Gravidute&Mamici de IASI (80)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Miha dar ai fata mare! Sa pape ea cu furculita! Si pe deasupra mai are si carlionti! Lasa ca am unde sa apelez la sfaturi cand voi fi stramtorata! Cu atatea mamici experimentate aici! Multumesc de raspuns!
Alina scrie doza pentru copii si adulti. Nu este mentionata varsta copilului. Dar nu cred ca are ce sa strice!

In fiecare zi la 2.30 pe Zone Reality sunt cate 2 episoade cu povestiri despre nastere! Arata nasteri live, travaliu s.a. lucruri interesante. Sunt cate 2 episoade si tine pana la 3.20. Poate va intereseaza!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Am citit prospectul si nu zice nimic dar intr-u cat are doza si de 2,5ml eu zic ca e ok
Acu fug la prietena lui Casian si ale mele prietene.

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Azi noapte pe la 3, David s-a trezit! A trecut din patul lui in al nostru si a luat ursuletul in brate! La strans bine si vazand ca nu-l baga nimeni in seama s-a cuibarit langa noi! Dupa ce a adormit din nou sotul l-a mutat la locul lui!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am iesit pe balcon si pare rece, cu toate ca e insorit! Voi ati iesit? Cum e?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna-seara!
Eu sunt rupta de oboseala de la scoala.
Era calculatorul deschis si am intrat sa vad ce mai faceti.

Nemtoaica nu e prea bine caci are febra de dimineata si programare la medic are abia miine dimineata.Alina, intrebi deoarece vrei sa-l trimiti pe David la nemtoaica mea? Sau pe Matei? Ce repede mai trec saptaminile la semnatura.

Observ ca nu prea se grabeste nimeni s-o urmeze pe alina cu bb2. MIchelle? Kriss?Daniela? Iulia?

De Diana mai stie cineva ceva?De Criss si de Amalia mai aflu de la scoala( de la bunica)

V-am pupat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Suntem bine, multumim, dar cred ca o sa ne ia raceala in curand ca pe mine ma ustura gatul iar Andrei cam are mucusori. In rest toate bune. Incerc sa-mi revin dupa sarcina pierduta si...mergem inainte. Poate data viitoare ne ajuta Doamne Doamne sa avem un bebe sanatos.

Numai bine va dorim!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Saluty.

Nu prea mai stiu ce am citit, semn ca ma iau batranetile pe nepregatite. Ca nu am ratat mult, vreo 5 pagini.

Imi amintesc asa:
Daniela, sa-mi zici si mie niste comedii bune. M-am saturat de drame. Eu am vazut Gran Torino. o mareeee plicitseala.
Michelle, cand incepi muncile? Aha, si zi asa, pe 1 mai bem, mancam si ne veselim, nu?
Nonna, draga, m-ai uimit. Apoi la voi a fost amor ghebos, nu gluma, daca in nici juma de an erati deja sot si sotie. Nu ca la Michelle, nu? Ce le-o fi trebuit frate 5 ani sa se ia??? Pai dupa 5 ani de tatonari mai vor fluturasi...? Desi, a stat sotul ei ce a stat, a anlizat-o, da si cand i-a trantit Michelle un copil, uite ce minunatie a iesit, nu? Merita sa astepti si 10 ani!
Miha, Amira ta creste, frate, nu se joaca. Eu ma tot gandesc la ea ca la aia mica si parca vezi ca ma anunti acusi ca o dai la scoala.
Kriss, cum a fost la Brasov? Vrem poze.
Teo, multam de reteta de ficatei. Am executat imediat, ca aveam niste dovlecei prin firgider si nu mai stiam ce sa fac cu ei. Nu iti zic ca a mancat si sotul, ceea ce e deja peste asteptari.
Alina, la lectii suntem atatea care ne pricep. Numa' cere ajutor, ca de sfaturi suntem pline (si ma refer numa la cele ce avem deja 2 copii, da sa vezi cand vin cu sfaturi si persoanele care nu au stat niciodata cu un copil, in viata lor)
Byu, si zi, te bucuri ca avem maternitate particulara? Aveti vreun gand sa-l duceti mai des pe Casian la bunici?

Noi...asa cum ne stiti. Adica cam asa: http://good-times.webshots.com/photo/2350687370074881809QNCswP.

Nu am resuit sa inscriu inca nici unul din baieti, nici la scoala, nici la cresa. Nu stiu ce tot astept...

In plus...incep sa-mi caut serviciu. Gata. Caut de pe acum, poate gasesc pana la toamna.

Ma duc sa vad un film. Nu stiu ce aleg, dar sper sa gasesc ceva care sa nu ma mai plictiseasca.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nonna76

Buna-seara!
Eu sunt rupta de oboseala de la scoala.
Era calculatorul deschis si am intrat sa vad ce mai faceti.

Nemtoaica nu e prea bine caci are febra de dimineata si programare la medic are abia miine dimineata.Alina, intrebi deoarece vrei sa-l trimiti pe David la nemtoaica mea? Sau pe Matei? Ce repede mai trec saptaminile la semnatura.

Observ ca nu prea se grabeste nimeni s-o urmeze pe alina cu bb2. MIchelle? Kriss?Daniela? Iulia?

De Diana mai stie cineva ceva?De Criss si de Amalia mai aflu de la scoala( de la bunica)

V-am pupat.Monica,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)


Ehe, sper sa gasesti mai des calculatorul deschis
Inca nu s-a intamplat, ce sa-i faci... adevarul e ca nici nu vrem cu orice pret, poate de asta...

Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui aeperju

Suntem bine, multumim, dar cred ca o sa ne ia raceala in curand ca pe mine ma ustura gatul iar Andrei cam are mucusori. In rest toate bune. Incerc sa-mi revin dupa sarcina pierduta si...mergem inainte. Poate data viitoare ne ajuta Doamne Doamne sa avem un bebe sanatos.

Numai bine va dorim!

emma


Emma - imi pare foarte rau ca ai pierdut sarcina. Cate saptamani aveai?
Cu siguranta o sa va ajute Dumnezeu sa aveti un bebe

Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Inca una si ma duc

"Portia de viata de la sapte la unsprezece ani e uriasa, plina de amorteala si de uitare. Se spune ca ne pierdem cu īncetul darul de a vorbi cu animalele, ca pasarile nu mai vin sa stea de vorba cu noi la fereastra. Pe masura ce īncep sa vada, ochii īsi pun o pavaza īmpotriva minunilor. Odinioara mari cīt pinii, florile se īntorc īn ghivece mici de lut. Pīna si groaza se subtiaza." (L. Cohen - Joaca preferata)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput