Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ce bine-i in vacantza! V-am mai spus?
Ce de poze s-au adunat pe album...Gaza, intai am crezut ca ai pus poze din liceu! O frumusetze de viitoare mamica! De aveai baiat veneam in petzit! Ca vad ca ai lui Shasa sunt luati toti...Atunci eu il cer pe-al lui Monnvas, daca zice ca ambii parinti sunt creoli. Ca familia mea e prea albicioasa:)) Ce zici, monnvas?
Anamariame, ce flocoshenie de pisica superba! Eu o remarcasem in fundal intr-o poza unde tu esti eroina principala, chiar vroiam sa spun ca pare norvegiana de padure. Sau ce rasa e, ca la pisici nu ma pricep ca la caini?...
Sa-mi tineti pumnii: am chef sa-mi fac o salata de rosii cu ceapa! Eu ceapa n-am mai suportat-o de cand is gravi, si de simteam in mancare mi-era rau, si de simteam un fir in salata orientala...Dar acum parca imi surade ideea, sa vedem daca rezist!

28
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Buna seara burticute. Am pus si eu poze la album azi noapte dar nu am apucat sa va anunt.Cele mai recente sunt de sarbatori dar o sa actualizez cat mai curand. Azi o sa le pun si explicatii. Sunt ff incantata ce album frumos am reusit sa facem intr-un timp asa de scurt. Zicea cineva ca pe forum sunt active in jur de 30 de gravidute din cele 100 cate suntem pe prima pagina. Sunt curiosa cate o sa se stranga la album.
aaa alina.n bine ai revenit nu ai mai scris in ultimul timp si ieri chiar vroiam sa intreb de tine. Ma gandeam ca te grabesti si vrei sa mi-o iei inainte cu bebelusa.

ma duc sa ma lupt cu scaunul de masina ca se pare ca e centura cam scurta si nu merge sa-l prind cum trebuie. Mai are cineva problema asta?

aaa si parca pisigri zicea ca are oroare de roz. La asta subscriu si eu.

gata fug, daca am timp revin mai tarziu

29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Denisa stai linistita si incearca sa te relaxzi daca poti si sigur termenul limita va fi chiar depasit, poate te incurajeaza cu ceva, eu am contractii incepand cu sapt 17 si sunt destul de multe (20/zi)si sunt si dureroase unele, am luat pastile cu pumnul nici nu mai stiu de care dar degeaba....am si in continuare contarctii parca si mai multe dar asta e m-am obisnuit norocul meu e ca mi-a ramas colul nemodificat nu-mi dau seama cum....asa ca burta sus si curaj o sa vezi o sa fie bine.

Sabina 30+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

VAI, MA SHUSHU PE MINE DE RAS!
M-am apucat sa va las unora commenturi pe la poze si vad ca apare cica aproape instantaneu subtitrarea commentului in engleza...dar ce engleza!!

28
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Chiar daca nu am mai dat nici un semn de viata eu va citesc non stop mai am de recuperat capitolul 60 am ramas restanta in weeknd. Am pus si eu cateva poze cu ajutorul fetelor care au avut bunavointa si mi-au dat detalii, pe contul nostru comun.
Ma bucur ca am ocazia sa facem cunostinta fizic..
Imi pare bine de cunsotinta dragelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

aaa alina.n bine ai revenit nu ai mai scris in ultimul timp si ieri chiar vroiam sa intreb de tine. Ma gandeam ca te grabesti si vrei sa mi-o iei inainte cu bebelusa.

ma duc sa ma lupt cu scaunul de masina ca se pare ca e centura cam scurta si nu merge sa-l prind cum trebuie. Mai are cineva problema asta?

aaa si parca pisigri zicea ca are oroare de roz. La asta subscriu si eu.

gata fug, daca am timp revin mai tarziu

29+ cu


iatama-s pe baricade , am intrat si in concediu asa ca voi fi mai prezenta
nuu ,nuci nu ne gandim, bebelusa are restrictie sa iasa afara pana in luna aprilie,neaparat trebuie sa mai ramana 2 luni la caldurica

si eu ma uit dupa scaun de masina pt nou nascut si pt cadita+masa infasat...ceva sugestii(da nu prea scumpe)

29+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ziua buna dragele mele
Maria_k iubita pai se poate tu pierzi din dop si taci malc..pai se poate.....stai cumintica hai inca putin si te vezi cu printesa Casi fata in fata
a si apropo fetele...nu naste nimeni pana la 37 de saptamani si o zi, da?
va imbratisez pe toate cu drag si dor..abia astept sa se dea startul la nasteri la voi ..si apoi sa ne vedem cu bine la scutece

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 sunt un sef
*****************************************************
Sine amicitia vitam esse nullam - Fara prietenie nu exista viata ! - Cicero
Ajutor umanitar 'DIN SUFLET PENTRU SUFLET' bb Stefanut de Ginye
RO83BTRL04601201P5231800 cont in RON , Banca Transilvania, Agentia Valea Argesului, pe numele Rodino Steliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Elilov ce mai faci mamico,v-ati acomodat ?
Bebe Dimitrie Gabriel este un scump

29+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, burtici!

Eu toata sarcina am stat bine cu pofta de mancare, nu mananc mai mult ca inainte, spre deosebire de prima sarcina cand numai mancare aveam in cap si a fost tare rau, dar cu toate astea tot am reusit sa acumulam 11 kg pana acum.

Arsuri avem dar nu prea mari, numai de la anumite alimente ca foietajele, ceapa ,usturoi etc, la Sebi aveam arsuri insuportabile cauzate de niste fiole de fier pe care le luam, care intradevar au fost foarte bune.

Cu alaptatul am stat foarte bine la prima sarcina i-am dat sa suga 1 an si 3 luni, speram de data asta macar pe jumatate din perioada asta sa reusim, ca este nemaipomenit si pentru copil dar si pentru mama.


32+ mami de si Sebastian Ionut(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

si eu burticile harnicute...
pisigri si chatonel...dar cum va puteti imagina k am dormit dupa ce am papat,eu am program de liliac...noaptea nu inchid un ochi pana pe la 5-6...si daca kg tot sunt k la ele acasa,macar sa stiu de ce
moonvas,la rennie avem limitator???max 3 pe zi???k eu am luat si cate o folie pe zi,in unele zile?aku vad k se mai linistira si arsuri si dureri,si contractii si de toate...o fii linistea dinaintea furtunii???
alina n.cand erau nepoteii mei,adica acu 4-5 ani,se duceau cumnatii mei si luau lapte praf gratuit de la primarie,era o saptamana pe luna in care te duceai si iti ridicai"portia",evident k nu era ceva scump,insa era bun pt cine nu isi permitea,iar noi aveam o vecina ce nu putea delok sa isi alapteze bb,si portia ei nu ii aungea,asa k avea portie dubla,iar la nepotica,a baut si ea laptic,dar si noimie chiar imi placea...era Vitalact...parca..si legea e aceeasi,doar k cik nu au ei in stoc...
Denisa,stai cumintica la patuk k ai sa te obisnuiesti...trebuie,nu?
mai citesc si revin...


Nikoleta 20 36+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput