Gravidute&Mamici de IASI (80)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelle005
Doar ne saluti si gata o stergi? Nu ne mai povestesti nik de voi?

Apropo, am facut aseara reteta de gogosi de pe blog

V-am salutat...poate va era dor de mine...

Ti-au placut gogosile?

Aseara am apucat doar sa citesc sa vad ce mai faceti...Noi suntem la fel...doar ca un pic mai mari si cu ceva crize de afirmare a personalitatii. Robert a intrat la "mica pubertate" si cam avem de furca.Incep sa ma tem serios de adevarata pubertate. dar trecand peste asta,e acelasi copil pontos si delicios.

Draga Teo,sa stii ca pe mine n-au reusit 2 instructori sa ma faca soferita. Asa ca...cine stie...poate nu e de mine soferia...

Bazai prin zona...


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

neata
va salut si revin mai tarziu si cu niste poze!am fost plecati in Brasov si am ajuns aseara.
o saptamana minunata!



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank"> my page

Cristina si Alessia Stefana
Craciun 2008
Februarie 2009
Hainute pe comanda

Shopping pt.copii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Daniela dar esti harnicuta!
Miha multa rabdare!
Monica bravo! Inseamna ca ati stiut amandoi ce vreti de la viata! Ce face mica nemtoaica?!


Si o intrebare pentru cunoscatoare:

Eu nasc cu aproximatie pe 25 mai. Pe 27 iunie termin concediu de crestere al primului copil. Daca intre nastere si 27 iunie nu sunt exact 43 de zile (cele care se considera obligatorii de lehuzie) va trebui sa duc la serviciu un concediu medical?! Sau intru automat din cresterea copilului 1 in cresterea copilului 2?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27
Miha multa rabdare!

Las' ca te vad io acus si pe tine cu doi! Ai sa intrebi si tu in stanga si in dreapta daca n-au niste rabdare de vanzare.

Din cate stiu,se intra automat din CIC1 in CIC2,nu mai e nevoie de cele 40 si ceva de zile,42 parca.Pune o intrebare la "legislative"...sigur vei primi rasuns.


Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata si de la noi...
iulia mersi de

asera darius nu a avut somn decat dupa 12.45... sa fi vazut cum stateam eu si sotul si ne uitam la el ca nu avea deloc astampar... se juca, ba il tragea pe taicasu de par, nas, buza ca nu il baga in seama... si noi eram rupti de somn..... in plus de asta am tras o discutie discutabila cu sotul la 12 noaptea... el dormea de pe la 10.30, pe la 11.45 il pun pe Darius in patut la el, sting lumina (Darius era treaz) si zic... vezi poate adormi singurel.... la care darius dupa un minut incepe sa bombane si sa faca vocalize ( tipe) se trezeste sotul si imi zice... mai vrei sa il lasi mult timp sa vaca vocalize la ora asta.... si asa a inceput discutia ... continuarea nu vo mai zic... ca va plictisesc

oricum de ieri e foarte agitat strunful... ne asteptam sa iasa ceva, nu vrea la nimeni decat la mine si la taicasu, nu mai sta nici in leagan, nici in pat... cu alte cuvinte nicaieri.. iam luat temperatura si are 37.2, roade tot ce apuca,...
vad ca vremea e frumoasa poate isi revine... cred ca o sa il scot un pic afara
va doresc o zi buna

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

alynta am o intrebare... legat de siropul de patlagina de la ce varsta se poate da la copil... oare pot sa ii dau lui Darius?

va de asera iar a inceput tuseafara mucusori

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Halooo, ce mai faceti voi toate...Casian doarme, am fost la plimbare si a picat "melesteu" cand am intrat in casa
Anilansa, eu am in casa siropul dar e la Casi in camera, cand se trezeste ma duc sageata sa citesc prospectul si iti spun ce scrie.
Dany,creste ,creste,ce sa facem, face el mai multe...ca de e flacau acum se catara pe scaune si de pe ele la chiuveta sau la geam sau pe calculator, unde are chef, face mofturi ca vrea apa cu cana...sau sa ii dau eu iaurtul...vai...dar cred ca si mandra ta face la fel...

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Halooo, ce mai faceti voi toate...Casian doarme, am fost la plimbare si a picat "melesteu" cand am intrat in casa
Anilansa, eu am in casa siropul dar e la Casi in camera, cand se trezeste ma duc sageata sa citesc prospectul si iti spun ce scrie.
Dany,creste ,creste,ce sa facem, face el mai multe...ca de e flacau acum se catara pe scaune si de pe ele la chiuveta sau la geam sau pe calculator, unde are chef, face mofturi ca vrea apa cu cana...sau sa ii dau eu iaurtul...vai...dar cred ca si mandra ta face la fel...

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Voiam sa va invit la un mic dejun, dar cum a mers tare greu webshot-ul ziceti si voi ca e un pranz mai light.

Si cateva...poze




Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Voiam sa va invit la un mic dejun, dar cum a mers tare greu webshot-ul ziceti si voi ca e un pranz mai light.

Si cateva...poze




Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...




ai o printesa fff frumoasa... vazut poze si micul dejun... papa nu gluma...

byu nu e urgent eu am intrebat ca sa pot sa cumpar daca e nevoie

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput