Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Ati adormit sau va plimbati pe afara?

Irinusa Eu nu as baga-o in seama cand face asa si i-as explica sa nu obtine nimic daca face asa. Cat despre staini, incearca cu o persoana pe care o cunosti tu dar pe care Melie sa nu o cunosca, sa o ia de langa tine sa vada ce se intampla. Poate asa o domolesti.
Sanatate lui Cris.

Bia a descoperit mugurasi de ghiocei in gradina si asteapta cu nerabdare sa si infloresca. E vesele si cu chef enorm de a sta de vorba la telefon, turuie intruna si nu inteleg chiar tot ce spune.

sa aveti un sfarsit de saptamana frumos

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acris spune:



TEST SARCINA: 2 LINIUTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Scz, nu pot sa scriu, sunt prea emotionata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui acris



TEST SARCINA: 2 LINIUTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Scz, nu pot sa scriu, sunt prea emotionata...

Cristina si Amalia (20 aprilie 2004)

Poze




Doamne, ce bucuroasa si emotionata sunt! Ma bucur enorm pt voi, in sfarsit a pus Doamne Doamne bebelusul in burtica, asa um isi dorea Amalia! Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina cat mai usoara si un bb sanatos si norocos!pup]

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Felicitari Acris. Sarcina usoara si bebelus/a sanatos!

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Bravo!!!! Felicitari!!!
Sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara si bb-lus sanatos!
Ce ma bucur ptr. voi ...
Mii de pupici!

Imblanzitoarea de balauri: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Cristina, felicitari!!!
Sa aveti o sarcina usoara si frumoasa!

Ioana 27+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Cristina, FELICITARI! Sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebelus sanatos, norocos si frumos.

Irinusha, mai ai vesti de la Irinel? Cum evolueaza sarcina? Au fost la ecografie, totul pare normal? Sanatate multa lui Cris.

Nico, care va sa zica Bia a descoperit ghiocei... Ce frumos! Eu nici nu mai stiu cum arata ghioceii (ma rog, o idee am eu), caci in Canada nu exista asa ceva. Suntem inca ingropati in zapada (chiar acum ninge), iar primavara vine tarziu si dureaza putin.

Nici eu nu pot asculta "Ruga pentru parinti" fara sa plang... Nu am putut niciodata...

Noi ne pregatim pentru Sf. Valentin. David si Tommy au cumparat deja ursuleti pentru "iubitele" lor. David in mod special este dragut, caci el si iubita lui sunt ca sot si sotie. Isi duc grija unul altuia, se tin mereu de mana, se imbratiseaza, se asteapta dimineata la gradinita... Toata lumea din gradinita stie povestea lor. Si sunt asa de draguti impreuna... Amandoi cu ochii albasti, cu parul deschis la culoare (ea are parul roscat-roscat, iar el blond-roscat)... Sunt nemaipomeniti.

Tommy s-a simtit rau ieri (ceva virus stomacal)... Nu a putut manca mai nimic, nici medicamentele nu le tinea in stomacel. Spre seara a fost mai bine. Acum asteapta cu nerabdare sa iasa din casa, saracutul. A ratat si ora de dans ieri...

Va doresc un weekend placut in continuare.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b5.lilypie.com/io7Vm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b3.lilypie.com/WOFjm5.png)

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/gp/22874599@N00/66Q6Lo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Iulia Wow, Tommy indragostit si o ocazie buna pentru declatii de dragoste.
sa se faca bine burtica.
Din pacate la noi iarna asta a fost foarte cald si zapada deloc. Bine, a dat o fulguiala pe la inceputul anului si aia a soft tot. Cat despre ghiocei si flori de primavara are soacramea in gradina de la tara. De la ghiocei, zambile, branduse, clopeti si pana la crizantemele tarzii de toamana. O multitudine de culori si parfumuri, tot sa te bucuri de ele. Iar Bia a invatat sa le pretuiasca si sa le ingrijeasca cu drag.

E si ca sa ma umflu si eu putin in pene, duminica cand am fost sa o luam de la tara am stat de vorba cu cateva vecine din dat care mi-au laudat domnisoara ca este cuminte si vorbeste frumos.

si sa aveti o saptamana frumoasa!

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Fetelor, o sa lipsesc o sapt, maine plecam la Craiova pt botez care va fi pe 14, sambata. Avem multe de facut, n-o sa am timp de net. Scuze ca nu scriu mai mult, dar am o gramada de treaba de facut, bagaje, nu stiu unde o sa incapa in masina tot calabalacul. Va pupam!



Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Berta Distractie placuta la botez.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput