sarcina si iradierea

sarcina si iradierea | Autor: madamoreanu

Link direct la acest mesaj

buna fetelor..va citesc de mult dar acum o sa fiu si eu mamica de august 2009 si sunt tare fericita.
am nevoie de un sfat..sambata am insotit-o pe soacra mea la un examen medical-scintografia si desi nu am intrat in camera cu radiatii, medicul de acolo mi-a spus la sfarsit ca nu trebuia sa stau nici macar in preajma ei...sunt ingrijorata pt ca toti cei care ieseau se opreau pe hol in aproppierea mea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Felicitari.
Nu cred ca te afecteaza negativ, doar daca stateai in incaperea unde sunt radiatiile.
Eu am fost la cateva raze X cu fetita mea, si dr. a zis ca daca-s insarcinata nu am voie sa stau in incapere cu ea,( ca sa-i tin piciorusele)nu si ca nu am voie sa stau in apropierea ei dupa aceea. Si aveam si sort protector de fiercare data. Deci daca era vreo problema ar fi zis .
Eu zic sa stai linistita si sa te bucuri de sarcina.

MARINELA


Patty - la 1 an

PATTY - petrecerea de 1 an


Craciunita
......www.dancingsantacard.com/?santa=448223" target="_blank">dansatoare

www.onetruemedia.com/shared?p=446deee9a0928e410b8c0a&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a inceput fericirea......


PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

stai linistita, cum sa nu stai in apropierea ei? Eu asta chiar nu am mai auzit! Ce, a raspandit radiatii dupa aia? E absurd!

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madamoreanu spune:

va multumesc pentru raspuns fetelor..si mie mi se parea absurd, mai ales ca poti intra in contact usor cu persoane iradiate.
ne dorim mult acest bebel si ne-am ,,chinuit''mult ca sa-l avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Madamoreanu, felicitari pt bebe, sa ai o sarcina usoara si zic si eu sa stai linistita, mi se pare absurd ce ti s-a spus.

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput