproape de unde locuieste. noi oricum ne duceam la budimex la ea, asa ca acolo o gasim inca.

xandrutza, esti o fericita ca nu stii cum ai slabit. ca eu stiu, multa infometare! cred ca ori esti ffff tanara, ori ai metabolism de adolescenta. ca si eu la daria am slabit repede, dar, acum, dupa 30 ani, parca se simte si slabesc mai greu. chiar daca grijile si munca e mai mare.





www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?UV=570270057734_14229559713&collid=19502908113.42874477613.1222433395146&page=1&sort_order=0&navfolderid=0&folderid=0&ownerid=0" target="_blank">Daria&Victoras, ingerii mei
Roxana, mamica fericita de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

FELICITARI, TANIMA!

RECUPERARE USOARA SI BEBELINA SANATOASA!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Xandrutza, acusi scapati de pampers. Maica-mea a venit ieri dimineata cu gandul sa o lase pe Maria fara pampers, iar fii-mea a bombardat-o: si cu no. 1 si cu no. 2, de s-a razgandit mama mea.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:



Roxana, cu placere! eu te ajut daca pot cu mare placere dar sper din tot sufletul sa se inconfirme diagnostul Dariei! Victor, cum mai e? multa sanatate!

Lexi, ce tare e Maria! abia astept sa o vad! hai ca incet incet cu exercitiu iti dai tu drumul! sunt convinsa!

Gety, succes si voua cu olitza daca incepeti! cred ca din lipsa de timp s-a razgandit mama ta! ca la cum stiu eu bunicile ca vor sa ne arate ce bine se descurca ele cu nepotii si cum ii invata diverse lucruri nu cred ca se lasa asa usor intimidata de Maria!

Ramo si eu sper sa ne vedem intr-o zi! chiar mi-a mers bine in ziua aia! eric nu amai facut febra si deci eu am fost relaxata!

Mirabela, bine de David ca mananca miere! al meu nici sa n-o vada! nici pe paine, nici in lapte sau ceai!


Roxana
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana01




xandrutza, esti o fericita ca nu stii cum ai slabit. ca eu stiu, multa infometare! cred ca ori esti ffff tanara, ori ai metabolism de adolescenta. ca si eu la daria am slabit repede, dar, acum, dupa 30 ani, parca se simte si slabesc mai greu. chiar daca grijile si munca e mai mare.





www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?UV=570270057734_14229559713&collid=19502908113.42874477613.1222433395146&page=1&sort_order=0&navfolderid=0&folderid=0&ownerid=0" target="_blank">Daria&Victoras, ingerii mei
Roxana, mamica fericita de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)

Roxana, metabolismul e de vina, eu pana acum nu prea am avut probleme, cat mancam nu se prea punea pe mine; acum am de rezolvat burtica, cu niste exercitii, dar mai stau putin ca-s dupa cezariana...
Cat despre varsta, indata fac 33
Sper sa poata lua Daria siropelul pe care ti-l va trimite Beatrix.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Fetelor, multumesc pentru incurajari! Nu mai pun pampers decat la somn, in rest stam cu chilotei; acum vine si ma anunta ca face pisu, desi scapa cativa stropi in pantalonasi, dar pusa pe oala termina, o umple
Gety, va tin pumnii si voua, e mai greu la inceput; noi ne-am apucat intr-o doara, ce-o fi sa fie, era duminica, nici macar de luni nu ne-am apucat Inapoi nu mai dam
Mira, e buna metoda ta de dat doctoriile, eu momentan ii mai servesc siropele Narcisei, cu siringa, vad ca acum le accepta, desi o perioada nu statea in niciun fel. Acum sta si la supozitor daca i-as pune, a vazut cum i-am pus Dianei si a vrut si ea, a trebuit sa ma prefac ca-i pun si ei
Lexi, tare scumpica Maria, cu perluta ei!
Ramo, parca vad ca pleci o fuga pana la Beatrix, sa faceti visul ei sa devina real


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Nu ma bag in discutii cu slabeala, ca n-am ce zice.
Am sa intru pe site-ul dat de Lilina prima oara, ca sa vad ce scrie.
Acum ca ma lasa Maria.

Azi n-a mai lasat-o mama fara pampers. A zis ca ieri dupa ce se pisunea, avea piciorusele reci, si-i era frica sa nu raceasca.
Si cum noua ne e frica foarte tare sa nu raceasca Maria...
Mai asteptam. De la sfarsitul lui octombrie, dupa episodul cu branula, Maria n-a mai racit deloc. Si e foarte bine.

Cine strange banutii?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Felicitari Tanima!
Recuperare rapida si mult laptic pentru bebelina!

Fetelor, daca adunati bani va rog sa-mi trimiteti si mie pe PM contul.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna seara dragele mele
ma bucur ca o parte din bucurii sunt mai bine
ce ma stiti de mexxa?
xandrutza felicitari narcisei pentru realizare o sa vezi ca in vreo 2 saptamani scapati si de pempars pentru noapte
rami,lexi mersi pentru si de la minepentru voi
ramo sa stii ca prea bine nu ma descurc cu lipsa lui darius is cam plangacioassa in ultimul timp,dar cum zic eu mult a fost putin mai este
vreau sa merg peste 2 saptamani sa ii fac actele pentru ca am avut aici o perioada tare rea cu criza asta si a trebuit sa inchid afacerea pe care o aveam
sper de saptamana viitoare sa incep lucrul la o firma si cu Dzeu inainte
mia trimis maicamea poze cu tunsulica al meu dar sunt pe hartie si nu am scaner sa le scanez
o sa vad poate are o prietena spanioloaica si poate merg la ea sa le scanez sa pun ceva poze ca nu am pus cam de multisor


Mergi la inceput