Campanie de responsabilizare a autoritatilor (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Girls, ma bucur ca v-ati organizat asa de bine, inteleg ca am trimis tuturor senatorilor din comisiile noastre, mai putin celor care nu aveau adrese de mail si pe care ii trecem la pierderi colaterale (pe dna Vasilescu ar fi bine sa o recuperam totusi, e presedinta de comisie, ea prezideaza cand o sa se discute despre cererea noastra; incerc sa fac rost de adresa ei).

Ioana, da, ii poti scrie lui "desprecopii" sa o recontacteze pe Andreea Marin si sa ii reaminteasca de promisiunea pentru februarie. Desi am mari indoieli ca se va concretiza ceva. Dar nu avem dreptul sa nu incercam sa profitam la maximum de orice promisiune.

Cristal, imi pare rau ca nu te-a sunat dl. Geanta, dar nu il lasam. Tu du-te in Austria, vino gravida cum ne-ai promis:) si vedem noi cum facem. Il recontactam si ne descurcam.


Kindly, o sa ii scrie Felicia asistentei dnei Barbu. Am retinut ca vinerea viitoare ai fi in Bucuresti, incercam sa obtinem audienta atunci, dar nu tine de noi.

La nivel de informare, nu e vorba ca o putem ajuta noi, ea a solicitat expertilor ei parlamentari o opinie juridica, financiar-economica etc. Trebuie sa fim foarte atente si diplomate cand punem problema, sa nu fim prea invazive.

Citat:
citat din mesajul lui kindly

daca nu s-a informat inca destul o mai ajut eu.e din acelasi partid cu domn ministru.minunat.



Cat despre ultima fraza - nu am inteles-o. Dna Barbu e de la PDL, ministrul Sanatatii e de la PSD (by the way, la audienta mergem cu articolul cu pricina in dinti, ultimul paragraf subliniat cu rosu:). Poate te referi la secretarul de stat din Ministerul Sanatatii, dr. Irimie, care e tot de la PDL. Ar fi bine sa avem un sprijin de la dumnealui, sa ii scriem - lui personal sau macar asistentei sale. O fac eu sau o faci tu?

Multumim tuturor celor care au trimis mesaje. :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Mai avem un raspuns incurajator de la dna deputat Luminita Iordache, membra a Comisiei pentru petitii - Camera Deputatilor:

Citat:
cu tristete am citit mesajul dvs mai ales ca eu personal am 2 fete facute cu mari eforturi si cu tratament dar inainte de 89.

inteleg disperarea si dorinta cuplurilor de a avea copii
mai ales in conditiile cind natalitatea e in scadere.

am sa ma consult cu colegii de la comisia de sanatate si in speranta unui rezultat pozitiv va sustin si va doresc succes.


retinem. o vom recontacta si vom incerca sa o facem sa ne sustina oficial.

eu am fugit, sunt intr-o vajaiala!

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:


LucaLuca,am inteles.o contacteaza Felicia pe SB.voi astepta un raspuns.
da,ma refeream la ministru secretar de stat-MS.poti sa-i trimiti tu daca vrei.ti-am lasat si un mail al consilierei dumnealui:corina raicu.nu stiu daca ajuta.coraicu@yahoo.com.
asteptam raspunsuri de la comisii.
cred ca poti sa-i scrii si lui direct.sa-si aduca aminte ce a promis.

week-end placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Am adresat, totusi, mesajul pentru D-na Presedinte -Comisia pentru Egalitatea de sanse- pe adresa de mail a comisiei ( m-am gandit sa fie informata pana aflam noi adresa)

Week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Am trimis mesaj asistentei doamnei Barbu, va anunt imediat ce primesc raspunsul. Week-end placut tuturor!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui kindly



da,ma refeream la ministru secretar de stat-MS.poti sa-i trimiti tu daca vrei.ti-am lasat si un mail al consilierei dumnealui:corina raicu.nu stiu daca ajuta. coraicu@yahoo.com.


I-am scris consilierei dlui secretar de stat, cu invocarea articolului despre infertilitatea de cuplu a ministrului Bazac, cu istoricul primei serii de petitii, cu petitia recenta, cu tot tacamul. Sa vedem daca vom avea reactii (pentru publicul larg: dl. secreatar de stat Irimie este medic obstetrician si era la curent inca de dinainte de a prelua aceasta functie politica in ceea ce priveste existenta campaniei noastre).

Am scris de asemenea un mesaj si la cetedoare@ms.ro - asa, din principiu, ca doar nu puteam sa ratam ocazia. :))

Zise mesajul automat:

Citat:

Va multumim pentru mesajul dumneavoastra. Va asiguram ca acesta a fost receptionat si īnregistrat si ca va fi folosit pentru īmbunatatirea serviciilor si a sistemului medical din Romānia.



Va multumim pentru sprijinul acordat.



Echipa Operativa "Ce te Doare?"

Ministerul Sanatatii Publice

Mda.

Mirimir, foarte buna idee, sper ca secretariatul comisiei sa ii transmita dnei Vasilescu.

Felicia, bun - asteptam raspunsul.

Impatience, te rugam sa confirmi daca ai sunat la SGG, sa trecem la catastif.


Psj a terminat baza de date cu bloguri de interes pentru noi - si a muncit, nu gluma, a identificat 100 de bloguri eligibile. Ii vom "ataca" in curand. :)




---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

A propos de propunerea lui kindly, am dat peste informatia asta:

Juriul Premiilor "Carol Davila" este format asadar din:
prof. univ. dr. Florian POPA - rector UMF "Carol Davila",
prof. univ. dr. Dragos STANCIU - decanul Facultatii de Medicina Dentara UMF "Carol Davila",
prof. dr. farm. Dumitru LUPULIASA - presedinte Colegiul Farmacistilor Romania,
Victor ZOTA - Director Executiv Agentia Nationala de Transplant,
Dan MICLEA - director general Media Kompass,
Dan ZAHARESCU - director executiv ARPIM,
Despina ANDREI - Private Sector Manager UNICEF Romania,
Victor OLSAVSZKY - reprezentant Organizatia Mondiala a Sanatatii in Romania,
Dana BADEA - realizator, editor, prezentator The Money Channel,
Simona BALANESCU - realizator emisiunea "Traieste sanatos" Antena 2,
Oana MUNTEANU - reporter sanatate Agentia de presa NewsIN,
Cornelia STANCIU - Senior Reporter Agentia de presa Agerpres.

Trebuie sa le scriem acestor domni&doamne, macar in parte. Cine sa ofere sa caute contactele lor (daca nu gasim personale, macar generale, ale institutiilor/redactiilor si trimitem "in atentia")? Cine se ofera sa caute contactele sa anunte aici, va rog. :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

LucaLuca - Excelenta idee!
Pot sa caut aceste contacte luni. Daca altcineva are disponibilitate azi si maine sa o faca, sa se anunte aici. Iar maine seara sa anunte in ce stadiu a ajuns si daca luni e nevoie, caut cate mai sunt necesare pt a acoperi "lista juriu Davilla"

Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:


LucaLuca ,ma gandeam sa-i trimit mail decanului fac UMF.-e in comisie.
si reprez.OMS.ce parere ai?e adevarat ca nu am dat banu".dar am INVESTIT CEVA pt un scop umanitar:suflet,timp si multa munca.


te intrebasem la o pag anterioara.si eu m-am gandit ca ar fi bine sa le scriem.incerc sa fac eu o raita pt a gasi mail-uri.ce gasesc, pun la vedere.
Felicia,multumesc.

daca avem un raspuns de la SB,cine se mai anunta sa vina cu mine????
astept.avem o ocazie sa si vorbim.

Luca,ce informatii avem nevoie de la Fundatia KEIKO,daca reusesc sa ma intalnesc saptamana viitoare cu proprietara fundatiei?

AM MAI LUAT UN EXAM CU BRIO.AM MAI MULT CHEF DE TREABA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Felicitari pentru reusita la examen, Kindly. Le scriem membrilor juriului pur si simplu despre campania noastra, fara legatura cu premiile Davila - la premii s-au facut nominalizarile, nu mai e cazul. Sunt personaje influente, chiar daca nu iese vreun sprijin/articol, macar sa stie ca existam.

Inteleg ca te ocupi tu si cu Beatriz sa identificati contacte. Multumim! (Nu e superurgent.)

Despre amanuntele intalnirii cu Dna Barbu - stai sa aflam data si stabilim dupa, acum nu avem cum.

Cat despre doamna care voia sa faca Fundatia Keizo Life - ce sa ii spunem? Tu zici ca e "proprietara fundatiei", eu cred ca este vorba doar de un proiect - amanat, temporar abandonat. Mai intai ar trebui sa aflam ce intentiona ea sa faca. Ii putem povesti ce am facut noi pana acum si eventual daca ne putem coordona/completa/reuni eforturile. Dar ai apucat sa vorbesti macar la telefon cu dumneaei inainte de a vorbi de o eventuala intalnire fizica? Incearca sa obtii un nr. de telefon si/sau o adresa de mail, mai intai sa vedem despre ce este vorba, daca inca mai vrea sa se implice pentru cauza asta.



---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput